Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Wysoki dowódca zatrzymany przez CBA
Autor Wiadomość
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:08   

z tego co wiem już od dawno mówiono, że płk. Gardas coś kręci, może była to plotka, może nie, ale w takim razie gdzie podziały się pieniądze za ziemie będące własnością lotniska
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:29   

Larina napisał/a:
w takim razie gdzie podziały się pieniądze za ziemie będące własnością lotniska


Ale to potwierdzone, że się gdzieś podziały? Prawomocny wyrok czy tylko insynuacje?
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:32   

nie jestem sędzią, więc to nie wyrok :mrgreen: to tylko pytanie
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:34   

a może tak zamknąć ten temat i dać spokój człowiekowi. Nie dość, że siedzi to jeszcze go czkawka męczy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pon 13 Sie, 2007 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:35   

napioo napisał/a:
nie dość, że siedzi to jeszcze go czkawka męczy


oj i to bardzo mocna :lol:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:36   

Gadu gadu na forum ? nie zdążyłem poprawić błędów a już odpowiedź :lol:
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:40   

haha, a wracając do temtu - bardzo mnie ciekawi, czy jest winny czy nie, ciekawi mnie to o tyle, że startował na burmistrza, kurcze, ale by nam się włodarz trafił
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:42   

Larina napisał/a:
to tylko pytanie


No ale skad wiesz ze sie gdzieś podzialy ze pytasz?
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:45   

no skoro podejrzewają go, że dzierżawił ziemię a pieniądze brał do własnej kieszeni, więc przypuszczam, że bilans lotniska im się nie zgadza.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:46   

Larina napisał/a:
no skoro podejrzewają go


ale mówimy o CBA... im się nic nie zgadza, więc poczekałbym z wydawaniem wyroków, chociaż Pan Gardas nie jest mi osobą znaną.
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 19:48   

przecież ja nikomu wyroków nie wydaję, to są tylko moje domysły, przypuszczenia itp.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 20:21   

nie jest podejrzany o branie tylko niegospodarność, MON mogło zarobić a nie zarobiło. Ja go znałem jako porządnego, jak był zastępcą dowódcy pułku niejednemu pomógł ale punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia. Pożyjemy to się dowiemy.
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 20:27   

Cytat:
Pożyjemy to się dowiemy


dokładnie
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 20:39   

Ludziska dajcie spokój. Jak na razie to całe CBA to jakieś nieporozumienie.

Facet siedzi, wyroku nie ma więc nie stawiajcie nad nim krzyżyka.

Niejeden siedział niewinnie, jakieś tam papiery się znalazły, afera była mniejsza niż media krzyczały, a potem jakoś nie trąbiono o pomyłkach "wymiaru sprawiedliwości".

Miejcie na uwadze jeszcze jedno. Przeważnie jest tak, że jak ktoś ma pod sobą armię ludzi i zarządza instytucją, której kontrolować w każdym kawałku nie może to są sytuacje kiedy niekompetentni podwładni mogą świnię człowiekowi podłożyć. Gość odpowiadał za jednostkę i lotnisko, ale założę się, że od przetargów i innych dupereli miał podwładnych. Niekoniecznie musi być winien, choć w świetle prawa on odpowiada za całokształt.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 20:41   

poczekajmy aż sprawa się wyjaśni
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 23:13   

Dzisiaj jechałem koło lotniska i zastanowiło mnie, że cywile zebrali plony a za płotem nie. Przez kogo będzie mniej chleba?
 
