Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Galeria Dekada - historia powstania
Autor Wiadomość
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 19:28   

Jaka plotka ja pisałem słowa - chyba, raczej a nie - ze będzie , jest
Ja tylko swoje przypuszczenia pisałem :-)
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Gru, 2008 16:34   

Wysłałem emaila z pytaniem i dostałem odpowiedz:

Cytat:
Gino Investments Sp. z o.o. planuje rozpoczęcie budowy Galerii Handlowej w
Malborku w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Obiekt będzie posiadał 4
kondygnacje, w tym 2 podziemne. Przewidujemy parking podziemny na ok. 150
samochodów. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 10 tys. mkw.


Bo od UM nic nie można się dowiedzieć
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Czw 18 Gru, 2008 16:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2008 16:07   

Wizualizacja

Inne wizualizację dostepne są na stronie : http://frame1.home.pl/pan...olio/scr-14.htm
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Pią 19 Gru, 2008 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ta1ler 

Wysłany: Pią 19 Gru, 2008 16:11   

WOW!!! :shock:
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Pią 19 Gru, 2008 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2008 19:16   

Wysłałem kolejnego emaila z pytaniem i dostałem odpowiedz:
Cytat:
W chwili obecnej posługujemy się nazwą roboczą: Galeria Handlowa Malbork,
ale przewidujemy zmianę tej nazwy. Na poziomie -2 jest tylko parking, a na
poziomie -1 - zarówno parking jak i część handlowo-usługowa.


Oraz dostałem tą wizualizacje :-)
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 19 Gru, 2008 22:50   

Uważam, że słowo "galeria" jest nadużyciem w stosunku do budynku ze sklepami.
Słownik języka polskiego za galerię uważa:
1. dużą samodzielna kolekcja dzieł sztuki; także miejsce wystawiania dzieł, gł. z dziedziny malarstwa, grafiki, plakatu i fotografii.
2. arch. podłużny kryty balkon wewnętrzny lub zewnętrzny biegnący wzdłuż budynku na pewnej wysokości; także długą reprezentacyjną salę o jednostronnym oszkleniu, łączącą dwie części kompleksu pałacowego.
3. teatr. najwyższą kondygnacja widowni; paradyz, jaskółka; także ogół osób tam siedzących.
Ostatnio zmieniony przez argus Pią 19 Gru, 2008 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008 00:11   

Jestem ZA !!! :-)
Jeżeli w takim kierunku będą prowadzone działania związane z estetyzacją i ostatecznym zamknięciem epoki badziewia w centrum miasta nieważnym będzie dla mnie czy zwać się będzie toto "Galerią" czy też inaczej.
Swojego czasu miałem wątpliwości co do intencji firmy Gino Investments, która kupiła grunt pod zabudowę, czy aby zakup działki nie był jedynie sposobem na zrobienie kasy na zasadzie "tanio kupię drożej sprzedam" jak to było w przypadku sprzedaży terenów przy Al. Rodła gdzie stoi dzisiaj Stat Oil i Zawisza, czy też terenu gdzie stoi dzisiaj Billa (zwana wcześniej Mini Malem). Dla przypomnienia powiem, że za teren gdzie stoi dzisiaj stacja StatOil i Zawisza pewien przedsiębiorca z Gdańska zapłacił coś około 360 tys. PLN. Po zaledwie trzech tygodniach sprzedał niewielki skrawek terenu dla koncernu Stat Oil za ponad 3,5 miliona, a pozostały teren gdzie stoi dzisiaj „Zawisza” sprzedał za taką cenę za jaką kupił cały ten teren. Oczywiście wszystko to działo się za burmistrzowskiej kadencji ... no właśnie kogo ???. Stąd też moje wcześniejsze obawy co do kolejnej sprzedaży gruntów w centrum, gdy gotów byłem psy wieszać na Radzie Miasta i Burmistrzu, że legitymizują ewidentny szwindel. Lecz oto cóż widzę - „Gino Investments” jest rzeczywiście zainteresowane inwestycją przy Al. Rodła i poważnie do tego podchodzi. :-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
Ostatnio zmieniony przez Robin Hood Sob 20 Gru, 2008 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2008 09:56   

Robin Hood napisał/a:
Lecz oto cóż widzę - „Gino Investments” jest rzeczywiście zainteresowane inwestycją przy Al. Rodła i poważnie do tego podchodzi.


