Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomnik Schulza
Autor Wiadomość
Kuglow 

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 16:04   

Linka napisał/a:
Wiedziałam, że znajdzie się ktoś, komu będzie doceniony Niemiec przeszkadzał... :-| Nieważne, że wybitny sportowiec, że przyniósł miastu chlubę, że założył lotnisko i bił światowe rekordy, nieważne, że nie hitlerowiec. Ważne, że NIEMIEC, a jak wiadomo, nie będzie Niemiec... :shock:
Szkoda Linko strzępić klawiatury bo i tak to raczej nic w mentalności naszego lokalnego społeczeństwa nie zmieni. Elblążanie mają podobny "kłopot" ze swoim niemieckim "militarystą" Ferdynandem Schichauem (że o tym "zbrodniarzu" Hermanie Balku nie wspomnę). :shock: :-?
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Czw 16 Cze, 2011 16:07, w całości zmieniany 1 raz  

Wiar 

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:13   

Każde państwo ma swoje interesy. W interesie Niemiec leży żeby takie pomniki powstawały, w interesie Polski niekoniecznie...
Nieprzypadkowo Krzyżacy , Prusacy i Niemcy starannie zatarli ślady po biskupie Chrystianie,księciu Świętopełku i Zantyrze, który był początkiem Malborka...
Czy ich pomniki są na terenie Pomezanii...
Oczywista oczywistość...
Zbigniew Herbert

francula 
Mr Bimler

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:27   

Oczywista oczywistość - nieuleczalna ksenofobia.

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:44   

Wiar - wiele osób potrafi zdobyć się na racjonalne spojrzenie, tylko ono potrafi sprawić, że niezależnie od pochodzenia, dana postać jest wybitna. A tu dodatkowa chwała, że ktoś taki był obywatelem Malborka, żył w nim, miał swój wkład w rozsławianie miasta. Mnie jest obojętne, czy Schulz był Niemcem (a co w tym złego? Czy bycie Niemcem to hańba?), Chińczykiem, Rosjaninem czy Eskimosem - ważne, że był znakomitym mieszkańcem Malborka :-)

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:48   

W interesie Polski leży by pozbyć się ciągłego rozpamiętywania, rozdrapywania ran... Pewne gesty biskupów, przywódców miały jakiś cel. No chyba, że do następnej okazji na wojnę mamy wciąż lamentować i jawić się niespełnionym mesjaszem narodów.

:ot: koniec

Waldek.K 
Waldek.K.

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 23:08   

Razem z młodzieżą ze Studia OM zrobiliśmy dziś krótki reportaż. Zadaliśmy kilka pytań wiceburmistrzowi. Za kilka dni będzie go można obejrzeć, a na razie kilka zdjęć z wydarzenia

klik

Waldek.K 
Waldek.K.

Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 10:13   

Mamy już zmontowany film. To nie tylko materiał o odsłonięciu cokołu. To próba przedstawienia jego historii od momentu znalezienia. Zapraszamy do dzielenia się refleksjami, szczególnie na temat: czy warto odtworzyć popiersie Schulza?
Zobacz tu
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Pon 04 Lip, 2011 10:19, w całości zmieniany 1 raz  

stanisławn 

Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 19:44   

Waldek.K napisał/a:
To próba przedstawienia jego historii od momentu znalezienia
w tej historii brakuje mi Jacka, który pokazał mi i kolekcjonerowi znalezisko i rozkręcił całą sprawę

Bartosz 
Mistrz

Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 20:08   

stanisławn napisał/a:
w tej historii brakuje mi Jacka, który pokazał mi i kolekcjonerowi znalezisko i rozkręcił całą sprawę

Z tego co mi wiadomo Jacek nie chciał się wypowiadać. Ale niech dokładnie napisze Waldek, bo ja jest tylko operatorem OM ;-)

P.S. Dwie pierwsze części są moje :mrgreen: ;-)
Ostatnio zmieniony przez Bartosz Pon 04 Lip, 2011 20:09, w całości zmieniany 1 raz  

Waldek.K 
Waldek.K.

Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 22:59   

Bartosz napisał/a:
stanisławn napisał/a:

Z tego co mi wiadomo Jacek nie chciał się wypowiadać. Ale niech dokładnie napisze Waldek, bo ja jest tylko operatorem OM ;-)

P.S. Dwie pierwsze części są moje :mrgreen: ;-)

Potwierdzam to, co napisał Bartek

Odpowiedz do tematu