 
Worek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 17:47   

[quote="napioo"]
Worek napisał/a:
Jestem żołnierzem i uwarzam
polecam słownik ortograficzny[/quot] jeden blad ortograficzny o niczym nie swiadczy dla twojej informacji istnieje cos takiego jak dyslekcja moze cos o tym slyszales ale liczy sie co napisalem a nie ile bledow zrobilem
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 17:56   

Spoko, spoko, nie uciekajmy od sedna tematu - działalności CBA w Malborku ;-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 18:07   

Worek napisał/a:
jeden blad ortograficzny o niczym nie swiadczy
w porządku, to skrzywienie zawodowe, w armii też zwracałem uwagę na błędy. Tekst super ale forum to nie telefon zaufania może jakieś konkrety z armii. Kto się spowiadał w CBA, kto nie palił a zaczął palić itp. :mrgreen:
 
 
Worek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 17:57   

napioo napisał/a:
Worek napisał/a:
jeden blad ortograficzny o niczym nie swiadczy
w porządku, to skrzywienie zawodowe, w armii też zwracałem uwagę na błędy. Tekst super ale forum to nie telefon zaufania może jakieś konkrety z armii. Kto się spowiadał w CBA, kto nie palił a zaczął palić itp. :mrgreen:
powiem ci tylko tyle ze czuc w wojsku pewne napiecie z powodu zatrzymania p. Gardasa
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 21:34   

ja to wiem ale koledzy z forum chętnie by coś przeczytali na ten temat :mrgreen:
 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 14:15   

Sąd Najwyższy: uwolnić zatrzymanego pułkownika, czyli jak utrzeć nosa CBA
dziś

Sąd Najwyższy postanowił: pułkownik Eugeniusz G. nie powinien był trafić do aresztu tymczasowego. Były dowódca 22 Bazy Lotniczej w Malborku odzyskał wolność. SN nie pozostawił suchej nitki na prokuratorskim wniosku o aresztowanie oficera.

Pułkownik Eugeniusz G., obecnie zastępca dowódcy 1 Brygady Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, wcześniej szef malborskiej 22 Bazy Lotniczej, został 2 sierpnia zatrzymany na miejscowym lotnisku wojskowym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Akcja była zwieńczeniem śledztwa, które - co podkreślało CBA w swoim oficjalnym komunikacie - w całości było prowadzone przez jego funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu oficera Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Gdyni wystąpiła do Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu o tymczasowe aresztowanie. Główny zarzut: narażenie Skarbu Państwa na straty poprzez wydzierżawienie wojskowej ziemi (na lotnisku) prywatnym podmiotom poza obowiązującymi procedurami (bezprzetargowo).

Eugeniusz G. trafił za kratki 3 sierpnia. Ale w poniedziałek, 27 sierpnia, wyszedł na wolność. Skutek przyniosło zaskarżenie, które - wg obowiązującej procedury odwoławczej - obrońca oficera złożył w Izbie Wojskowej Sądu Najwyższego. Trójka sędziów SN, rozpatrująca sprawę, postanowiła uchylić areszt. Arbitrzy tłumaczą, iż zebrane dowody "wskazują jedynie, że podejrzany w zarzucanych mu sytuacjach mógł ewentualnie przekroczyć uprawnienia lub nie dopełnić obowiązku, jednak w dostatecznym stopniu nie uzasadniają prawdopodobieństwa, że działał na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, a tym bardziej, by działanie to wynikało z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej."

Sędziowie stwierdzili, że we wniosku prokuratury brak dostatecznego uzasadnienia przesłanki, iż podejrzany mógł popełnić przestępstwo. A na koniec utarli nieco nosa CBA.

"Nie może mieć także żadnego znaczenia dla uzasadnienia konieczności ewentualnego stosowania tymczasowego aresztowania fakt, że w przedmiotowej sprawie określone czynności przeprowadza Centralne Biuro Antykorupcyjne" - czytamy w uzasadnieniu.

Co na to wszystko CBA?

- Śledztwo trwa. W tej chwili żadnych nowych informacji do przekazania nie mamy - powiedział nam wczoraj Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Pułkownikowi cały czas pozostaje rola podejrzanego w sprawie.

