Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Malbork. Bezpańskie zwierzęta trafią do przechowalni
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007 13:34   Malbork. Bezpańskie zwierzęta trafią do przechowalni

http://malbork.naszemiast...nia/769632.html

Cytat:
Bezdomne, porzucone, a nierzadko agresywne psy będą przetrzymywane w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku. A dokładnie w specjalnych boksach, które niedawno pojawiły się na terenie ZGKiM. To tymczasowe rozwiązanie "psiego problemu".

Malbork od dawna zmaga się z problemem bezpańskich czworonogów. Brak w pobliżu miasta schroniska dla zwierząt powoduje, że psy nie są regularnie odławiane, biegają samopas po mieście i stwarzają zagrożenie dla mieszkańców, zwłaszcza gdy połączą się w większe grupy.

- Od 20 lat pracuję w Malborku i zawsze ten problem był tutaj widoczny - mówi Mieczysław Połomski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. - To temat bardzo złożony, dużo się o nim mówi, ale tu potrzebne są działania. Dopóki nie powstanie w mieście, albo jego okolicach, schronisko dla zwierząt, to problem będzie aktualny.

Miasto na różne sposoby szukało schronisk zainteresowanych zabieraniem bezdomnych psów z Malborka, ale ani prośby, ani namowy nie przynosiły skutków. W tym roku magistrat nawiązał współpracę ze schroniskiem z gminy Żukowo, ale już myśli o jej rozwiązaniu.

- Nie do końca jesteśmy zadowoleni ze współpracy - wyjaśnia dyplomatycznie Połomski.

Więcej światła na pracę przyjezdnych odławiaczy zwierząt rzuca nasz Czytelnik. Opowiedział nam historię mieszkanki placu Narutowicza, która opiekowała się bezdomnymi kotami.

- Pewnego dnia koty zniknęły - opowiada mieszkaniec Malborka. - Gdy starsza pani, która zaopiekowała się kotami, dowiedziała się, gdzie powinny być wywiezione, zadzwoniła do schroniska. Tam, niestety, dowiedziała się, że kotów w ogóle nie było u nich. Pewnie gdzieś wyrzucono je po drodze.
Gospodarz miasta potwierdził, że słyszał o tej historii i trwa wyjaśnianie sprawy.

- Szykujemy się do ogłoszenia kolejnego przetargu na świadczenie usług odławiania bezpańskich zwierząt, ale z doświadczenia wiem, że prawdopodobnie nikt się nie zgłosi - mówi Połomski.

Miasto znalazło więc rozwiązanie alternatywne. Do ZGKiM zakupiono dwie klatki na psy, które będą tam zatrzymywane do czasu przekazania schronisku.

- Pomysł zrodził się niedawno, ale już funkcjonuje - mówi Władysław Krawczyk p.o. dyrektora ZGKiM. - Ustawiliśmy je na naszym terenie, pracownicy są przeszkoleni do opieki nad psami.
W klatkach są budy, zwierzęta będą otrzymywać jedzenie i wodę.

Na razie nie wiadomo, kto będzie łapał psy. Zdania są podzielone. Wskazuje się strażników miejskich, policjantów, a nawet pracowników ZGKiM.

- Jeśli będzie to konieczne, to jesteśmy przygotowani, by samemu się tym zająć. Trzeba tę sprawę przedyskutować - mówi Krawczyk.

Ostatnio pojawiła się także inicjatywa stworzenia schroniska dla zwierząt w mieście. Przemysław Wojtacha, mieszkaniec Malborka, chce założyć Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt i szuka osób, które mogłyby działać na rzecz stworzenia takiej placówki. Potrzeba 15 osób, by zarejestrować organizację. Można się kontaktować telefonicznie: 608 51 40 04 lub wysłać e-maila pod adresem: animals75@wp.pl

JACEK SKROBISZ - Dziennik Bałtycki

Cytat:
FOT:

Władysław Krawczyk, p.o. dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zapewnia, że jego pracownicy są przeszkoleni do opieki nad psami. FOT. ANNA ARENT
DB/nm

40_769632_1_d_9250.jpg
Plik ściągnięto 2752 raz(y) 17,73 KB

rob3rt 

Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007 18:06   

chwilowa przechowalnia? A gdzie oni je później wywiozą skoro wszystkie są przepełnione i nie ma w terenie żadnego "zaprzyjaźnionego" z wolnymi miejscami schroniska. Do samego ewentualnego transportu trzeba będzie samochód przystosować a to kolejne koszty... ale wymyślili.... można kupić jeszcze kilka takich klatek... i już mamy małe schronisko. Kilka osób zatrudnić do opieki i już będzie kilka miejsc pracy.

Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu

Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007 19:55   

Miasto takie jak Malbork powinno mieć swoje schronisko. Kilku pracowników, paru wolontariuszy i można działać.

Larina 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007 22:02   

jakiś czas temu krążyły plotki, że takowe schronisko miało powstać na posesji dzisiejszego Fidesu.Ktoś wie coś na ten temat?

kopiko123 

Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007 23:05   

Super ,w końcu coś w stylu schroniska , normalnie tyle tych psów bezpańskich biega ,że to masakra . Niezłe gangi się porobiły. Dzisiaj jak szedłem przez rynek chyba z 6 psów widziałem jak sobie hasało. :-D

animals75 

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 18:38   

Przechowalnia !!!! Czy zwierzęta są bagażem, rzeczą martwą.. :-( ((

rob3rt 

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 19:01   

animals75 napisał/a:
Przechowalnia !!!! Czy zwierzęta są bagażem, rzeczą martwą.. :-( ((

hotele im wybudujmy....

Myślę że nazwa przechowalnia bardziej tyczy się długością trzymania takiego np. pieska. Może inaczej powiedzieć schronisko tymczasowe... ale po co ;)

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 19:25   

Lubię zwierzęta, ale mając do wyboru oczekiwanie na full wypas schronisko i pogryzienie w tym czasie przez watahę psów człowieka lub obojętnie jak nazwane działania chroniące człowieka przed pogryzieniem, wybieram to drugie.

Pozdrawiam

animals75 

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 20:05   

camel podaj mi przykład pogryzienia przez bezdomnego psa mieszkańca Malborka.. ja chodzę po mieście codziennie i nigdy sie nie spotkałem z agresją bezpańskich psiaków wobec człowieka.. powiem więcej one sie nas boją nawet jak biegają w gromadzie.. chyba że je będziesz chciał uderzyć, kopnąć.. to taki pies ma prawo się bronić..
Mam przed sobą artykuł z Dziennika Bałtyckiego o pogryzieniu Martynki w Gdyni.. I na końcu tego artykułu jest napisane że w Gdyni w tym roku a są to dane z 25 maja doszło do 7 pogryzień przez psy.. Za każdym razem agresywne psy miały właścicieli..Więc przestanie mówić kłamstwa o agresji bezdomnych psów.. Lepiej im pomóc a nie oczerniać..

picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007 20:46   

Nie wiem o pogryzieniach, ale psy to plaga!!! :evil: NIENAWIDZE bezpańskich i tych z właścicielem ale bez smyczy za to, że zawsze biegają za człowiekiem biegnącym, biegną za człowiekiem na rowerze, a zdaża się że łapia za nogawke, trzeba uciekać, bo jak zostanę to mnie pogryzie. I czy dlatego, że psy sa takie "kochane i uwielbiane", mam się zatrzymywać, ostroznie przeprowadzając rower nie ryzykując pogryzienia :?: Wszystkie psy bezpańskie i chodzące bez smyczy powinny zostac pozamykane.

WSPOMNE JESZCZE O TEMACIE ZASRANYCH TRAWNIKÓW. Nie jest przyjemnie wjechać w psie gówno, i później ściągać je z roweru i odzieży.
:evil: :evil: :evil: :evil:

Odpowiedz do tematu