Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Muzeum Miasta Malborka
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 04 Sie, 2012 12:00   Muzeum Miasta Malborka

Cytat:
W ciągu dwóch lat powstanie muzeum Malborka?

2012-08-04, Aktualizacja: dzisiaj 10:19

Naszemiasto.pl (JS)

W ciągu dwóch lat wznowi działalność muzeum Malborka? Taką nadzieję wyraził burmistrz Andrzej Rychłowski. Nastąpić to może po odbudowaniu Szkoły Łacińskiej na Starym Mieście, gdzie zostanie przeniesiona znaczna część zajęć kulturalnych. Do wykorzystanie będzie więc budynek Ratusza Staromiejskiego. Tam mogłoby powstać muzeum miasta. (...)


Jeżeli to się spełni, można będzie śmiało potraktować to wydarzenie w kategoriach cudu.
Szkoda, ze sporo eksponatów się po cichu sprywatyzowało w trakcie różnych wykopków w mieście, ale myślę że niejeden posiadacz owych z chęcią je zobaczy w tak szacownej lokalizacji, najprzedniejszej z najlepszych.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 04 Sie, 2012 19:28   

StormChaser napisał/a:
Szkoda, ze sporo eksponatów się po cichu sprywatyzowało w trakcie różnych wykopków w mieście, ale myślę że niejeden posiadacz owych z chęcią je zobaczy w tak szacownej lokalizacji, najprzedniejszej z najlepszych

Może - wzorem dawnych, przedwojennych mieszkańców Malborka - podarują powstajacemu muzeum swoje eksponaty lub oddadzą je w depozyt ?
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012 13:17   

Cytat:
Malborskie Centrum Kwadrat serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, zainteresowanych ideą powstania Muzeum Miasta Malborka, na spotkanie, które odbędzie się w ramach tzw. Kawiarenki Obywatelskiej. Tym razem spotkamy się w gościnnych progach Jazz Club Spiżarnia przy ul. Dworcowej 23 (obok wieży ciśnień) 6 października (sobota) o godz. 16:00

http://www.mc2.malbork.pl...enki&Itemid=139
_________________
Surge Polonia
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012 09:52   

Stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat zaprasza wszystkich forumowiczów, szczególnie tych zainteresowanych powstaniem muzeum miejskiego - pasjonatów, kolekcjonerów, miłośników Malborka, na spotkanie z Burmistrzem i przedstawicielami Urzędu Miasta Malborka, którego tematem będzie właśnie możliwość powstania takiej placówki.

Czy jest szansa? Jeśli tak, to kiedy?, gdzie?, kto?.... Na te i wiele innych pytań powinniśmy otrzymać odpowiedzi 21 listopada. Tego dnia bowiem o 17:00 w Malbork Welcome Center rozpocznie się Kawiarenka Obywatelska dotycząca Muzeum Miasta Malborka.

Zapraszamy! Więcej na stronie mc2

Organizatorzy zapewnią ciepłe i zimne napoje.
Uwaga! Temat jest ważny i chętnych może być wielu. Mając na uwadze komfort wszystkich, prosimy o potwierdzenie udziału tu lub na fecebooku.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012 22:48   

Zapraszam do zapoznania się z efektami rozmów w kawiarence na temat Muzeum Miasta Malborka. Przeczytaj relację
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017 16:13   Muzeum Miejskie

Czyżby były jakieś widoki na muzeum dotyczące miasta (i może okolicy)? Tylko kiedy?

http://malbork.naszemiast...rt,t,id,tm.html
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 28 Lut, 2018 13:53   

Zewnętrzne Muzeum Fortyfikacji już działa - tylko trochę zimno, żeby stać i wszystko oglądać i odsłuchiwać. Mimo mrozu wszystko działa (przynajmniej część wschodnia muru). Warto byłoby zadbać o dość unikatowe fortyfikacje zewnętrzne z czasów I wojny (czyli tzw. bunkry) - naprawdę świetną ścieżkę można by poprowadzić, co szanowni Forumowicze wiedzą, gdyż nieraz już były tam spacery organizowane (a jak mogłaby wyglądać można zobaczyć pod Ornetą na Szlaku Fortyfikacji Trójkąta Lidzbarskiego - to zrobiło nadleśnictwo). Wracając do bliskich murów - kilka fotek. Ścieżka zaczyna się na ul. Piastowskiej. A dalej jak na mapkach..... Dodam, że koło Baszty Garncarskiej jeszcze nie skończono prac i brak jest elementów informacyjnych.

