Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Plany skoku na ćwierć miliarda złotych z funduszy unijnych
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007 15:47   Plany skoku na ćwierć miliarda złotych z funduszy unijnych

http://malbork.naszemiast...nia/749219.html

Cytat:
Malbork. Plany "skoku" na ćwierć miliarda złotych z funduszy unijnych

Pięć dużych projektów unijnych przygotowuje malborski magistrat z nadzieją na dofinansowanie inwestycji ze środków UE. Łączna wartość ich wszystkich szacowana jest na… ponad 270 milionów złotych.

Informacja o planowanych projektach trafiła do radnych podczas sesji Rady Miasta. Na pierwszym miejscu znalazł się projekt "Stworzenie strefy wysokiej jakości usług turystycznych wokół zamku malborskiego". Koszt tylko tej inwestycji to 125 mln zł. Po pierwsze, dotyczy ona rewaloryzacji zespołu murów Starego Miasta i rewitalizacji jego struktury przestrzennej. Kolejnym pomysłem jest budowa teatru letniego.

- Według nas, on powinien się znajdować naprzeciwko Kanału Juranda, w miejscu, z którego dziś widzowie obserwują nocną bitwę podczas Oblężenia Malborka - wyjaśnia Jerzy Skonieczny, wiceburmistrz Malborka. - Do czasu stworzenia projektu trudno mi określić liczbę miejsc siedzących.

To nie wszystko. Projekt zawiera też plan zagospodarowania deptaka w centrum miasta, zagospodarowanie bulwarów po lewej stronie rzeki Nogat oraz rekompozycję Parku Północnego, a tam, na 94 hektarach, marzą się władzom miasta: aquapark, ścieżki rowerowe, miejsca do biwakowania i grillowania, ścieżki zdrowia oraz pola ćwiczeń do gry w golfa.

Drugi projekt przygotowywany przez miasto to "Rozbudowa i modernizacja miejskiej sieci komunikacji zbiorowej". Wartość tego pomysłu szacuje się na 45 mln zł. Celem jest stworzenie spójnego systemu transportu zbiorowego obsługującego Malbork, Nowy Staw, Stare Pole, Sztum i Stary Targ. W zakres projektu wchodzi budowa systemu monitorowania ruchu i transportu, wdrożenie biletu elektronicznego, rozbudowa lub przebudowa przystanków autobusowych i zakup floty autobusów i autokarów.

Na 7 milionów złotych wyceniono rekultywację wysypisk śmieci na ulicach: tczewskiej i Ceglanej w Malborku i składowiska w Miniętach, gdzie trafiają malborskie odpady. Łączna powierzchnia zamkniętych już wysypisk w dzielnicy Kałdowo to 15,2 ha. Mają tam powstać tereny rekreacyjne.
Dwa kolejne projekty mają być realizowane przy współpracy z innymi samorządami. Jeden to Pętla Żuławska, koordynowana przez władze wojewódzkie. Malbork szacuje swój udział na 17 mln zł, a w planach są: budowa śródlądowego portu jachtowego na "plaży wojskowej", budowa małej przystani jachtowej "Park Północny", budowa przystani pasażerskiej na lewej stronie Nogatu oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż bulwaru.

Piątym projektem jest natrafiająca na kłopoty inwestycja dotycząca kompleksowego rozwiązania gospodarki ściekowej z pieniędzy Funduszu Spójności. Budżet zmieniał się już wielokrotnie i na początku wynosił 150 mln zł. Obecnie zakres prac został okrojony do 78 mln zł. Partnerami są tutaj: gmina wiejska Malbork oraz Lichnowy i Nowy Staw.

Co sądzisz o projektach na ściągnięcie unijnej kasy? Czekamy na opinie i komentarze.
Jacek Skrobisz - Dziennik Bałtycki


Mi się najbardziej podoba projekt wpompowania kasy w sieć komunikacji zbiorowej - malborska studnia bez dna, a ogólnie to już nie wiem co sądzić o takich planach, kolejnych i kolejnych i kolejnych i kolejnych.... planach :-)
 
 
Bendzi 

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007 18:04   

Co mnie denerwuje to to że wszytko planują w centrum i na jego małych obrzeżach! Czemu nic nie ma np. na osiedlu południe np. na rolniczej, a nie gdzieś jakieś polo golfowe w parku albo aqua park!
Ostatnio zmieniony przez Bendzi Pią 13 Lip, 2007 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007 18:15   

Bendzi napisał/a:
Czemu nic nie ma np. na osiedlu południe np. na rolniczej


Bo plany są głównie pod turystów, a nie pod mieszkańców, mieszkając w sypialni pozostaje ci się cieszyć z każdego nowego marketu i apteki ;-)
 
 
Bendzi 

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007 18:55   

Ale to i tak nie sprawiedliwe!
 
 
speedrw 
:F


Wysłany: Sob 14 Lip, 2007 17:17   

Bendzi napisał/a:
Ale to i tak nie sprawiedliwe!

No nie wiem. Ja osobiście nie chciałbym mieć tłumów turystów pod oknem na południu ;)

Dobrze, że w końcu coś rusza z naciskiem na rozwój turystyki bo potencjał jest ogromny ... oby z tego powstało coś porządnego. Ciekawe za ile lat będzie widać efekty.
_________________
"Miej świadomość!
Możesz robić co chcesz!
Miej świadomość!
Czy dobrze chcesz"
KNŻ
Ostatnio zmieniony przez speedrw Sob 14 Lip, 2007 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miro 


Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 13:25   

Bendzi napisał/a:
Co mnie denerwuje to to że wszytko planują w centrum i na jego małych obrzeżach! Czemu nic nie ma np. na osiedlu południe np. na rolniczej, a nie gdzieś jakieś polo golfowe w parku albo aqua park!

Bo centrum jest najczęściej "odwiedzane" przez ludzi i turystów, a ziemia na obrzeżach jest najtańsza :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group