Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Oblężenie 2007
Autor Wiadomość
Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 07 Lip, 2007 23:01   Oblężenie 2007

Czytałam ostatnio w "Dzienniku Bałtyckim" (a bardziej szczegółowo - Malborskim), że co lepsze miejsca widokowe mają być płatne i to po 20 zł. Szczerze mówiąc, tylko czekałam, kiedy do tego dojdzie, bo przecież żadna impreza związana z Zamkiem nie może być teraz gratis... w tym roku nie było też bezpłatnego wejścia na zamek podczas Dni Malborka, co uważam za skandal. A co WY sądzicie na ten temat?

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007 23:13   

Pomijając fakt, że temat oblężenia już wystąpił na forum jako informacyjny: http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=486 , moja opinia jest taka :) oblężenie zamku to organizacyjna porażka od lat, zobaczyć cokolwiek to wielki sukces, impreza jako taka jest ciekawa, ale z drugiej strony nie ma możliwosci przedstawienia jej w taki sposób by wszyscy zobaczyli, no moze kilka wielkich ekranow tak by wszyscy widzieli co sie dzieje rozwiazaloby problem, no ale po co, 20 zł to troche sporo jak na taką marną impreze, ale nalezy pamietac ze oblezenie jest dla turystow nie dla miejscowych i to turysci daja kase - prosty rachunek ekonomiczny.
Zetony na noc muzeow, no coz tez wyrazalem dezaprobate, ale teraz Hagedorn mnie meczy bym mu oddal swoje :) co tez uczynie, pamiatka jako taka jest po nocy, szczegolnie dla zbieraczy, do korych sie jednak nie zaliczam, :) po doswiadczeniach nocy muzeow uwazam ze cena za zeton powinna wynosic 5 zł by ograniczyc naplyw choloty.

Oblezenie mi sie nie podoba i nie dam 20 zl za tą marną przyjemnosc - z drugiej strony to zawsze kilka piwek z moimi ludkami z forum ;-) w zamiana za ogladanie rycerzykow ze swoimi wielkimi mieczami :-D

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 07 Lip, 2007 23:19   

Jeżeli chodzi o żetony, to nie jestem przeciwna, tylko zabrakło mi w tym roku tego wejścia W DZIEŃ BIAŁY, żeby też trochę pofocić, za symboliczną złotówkę, nie pracuję na zamku, żeby mieć tam darmowe wejścia, a raz w roku chciałby człowiek...

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007 23:20   

Linka napisał/a:
a raz w roku chciałby człowiek...

komercja, komercja, komercja...
...no ale jak chcesz przyfocić, to... PW :)

malgos 
Znawca
Depresję leczę wsią...

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Nie 08 Lip, 2007 12:04   

Azaziz napisał/a:
taką marną impreze

może to zabrzmi nieco zbyt mocno ale nie potraficie docenić tego co macie :-/
Spójrzcie na Kwidzyn który już tyle lat walczy o wejście na zamek i organizację takich imprez nie tylko dla "turystów" a jedyne co osiągnął to z pomocą Sztumskiego Bractwa imprezę na polu w "okolicy zamku". Ci młodzi ludzie nie muszą tego robić ale oni tym żyją a że w tym roku ktoś bierze kasę? Widzę dwa powody: "władze" obiektu stają się zbyt pazerne lub "rycerze" muszą się dofinansować. Myślicie że stroje, broń itp dostają za darmo? Nikt im pieniędzy za to nie zwraca a to się zużywa.
Najprościej jest krytykować wszelkie działania tych młodych ludzi ale na boga - wejdzcie czasem między nich w czasie przygotowań, popatrzcie i posłuchajcie ich - ja to zrobiłam mając ku temu okazję w Kwidzynie i krew mnie zalewa jak pomyślę że władze zamku (pośrednio również malborskiego) tak skutecznie od lat blokują jakiekolwiek działania i dostęp na kwidzyńskiej "warowni" :-? Może lepiej aby siedzieli na ławeczkach pod blokiem i pociągali z butelczyny :?: :mrgreen:

A w sprawie umożliwienia czasem wejścia na zamek za "żeton" to jak najbardziej Was popieram.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lip, 2007 20:14   

malgos napisał/a:
który już tyle lat walczy o wejście na zamek

zamek podlega Malborkowi, więc nie rozumiem co Cię dziwi Małgosiu 8-)

speedrw 
:F

Wysłany: Nie 08 Lip, 2007 20:32   

Azaziz napisał/a:
zamek podlega Malborkowi

A ja słyszałem, że nie podlega. Niby miasto nie ma żadnych pieniędzy z zamku bo wszystko idzie do UNESCO.
Czy dobrze chcesz"
KNŻ

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lip, 2007 20:43   

speedrw napisał/a:
A ja słyszałem, że nie podlega.

Muzeum w Kwidzynie
Oddział Muzeum Zamkowego w Malborku
ul. Katedralna 1, 82-500 Kwidzyn
tel. (055) 646 37 80, (055) 646 37 97,
fax (055) 646 37 81
email: kwidzyn@zamek.malbork.pl

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lip, 2007 20:47   

Zamek podlega Ministerstwu Kultury i Sztuki zawsze toczyły sie spory miasta z zamkiem o dochody z imprez masowych organizowanych w okolicach zamku. Jeżeli chodzi o Oblężenie oglądałem 2 razy a właściwie raz. Pierwsze oblężenie i drugi raz organizowane z TVP o ile na pierwszym obejrzałem cały spektakl to na drugim nic było ciemno i na ekranie było widać ogniska i błyski. 20 zł? hm.. mam lepszy pomysł jak je wydać.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 08 Lip, 2007 20:50   

speedrw napisał/a:
A ja słyszałem, że nie podlega. Niby miasto nie ma żadnych pieniędzy z zamku bo wszystko idzie do UNESCO.

Mylą tu się pojęcia jak widzę ;-)
Faktycznie Zamek Kwidzyński jest podległy Muzeum Zamkowemu w Malborku, ale ono nie jest w zaden sposób zalezne ani od miasta Malbork ani od Unesco, tylko od Ministerstwa Kultury i Sztuki. Kasą żądzi w znacznej mierze autonomicznie, jednak pod kontrolą MKiS.

Odpowiedz do tematu