1.jpg
Plik ściągnięto 10452 raz(y) 99,23 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 10452 raz(y) 103,4 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 10452 raz(y) 99,17 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 10452 raz(y) 32,54 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 10452 raz(y) 83,73 KB

_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
Ostatnio zmieniony przez Item Sro 28 Lut, 2018 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 28 Lut, 2018 13:58   

i jeszcze kilka... W baszcie narożnej, niegdyś znajdującej się na terenie przedszkola a dziś wydzielonej, zadaszonej nie zabezpieczono więźby dachowej przed gołębiami co skutkuje niemożnością skorzystania z ławek, wzmożoną uwagą na czające się nad głową dachowe zanieczyszczacze i mimo mrozu niezbyt przyjemną atmosferą....

6.jpg
Plik ściągnięto 10443 raz(y) 99,66 KB

7.jpg
Plik ściągnięto 10443 raz(y) 98,14 KB

8.jpg
Plik ściągnięto 10443 raz(y) 99,45 KB

9.jpg
Plik ściągnięto 10443 raz(y) 96,4 KB

11.jpg
Plik ściągnięto 10443 raz(y) 91,62 KB

_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018 06:26   

http://malbork.naszemiast...rt,t,id,tm.html

Cytat:
Nowa miejska jednostka istnieje od początku roku, a z każdym kolejnym miesiącem będzie chciała coraz bardziej zaznaczać swoją obecność w świadomości mieszkańców - najpierw w budynku przy ulicy Kościuszki 54, a być może za kilka lat w Ratuszu Staromiejskim, bo tę siedzibę władze miasta wpisały jako docelową w statucie Muzeum Miasta Malborka (i dlatego logo z ratuszem zostało wybrane na graficzną wizytówkę).

Obecnie dyrektor Dorota Raczkowska z grupą przyjaciół nowej placówki, bo takich ich można nazwać, przygotowuje m.in. pierwszą wystawę, która mieszkańcom zostanie zaprezentowana 16 czerwca - w drugi dzień święta miasta.

- Ja bardzo chcę, żeby do świadomości mieszkańców dotarło, że to nie jest tak, że parę osób przygotuje teraz wystawę i „wy bierzcie, co wam daliśmy”, tylko naprawdę chcę słuchać głosów mieszkańców przy tworzeniu tej ekspozycji - wyjaśnia Dorota Raczkowska.
Wystawa inauguracyjna o niemieckim i już polskim Malborku


Ekspozycja będzie dotyczyła dwóch okresów w XX wieku - zostanie podzielona na lata 1920-1939 oraz 1945-1956. Będzie można zobaczyć na niej wiele przedmiotów pozyskanych z Hamburga od byłych mieszkańców Malborka ze stowarzyszenia Heimatkreis Marienburg. Z pomocą członków Fundacji Mater Dei zbiory zostały przejrzane, policzone i powstał ich spis.

- W tej chwili porządkujemy i zabezpieczamy te zbiory. Z Hamburga przyjechały „skarby” w znaczeniu historycznym. Chcę uniknąć sytuacji, że mieszkańcy pomyślą, że teraz będziemy tworzyć niemieckie muzeum. I tu będą tylko Niemcy. Tak nie będzie. Bardzo duży nacisk kładziemy na zbieranie pamiątek z powojennych czasów. Natomiast nie da się uniknąć tej historii przedwojennej. To, co przyjechało z Hamburga z dużym udziałem Bodo Rueckerta, to jest dla nas baza wypadowa dotycząca lat świetności Marienburga - mówi Dorota Raczkowska. - To nie tyle będzie pierwsza wystawa, co wystawa inaugurująca działalność tego budynku. Będzie ograniczona tematycznie, bo nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkich zbiorów, które przyjechały z Hamburga, i jeszcze tego, co przyniosą nam mieszkańcy, którzy przyjechali do Malborka po 1945 roku.

Trwa już akcja „Robimy muzeum razem”, w ramach której można oddać lub wypożyczyć miejskiej placówce eksponaty. Chętni mogą się zgłaszać w każdy czwartek w godz. 9-15 do Centrum Informacji Turystycznej na parterze, które jest częścią Muzeum Miasta. Jak dodaje pani dyrektor, dzięki temu mieszkańcy będą mogli poczuć, że „dziedzictwo kulturowe i historyczne będą tworzyć razem”.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group