Organa kochają reklamę
Rozmowa ze ZBIGNIEWEM HOŁDĄ z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

- Jak pan skomentuje sytuację: prokuratura składa wniosek o aresztowanie, jeden sąd je stosuje (wojskowy w Poznaniu), a drugi, Sąd Najwyższy, uchyla?
- Często się zdarza, że prokuratura składa słabe wnioski o tymczasowe aresztowanie, a czasami sądy stosują automatycznie ten środek zapobiegawczy. To jest słaba strona polskiego wymiaru sprawiedliwości i wygląda na to, że oficer padł jej ofiarą, ale na szczęście Sąd Najwyższy trafnie zajął stanowisko. Trudno uogólniać na podstawie tego jednego przypadku, ale decyzję o tymczasowym aresztowaniu podjęto chyba automatycznie, bezrefleksyjnie.

- Zatrzymanie oficera miało dość spektakularny przebieg i zostało odtrąbione jako sukces CBA. Jak to wygląda w kontekście postanowienia Sądu Najwyższego?
- Organa ścigania, CBA, CBŚ kochają reklamę. Uważają, że sukces polega na tym, iż kogoś aresztują. Tymczasem ich zadaniem nie jest odgrywanie pierwszoplanowych ról, tylko żmudna, rzetelna praca w zakresie prowadzenia postępowania przygotowawczego.

- Pana zdaniem, CBA nie powinno było zostawić tej sprawy do rozwiązania strukturom wojskowym?
- Nie ma znaczenia, jakie służby państwa tego (aresztowania - dop. red.) dokonują. Istotne jest, żeby aresztowanie nie odbywało bezpodstawnie, bezprawnie.

- Pułkownik wróci teraz do swojego środowiska. Z tą "antyreklamą", jaka mu została zrobiona...
- Musi wrócić, co ma zrobić. Na miły Bóg! Padł ofiarą niewłaściwego stosowania przepisów o stosowaniu tymczasowego aresztowania. Jak wielu Polaków. Jeżeli to rzeczywiście było niepotrzebne, należy mu się odszkodowanie; polskie prawo przewiduje taką możliwość.
- Dziękuję za rozmowę.
RADOSŁAW KONCZYŃSKI - Dziennik Bałtycki
_________________

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 17:07   

jednymi słowy kolejna akcja - wpadka sztandarowej agencji PiS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tylko czemu cierpią podejrzani - już nie raz niewinni :?:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 06:57   

Z tego co udało mi sie ustalić to kolo nie był nawet przesłuchany ;-)
Dajcie mi człowieka a ja znajde na niego paragraf, brawo panowie z CBA, niedługo będą zamykać siebie na wzajem :lol:
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 18:51   

Larina napisał/a:
z tego co wiem już od dawno mówiono, że płk. Gardas coś kręci, może była to plotka, może nie, ale w takim razie gdzie podziały się pieniądze za ziemie będące własnością lotniska


Larinko, więc jak sądzę masz szanse na pracę w CBA :mrgreen: :lol:
 
 
polak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 19:27   

Azaziz napisał/a:
Larina napisał/a:
z tego co wiem już od dawno mówiono, że płk. Gardas coś kręci, może była to plotka, może nie, ale w takim razie gdzie podziały się pieniądze za ziemie będące własnością lotniska


Larinko, więc jak sądzę masz szanse na pracę w CBA :mrgreen: :lol:

a Azaziz jest z tzw. ''układu'' :mrgreen:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 19:50   

polak napisał/a:
Azaziz jest z tzw. ''układu''


Co administracja to administracja! :mrgreen:
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 22:18   

Pięknie to się wpisuje w działanie CBA z wczoraj i dziś, ..... także takich komentatrów jak profesor Zybertowicz z Torunia (o k....., ja się tam 10 lat uczyłem :oops: )
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 22:21   

ps.
Pięęęękna była ta konferencja prokuratury apelacyjnej z Warszawki w spr. przecieku :oops: . A profesor jest jeszcze piękniejszy i bardziej wiarygodny !!!! To była (jest) super robota (cyt, profesor).
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 22:23   

no myliłam się, przyznaję ;-)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group