Myślę, że warto poczekać na początek prac na tym terenie, z doświadczenie wiem, że wizualizacje są często przygotowywane nawet przed zakupem działki, jako działanie komercyjno-prezentacyjne.

Oczywiście, oby tak było
 
 
Szpak 


Wysłany: Sob 20 Gru, 2008 12:18   

Bez przesady z tymi zachwytami.Budynek jak każdy inny.Zobaczymy co będzie w środku.słyszałem,że miał być wreszcie EMPIK,ale coś nie idzie.Żeby nie były to znowu same sklepy z gaciami.
 
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008 14:50   

Ja myślę że będzie Empik w tym centrum czy w tym drugim, na pewno znajdzie się jakieś pomieszczenie żeby ten Empik wreszcie powstał w Malborku.

Od razu zapowiadamy że z Kłosikiem będziemy co jakiś czas zamieszczać relację z budowy tej inwestycji. Jesteśmy przygotowani na tą inwestycję.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Gru, 2008 16:20   

Azaziz napisał/a:
że wizualizacje są często przygotowywane nawet przed zakupem działki, jako działanie komercyjno-prezentacyjne

Teren był sprzedany w 2007 roku a wizualizacja jest z 31.03.08 r. ;-)
 
 
rybamk 

Wysłany: Czw 25 Gru, 2008 11:46   

argus napisał/a:
Uważam, że słowo "galeria" jest nadużyciem w stosunku do budynku ze sklepami.
Słownik języka polskiego za galerię uważa:
1. dużą samodzielna kolekcja dzieł sztuki; także miejsce wystawiania dzieł, gł. z dziedziny malarstwa, grafiki, plakatu i fotografii.
2. arch. podłużny kryty balkon wewnętrzny lub zewnętrzny biegnący wzdłuż budynku na pewnej wysokości; także długą reprezentacyjną salę o jednostronnym oszkleniu, łączącą dwie części kompleksu pałacowego.
3. teatr. najwyższą kondygnacja widowni; paradyz, jaskółka; także ogół osób tam siedzących.


Więc pewnie będą musieli zmienić nazwę gdańskiej Galerii Bałtyckiej, myślę, że jest to czepianie się.
Ostatnio zmieniony przez rybamk Czw 25 Gru, 2008 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szpak 


Wysłany: Czw 25 Gru, 2008 17:51   

To nie jest czepianie się tylko dbałośc o o język polski.Już nie ma sklepów tylko galerie,nie ma fryzjerów tylko studio fryzur,nie mówię już o studio paznokcia czy kuchni.To nie dodaje powagi,tylko śmieszy.
 
 
 
Ichu 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 26 Gru, 2008 18:47   

Apropos Galerii Bałtyckiej, to ta wizualizacja bardzo mi ją przypomina. Może nie całokształt, ale pewne charakterystyczne elementy.
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2008 17:45   

Dzisiaj montowali wizualizacje galerii (taką samą co dostałem i wsadziłem na forum) - jest na niej podany inwestor oraz reklama wynajmu powierzchni, dzisiaj tylko część bo guzdrali się oraz zmieniono miejsce oraz podstawę konstrukcji ;-)
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Wto 30 Gru, 2008 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 14:01   

Mr.Kłosik napisał/a:
Dzisiaj montowali wizualizacje galerii


http://www.lsh.com.pl/index2.php5

INFORMACJE :

Cytat:
GALERIA MALBORK

Lokalizacja : Malbork, skrzyżowanie ulic Rodła, Kościuszki
Otwarcie: I połowa 2010
Powierzchnia całkowita: 14 175 m2
Powierzchnia najmu: 5000 m2
Parking: 166 miejsc
Poziomy: 2
Najemcy: 40 stores of the best known brands


IMG_3196.JPG
Plik ściągnięto 9544 raz(y) 116,85 KB

IMG_3197.JPG
Plik ściągnięto 9544 raz(y) 117,82 KB

Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Sro 31 Gru, 2008 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jarek.mk 


Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 18:51   

Zaczynam się już gubić w tych marketach, sklepach i centrach handlowych...czyli na Kościuszki będzie jedne centrum usługowo-handlowe, a z tyłu tego centrum będzie drugie centrum...?...czy tak, dobrze rozumuje ?
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 19:01   

jarek.mk napisał/a:
Zaczynam się już gubić w tych marketach, sklepach i centrach handlowych...czyli na Kościuszki będzie jedne centrum usługowo-handlowe, a z tyłu tego centrum będzie drugie centrum...?...czy tak, dobrze rozumuje ?

