Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Na hulajnodze, rolkach, szczudlach i czymkolwiek
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2007 19:54   Na hulajnodze, rolkach, szczudlach i czymkolwiek

Cytat:
Z "pytaniem na śniadanie" do Malborka przyjeżdza w sobotę telewizja. Będą wyścigi w okolicach zamku krzyżackiego – na czymklowiek oprócz samochodu.

Gród nad Nogatem, a dokładniej okolice pokrzyżackiej warowni, mają stać się naturalną scenografią dla sobotniego programu „Pytanie na śniadanie”, który jest nadawany przez TVP 2. Stacja na żywo będzie pokazywać to wszystko, co będzie się tego dnia działo w okolicach zamku. W planach są biegi i wyścigi na wszystkim co możliwe: rowerach, hulajnogach, rolkach, deskorolkach, smoczych łodziach, szczudłach i wszystkim tym, co mieszkańcy zechcą zabrać z sobą, a co stanowić może alternatywę dla samochodu.
Im więcej malborczyków i turystów zbierze się w okolicach zamku, tym lepiej. Do spędzenia sobotniego poranka w aktywny sposób zachęca Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. Ale trzeba będzie wcześnie zerwać się z łóżka: początek „Pytania na śniadanie” już o godz. 8.30. “Dwójka” namawia do tego również turystów, którzy mogliby zawitać do nas również… bez samochodów – choćby pociągiem, autokarem albo na rowerze.


Autor: (AMS) Źródło: Gazeta Malborska


http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/9/568
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007 09:13   

Cytat:
Malbork, Tczew. Widzowie Dwójki zjedzą śniadanie nad Nogatem

Telewizyjna Dwójka będzie zachęcała wszystkich widzów do odwiedzenia Malborka, ale… bez auta. W sobotę gród nad Nogatem odwiedzi ekipa TVP 2, która poprowadzi stąd audycję "Pytanie na śniadanie" oraz akcję Dzień bez Samochodu. Jeszcze dziś i w piątek na antenie telewizji mają pojawić się gwiazdy zapraszające do wsiadania w pociąg, na rower lub inne środki transportu i obrania kursu na Malbork.

Jedną z form promowania Dnia bez Samochodu przez malborczyków będzie "bieg" na wszystkim, co się da. Pojawią się więc rowerzyści, biegacze, rolkarze, dzieci na hulajnogach, a nawet jeźdźcy na koniach. Zbiórka mieszkańców planowana jest ok. godz. 9 przy moście drewnianym od strony zamku.

Audycja TVP 2 rozpocznie się w sobotę o godz. 8.30. W czasie programu będzie kilka "wejść" 2- i 4-minutowych z Malborka.

Ciekawie zapowiadają się obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu w powiecie tczewskim. W sobotę Urząd Miejski w Tczewie, przy współpracy z Pomorskim Stowarzyszeniem "Wspólna Europa", organizują specjalną akcję. Organizatorzy zapraszają do Tczewa rowerzystów z całego Pomorza. Wspólnie pokonają rowerami 10-kilometrową trasę. Start nastąpi o godz. 12 przy ul. Prostej (wyjście za peronem czwartym PKP). Na uczestników przejazdu czekać będą kamizelki odblaskowe.

W sobotę w godz. 12 –15 na wszystkich miejskich liniach autobusowych obsługiwanych przez Zakład Komunikacji Miejskiej Veolia Transport Tczew, biletem przejazdu będzie także dowód rejestracyjny samochodu.

- Od 21 do 23 września włącznie można bezpłatnie przewozić rowery do Tczewa pociągami PKP Przewozy Regionalne - informuje Małgorzata Mykowska z Biura Promocji Miasta w Tczewie.

W Gniewie w sobotę o godz. 10 w rynku odbędzie się happening pod hasłem "Ulice dla ludzi".

(JS, KAP) - Dziennik Bałtycki

http://malbork.naszemiast...nia/771565.html
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007 09:09   

Cytat:
Już w tą sobotę czyli 22 września Telewizyjna Dwójka będzie 4 razy " na żywo" nadawać z Malborka podczas programu "PYTANIE NA ŚNIADANIE".
Zapraszamy wszystkich mieszkańców, by przyłączyli się do organizacji programu
i przyszli na bulwary nad Nogatem przy moście drewnianym od strony zamku o godz. 9.00

Będziemy biegać, jeździć na rowerach, rolkach, hulajnogach i na czym się tylko da... !!!!
Będziemy świętować Dzień bez Samochodu!
Prosimy więc o ubranie się na sportowo i zabranie ze sobą swoich znajomych oraz rowery, hulajnogi, rolki, itp.
Cały bieg będzie obserwować i na żywo "kręcić" Telewizyjna Dwójka!


Razem z malborczykami w biegu weźmie udział para popularnych polskich aktorów - Jacek Borkowski i Karolina Borkowska
(znani miedzy innymi z serialu "Klan" i "Na dobre i na złe").
Podczas dwóch godzin trwania programu organizujemy Biegi Przełajowe, w nagraniu programu uczestniczyć również będą drużyny smoczych łodzi,
grupy rowerowe, będzie można także zobaczyć burmistrza ścigającego się na rowerach z Panem Jackiem Borkowskim!!
Malborskie Balbiny wykonają piosenkę - hymn Dnia bez Samochodu - to wszystko i wiele innych atrakcji również na zamku tego dnia!!
Bądźcie więc z nami od dziewiątej 22 września przy zamku od strony mostu drewnianego.
Wszystkich chętnych do udziały w biegu, który na żywo będzie w telewizji
prosimy o zgłaszanie się do OSiR- u , tel.kontaktowy: 055 272 30 12 , Pan Piotr Sadowski

Serdecznie zapraszamy!!!

