Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Katyń - Andrzej Wajda
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 17:34   Katyń - Andrzej Wajda

Katyń - Andrzej Wajda

http://www.postmortem.netino.pl/

Film na który czekam od wielu miesięcy, absolutnie numer 1 w tym roku wśród moich typów.
Licząc na wielkość Wajdy...

katyn.jpg
Plik ściągnięto 15406 raz(y) 45,19 KB

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 13:54   

Azaziz napisał/a:
Film na który czekam od wielu miesięcy, absolutnie numer 1 w tym roku wśród moich typów.

kiedy się wybierasz? w Sztumie grają go od 20 do 26 października, też się muszę wybrać...
_________________

 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 15:43   

A ja mam pewne obawy co do tego filmu. Z tego, co czytałam, wyłania się obraz patetycznego dzieła, więc boję się, że będzie koturnowy, teatralny. Myślę, że warto robić filmy o Katyniu, ale Wajdę wysłałabym już na emeryturę, więc do "Katynia" podchodzę sceptycznie.
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 15:58   

Ja już oglądałam ten film. Muszę przyznać, że takiej ciszy po pokazie w kinie jeszcze nigdy nie doświadczyłam.
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 18:11   

również czaję się na ten film, może zrobimy forumową wyprawę do kina? grupowo zawsze taniej :mrgreen: :-P
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
kopiko123 


Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 19:16   

Byle by było więcej niż 5 osób wtedy jest szansa że film poleci :-D
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007 20:37   

film bije rekordy popularności WP
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007 20:40   

no to kiedy idziemy? :mrgreen:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007 20:49   

Ja idę 13 października w sobotę, z klasą odrabiamy za 2 listopada.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007 20:49   

Cytat:
no to kiedy idziemy?
ja w przyszłym tygodniu albo za dwa (nie pamiętam) wyprawa służbowa, pilnować żeby dzieciaki nie szeleściły papierkami i nie siorbały coli :mrgreen:
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 08:39   

głos felietonisty: kiczowaty Katyń
ciekawy punkt widzenia, ale zdanie najlepiej wyrobić sobie samemu po obejrzeniu filmu! ;-)
_________________

 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 09:19   

a ja zapraszam do kina na godzinę 17.00 w sobote 06.10.2007r. SRH Marienburg w mundurach z września 39 będzie obstawiać impreze jak równierz wpuszczać do kina:) Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 11:00   

Świetny pomysł Dziarek! Brawo SRH Marienburg :idea:
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 13:31   

dziarek napisał/a:
SRH Marienburg w mundurach z września 39

znam odpowiedź, ale różne osoby czytają nasze forum i chciałbym, żeby wszystko było jasne: w jakich konkretnie mundurach będziecie?
polskich, niemieckich czy sowieckich? :mrgreen:
_________________

 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 13:48   

W polskich oczywiście :lol:
_________________

 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 16:22   

najlepiej mieć na sobie forumową smycz:) będę :)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob 06 Paź, 2007 12:20   

kto będzie szedł, za free a zero chętnych? ;-) :-P
Ostatnio zmieniony przez Larina Sob 06 Paź, 2007 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Sob 06 Paź, 2007 13:13   

a kto mówil że za free? :lol:
_________________

 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob 06 Paź, 2007 13:13   

a nie? ;-)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2007 14:43   

Larina napisał/a:
za free a zero chętnych?


:hahaha:

ja będę na chwile w sprawach "biznesowych" 8-)
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob 06 Paź, 2007 14:55   

ojej pomarzyć nie można :mrgreen:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
kondi 
pizdrygajłow


Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 08:02   

Ja jeszcze muszę chwilkę poczekać na wyjście do kina na Katyń, jednak z tego co słyszałem, jest to jednak przeżycie syna, który stracił ojca. No nic, niedługo się przekonam.

Jakby ktoś czuł niesmak, to dysponuje wręcz rewelacyjnym filmem dokumentalnym o zbrodni katyńskiej.

pozdr.
 
 
 
Zantyrka 

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 15:58   

a ja bylam we wtorek na Katyniu, naprawde bardzo polecam. Dzisiaj rozmawialam z babeczka ktora prowadzila ekshumację masowych grobow i znalezli tez tam taki pamietnik napisany w kalendarzu, 90 % zapsikow udalo sie odczytac. Zreszta jak ktos film zobaczy to bedzie wiedzial o co mi chodzi ;) i faktycznie po seansie ludzie wychodzili w calkowitej ciszy, podobnie jak po Pasji. Warto zobaczyc
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 07:59   

Wczoraj w końcu obejrzałem film, w spokoju i ciszy bo tak go należy oglądać. Przede wszystkim nie zawiodłem się co do jakości zdjęć. W końcu to film Wajdy. Początkowo zaskoczył mnie brak scen z egzekucji. Kiedy akcja przeniosła się w czasy powojenne zacząłem się zastanawiać czy nie zrezygnowano z tych scen...

Zakończenie filmu spowodowało jednak, że łza zakręciła mi się w oku. Scena z egzekucji porażająca, choć muszę powiedzieć, że na podstawie znanych mi publikacji o Katyniu można było się pokusić o jej rozbudowanie.

Doskonale przedstawiona tragedia rodzin „Katyńskich”. Zarówno w czasie okupacji, jak i po wojnie kiedy „jedynie słuszna prawda” nakazywała milczenie.

Splątane losy ludzkie – spotkanie w zakładzie fotograficznym dwóch kobiet, które nawet nie wiedzą, że jednej brat, a drugiej mąż spędzili wspólnie ostatnie chwile na tym świecie.

Być może jest tak, że obraz bardziej dociera do człowieka niż książka czy słowo. Przeczytałem wiele książek o tamtych czasach – wojennych i powojennych. Sceny z egzekucji utrwaliły bardzo moją świadomość na temat tamtych czasów.

Nie wiem czy scena z ratowaniem żony oficera i jej dziecka przez kapitana radzieckiego to fikcja filmowa, czy też taki epizod miał miejsce. Myślę jednak, że ze strony Wajdy było to odważny krok, aby pokazać, że nie każdy kto miał czerwoną gwiazdę na czapce był bydlakiem i mordercą.

Ujmujące są też sceny, w których członkowie rodzin Katyńskich są pod naciskiem w celu uznania winy drugiej strony – najpierw radzieckiej, potem niemieckiej.

Cześć i chwała pomordowanym...
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 11:41   

Wiem z opowieści mojej byłej,że jej babcia z rodziną przeżyła wywózkę do Kazachstanu dzięki oficerowi sowieckiemu,który doradzał im co mają zabrac ze sobą i dał im dużo więcej czasu na spakowanie się.Dzięki temu mogli przetrzymac potworne mrozy.Myślę więc,że Wajda bardzo dobrze zrobił pokazując,że nie wszyscy po tamtej stronie byli zwyrodniałymi mordercami.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group