Dobrze myślisz i foto z zumi ;-)

GI.JPG
Plik ściągnięto 9490 raz(y) 116,16 KB

 
 
jarek.mk 


Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 19:25   

Dzięki, teraz wszystko rozumiemy...rozumiemy, bo pokazałem żonie i córce jak to ma wyglądać, gdzie ma być i w ogóle...córa, to powiem szczerze już się cieszy, że nie będzie musiała jeździć do Galerii Bałtyckiej...
 
 
jarek.mk 


Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 20:09   

Tylko jakoś "nie widzę" tego parkingu na 166 miejsc...no chyba, że chodzi o rowery, a nie samochody... :-)
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 20:31   

pod ziemią będzie pewnikiem
lub
na dachu :)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2008 21:00   

jarek.mk napisał/a:
Tylko jakoś "nie widzę" tego parkingu na 166 miejsc...no chyba, że chodzi o rowery, a nie samochody... :-)


Cytat:
W chwili obecnej posługujemy się nazwą roboczą: Galeria Handlowa Malbork,
ale przewidujemy zmianę tej nazwy. Na poziomie -2 jest tylko parking, a na
poziomie -1 - zarówno parking jak i część handlowo-usługowa.
 
 
jarek.mk 


Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 07:58   

Mr.Kłosik napisał/a:
Na poziomie -2 jest tylko parking, a na
poziomie -1 - zarówno parking jak i część handlowo-usługowa.


To też dziwnie, bo na tablicy informacyjnej piszą, że Centrum będzie się składało z 2 poziomów.
I tak, jeden poziom to parking, a drugi poziom też parking i część handlowo-usługowa....to co to ma być w końcu.. ?...centrum usł-handlowe, czy jeden wielki parking....?
Ale pożyjemy i może zobaczymy....
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009 14:20   

jarek.mk napisał/a:
Centrum będzie się składało z 2 poziomów.
może poziomy to tylko w odniesieniu do powierzchni handlowych? Lub tylko parkingu...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 12:05   

jarek.mk napisał/a:
To też dziwnie, bo na tablicy informacyjnej piszą, że Centrum będzie się składało z 2 poziomów.

To nie pisze na tablicy tylko w necie znalazłem :-P
jarek.mk napisał/a:
I tak, jeden poziom to parking, a drugi poziom też parking i część handlowo-usługowa....to co to ma być w końcu.. ?...centrum usł-handlowe, czy jeden wielki parking....?
Ale pożyjemy i może zobaczymy....


Cytat:
Gino Investments Sp. z o.o. planuje rozpoczęcie budowy Galerii Handlowej w
Malborku w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Obiekt będzie posiadał 4
kondygnacje, w tym 2 podziemne. Przewidujemy parking podziemny na ok. 150
samochodów. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 10 tys. mkw.
 
 
jarek.mk 


Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 15:27   

Rozumiem...tak jak napisałem wyżej - pożyjemy zobaczymy...niech budują...
Mamy w mieście same markety, apteki i banki, a teraz wzięli się za budowę centrów handlowych, niech wybudują jeszcze kilka...tylko ciekawe kto w nich za parę lat będzie kupował, no chyba, że za kredyty z tych banków, bo zakładów pracy u nas jak na lekarstwo... ;-)
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 15:40   

Wycinka drzew - foto :mrgreen:

IMG_3277.JPG
Plik ściągnięto 9163 raz(y) 115,1 KB

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 16:34   

W Galerii będzie ok. 50 sklepów, a budowa ma trwać ok. 15 miesięcy ;-)
 
 
Sztumianin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 20:12   

Ktoś wie czy w tej Galerii Handlowej będą jakieś markowe sklepy (typu Nike, Puma,Reebok czy Umbro) jak są w Galerii Bałtyckiej. Oczywiście mówimy tu o mniejszych ilościach ;-)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 20:15   

Sztumianin napisał/a:
Ktoś wie czy w tej Galerii Handlowej będą jakieś markowe sklepy (typu Nike, Puma,Reebok czy Umbro) jak są w Galerii Bałtyckiej.
Jeszcze jej nie zbudowano, więc do najmu raczej daleko...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group