( Planowane wejścia na antenę dwójki "na żywo" z Malborka w godzinach - ok. 8.40, 9.15, 9.45 i 10.15 )

http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=2277
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
inflantka 

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007 18:01   

:hahaha: słyszałam relację świadka, jak to wyglądało dzisiaj.. żenada. Wszystko pod telewizję się dzisiaj robi, ściągamy kogoś znanego - aktora, korzystamy z okazji - zawody szkolne, ustawiamy biedne dzieci zeby biegły w reprezentacyjnym miejscu (takim gdzie widać kawałek zamku, wiadomo, Malbork) dokładnie w czasie wejscia na antene, a co tam, ze to tylko 1 min. :mrgreen: musi wyglądać pięknie, kolorowo, że to dzień bez samochodu, nieważne że dzieci, nieważne, że nikt z uczestników nie wie o co kaman, nieważne że ktoś mdleje a kogoś depczą. Materiał jest, telewizja sie pakuje i wraca do Warszawy. :peace: Mieszkam w Polsce. Dzień bez samochodu.
_________________
urodzona na plaży
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007 18:37   

inflantka napisał/a:
Dzień bez samochodu.


No ja niestety dziś bez samochodu, na piwko z adminami udałem się pieszo a i zakupy z żoną się dziś nie trafiły :-D
 
 
miro 


Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007 19:29   

Oglądałem w jedynce to śniadanie i faktycznie lipa. Malborka nie wiele. O Malborku to tylko powiedzieli, że tańsze bilety są do zamku. No i burmistrza jeszcze pokazali obok aktora, który był główną atrakcją z Malborka.

A ten dzień bez samochodu to im wyszedł. Spytali się prezenterki, jak dotarła do pracy, a ona, że samochodem... I zaczęła opowiadać, że to synek chciał i jak on lubi jeździć samochodem. Popropagowali dzień bez auta jak nie wiem co.
_________________

Forum
 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007 20:49   

Ja byłem, i stwierdzam, że straszna lipa i klapa. No i mało co nie dostałem końskim zadem w twarz :evil: Kto wogóle wpuścił tam konie?
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007 21:07   

picia napisał/a:
Kto wogóle wpuścił tam konie?


to jedyny "pojazd", który objedzie zamek dookoła
 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 12:06   

Nie zgodziłbym się (chociaż nie wiem czy mogę :mrgreen: ) Da się objechać czym innym, a te konie to też miały biec. Nie widziałem czy biegły, bo mi się znudziło i poszedłem. Zamek można też objechać rowerem, skuterem (nienawidze ich) i na pewno coś sie jeszcze znajdzie :-D
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 12:31   

picia napisał/a:
Zamek można też objechać rowerem, skuterem


I zjedziesz po schodach przy Gdanisku, przy kościele św. Jana? Przecież nie wolno jeździć po chodnikach - to jest wykroczenie i mandat
 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 12:39   

Heheh, no niby tak. Ale ja zjeżdżam tam po tym trawniku przy kościele po prawej a przy gdanisku po lewej. Ale dobra, tylko końmi się da. :->
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 12:51   

picia napisał/a:
Ale ja zjeżdżam tam po tym trawniku


Straż miejska nie zna litości :-P ;-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 13:34   

jedyny plus, nie skasowali nam za przewóz rowerów do Sadlinek, trzeba było wybrać się z nami wtedy
zobaczylibyście prawdziwych cyklistów :mrgreen: wycieczka 22.09
 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 14:05   

O co chodzi z prawdziwymi cyklistami?
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 14:23   

picia napisał/a:
O co chodzi z prawdziwymi cyklistami?
prawdziwy cyklista siedzi na siodełku i pedałuje powodując przemieszczanie się wraz z rowerem :mrgreen:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 19:39   

Fotorelacja:
http://www.malbork.pl/ind...mbospgm&Itemid=
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 20:50   

Aha to ja się nie zaliczam, bo przeważnie stoję na pedałach :mrgreen:
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 21:13   

Cytat:
Fotorelacja:
jestem pełen podziwu :hahaha:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 21:49   

Jak rozumiem wszyscy podjechali samochodami pod zamek? ;-) :-P
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007 22:05   

siedzieli na rowerach i szczerzyli zęby do kamer a ścieżki rowerowe kończą się w dziwnych miejscach
 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007 08:49   

Gwiazda cienkich seriali:) Żenada:)
_________________

 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007 14:51   

Cytat:
ścieżki rowerowe kończą się w dziwnych miejscach

Ahh w Malborku z zakończenimi nie jest tak źle, możemy narzekać na ich małą liczbę, dziwnie zakończona jest sztumska ścieżka biegnąca w strone Malborka. Teraz jest dobudowywana, ale rok temu kończyła się w szczerym polu wysokim krawężnikiem.
Sorry za OT :-D
_________________

Ostatnio zmieniony przez picia Pon 24 Wrz, 2007 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007 18:02   

picia napisał/a:
nie jest tak źle
chodnik i ścieżka rowerowa na Piaskach jako przykład że jest "dobrze"
 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007 20:46   

Tylko zastanawiam się czy to jest ścieżka, czy poprostu chodnik. Ale jest kilka przykładów dziwnych ścieżek jak pisał już miro, ta w Kałdowie.
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 01:12   

droga dla ruchu pieszego i rowerów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group