Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy o nowym rozkładzie jazdy PKP
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007 07:27   Rozmowy o nowym rozkładzie jazdy PKP

http://malbork.naszemiast...nia/765666.html

Cytat:
Czy pasażerowie kolei z powiatu malborskiego powinni przygotować się na kolejne kłopoty? Negocjowany jest nowy rozkład jazdy PKP, który może sprawić, że wsiadający w Malborku - i po drodze - będą spóźniać się do pracy lub szkoły w Trójmieście.

Zmiana rozkładu jazdy kolei wywołuje u mieszkańców Malborka spore emocje. To chyba jeszcze syndrom "eskaemki"... Pociągi PKP SKM zostały wycofane z "zawiśla" pod koniec ubiegłego roku, dodatkowo połowę kursów w stronę Trójmiasta zlikwidowały wówczas PKP Przewozy Regionalne. Teraz przedstawiciele kolei rozmawiają z Urzędem Marszałkowskim w Gdańsku - który dofinansowuje połączenia - na temat nowego rozkładu i wiele wskazuje na to, że znowu może się to odbić na malborczanach.

- W propozycjach pojawiły się niekorzystne dla naszych mieszkańców godziny odjazdów pociągów w stronę Tczewa i Gdańska - mówi Kazimierz Pietkiewicz, radny miasta Malborka. - Dotyczy to głównie połączeń porannych, z których korzystają osoby jeżdżące do pracy czy szkoły.

Kursy są ponoć tak ustawione, że trudno będzie dojeżdżającym zdążyć do pracy na godz. 7 czy 8.

- Cały czas podejmujemy kroki w tej sprawie. Kilka pism wysłałem do Urzędu Marszałkowskiego, odbyło się też kilka rozmów, między innymi z wicemarszałkiem Mieczysławem Strukiem, który jest odpowiedzialny za transport w województwie pomorskim - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Możliwości Urzędu Marszałkowskiego co do dofinansowania przejazdów są ograniczone i sprawa jest trudna.

Radny Pietkiewicz zamierza walczyć o korzystny rozkład jazdy.

- Zaproponowaliśmy razem z władzami miasta, by pojawił się częściej kursujący, poruszający się wahadłowo, pociąg między Malborkiem a Tczewem - dodaje samorządowiec.

Gdyby Urząd Marszałkowski wziął pod uwagę ten pomysł, rzeczywiście mogłoby to ułatwić życie dojeżdżającym. Z Tczewa jest więcej połączeń do Trójmiasta niż z Malborka.

W Urzędzie Marszałkowskim uspokajają. - Kursów na pewno nie będzie mniej, niż jest dotychczas. Jesteśmy zainteresowani dobrymi połączeniami Malborka z Trójmiastem - twierdzi Jakub Cichosz.

Nowy rozkład jazdy ma wejść w życie w drugą niedzielę grudnia.

Jacek Skrobisz - Dziennik Bałtycki


Co rok jest coraz gorzej z połączeniami, wystarczy spojrzeć na kolumny samochodów codziennie przemierzajace trasę do Tczewa. A rok temu radni też wiele mówili, a PKP zrobiło co chciało. Miałem wątpliwą przyjemność wracania z trójmiasta PKP-PR - masakra, nieludzki ścisk warunki jak w latach 40-tych.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007 07:56   

Tak się składa, że 10-ty rok jeżdżę z Malborka do Gdańska do pracy pociągiem i na własnej skórze odczułem działalność PKP i wszystkich tych krzykaczy, którzy walczą o poprawę połączeń.

Moim zdaniem problem byłby wtedy, gdyby pociągi z Malborka jeździły puste, a tak nie jest. Do Gdańska codziennie dojeżdża kilkaset osób. Niestety z roku na rok warunki dojazdu są coraz gorsze.

PKP wykopała z z tej trasy SKM, która była solidnym przewoźnikiem. Pociągi czyste, schludne, jazda do Gdańska o wiele szybsza niż osobówką PKP, a w czasie porównywalnym do pociągu pośpiesznego (sic!). Komuś to przeszkadzało bo nagle pociągi SKM się zapełniły, a PKP były puste. Do tego bilet miesięczny kosztował o połowę (!) taniej niż w PKP.

Wspomnieć też warto o godzinach odjazdów pociągów. Ja rozumiem, że w środku dnia tych pociągów jest mało, albo w ogóle ich nie ma. Jednak rano powinno być jak najwięcej.

Część moich kolegów wstaje codziennie o 4.30 by pojechać pociągiem o 5.17. Potem czekają na rozpoczęcie pracy prawie godzinę w Gdańsku bo pociąg dociera do Gdańska po 6.

Oczywiście jest pociąg chyba o 5.42, ale jedzie do tylko do Tczewa, a tam trzeba mieć duże szczęście, aby wbić się na pociąg do Gdańska.
Czasem przypomina to walkę w sklepach mięsnych w epoce PRL. Kto pierwszy ten lepszy. Żadnych zasad (kobiety, starsze osoby) każdy pcha się, aby dostać się do pociągu.

Ja mam ten komfort, że od roku jeżdżę o 6.30. PKP podstawia 3 składy elektryczne, co jest rzadkością, a i tak szybciutko się zapełniają.

Ciekaw jestem jakie niespodzianki nam zaserwują w tym roku.

Jakieś 10 lat temu moi koledzy, aby zdążyć do pracy na 6 musieli jeździć pośpiechem o 2.45. Wracali o 20 zmordowani. Wszystko dzięki PKP.

I jeszcze jedno - czemu ludzie chcą mieć bezpośrednie połączenie?
Dlatego, że 70-80 % jeżdżących do 3 miasta po prostu w pociągu śpi. Było to dla mnie dziwne na początku dojazdów, ale teraz to norma. Ludzie wstają o 4 rano i jazda pociągiem to godzina drzemki ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
łysy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007 10:44   

Też swego czasu dojeżdzałem do Gdańska do roboty....To prawda, że przesiadki w Tczewie to walka na śmierć i życie...ja miałem ten komfort, że to do mojego pociągu się dobijali..to był taki coś po 5 rano w Malborku strasznie długi, kilkanaście składów a i tak pełny...potem w Tczewie jak się do niego biegli ludzi z pociągów z kierunku Bydgoszczy..normalnie jak na biegach jakichś..hehe...gorzej było z powrotem bo wsiadać w Gdańsku do pociągu to na bank wiadomo , że nie będzie miejsca na siedzenie...czasem nawet nie było gdzie kucnąć...
SKM jest świetne i do tego nie przynosi strat tylko dochody...PKP zwyczajowo zazdrości !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group