Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Sztum. Coraz bliżej Zlotu Garbusów
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 17:50   Sztum. Coraz bliżej Zlotu Garbusów

http://sztum.naszemiasto.pl/wydarzenia/616798.html

Cytat:
Sztum. Coraz bliżej Zlotu Garbusów

Z Krzysztofem Burczykiem rozmawiamy o 13 Międzynarodowym Zlocie Miłośników VW Garbusa i Co., który rozpocznie się 29 czerwca.

- Na nowej stronie internetowej sztumskich garbusiarzy można było od wiosny przeczytać zapewnienie, że zlot się odbędzie, a nawet i to, że ma odzyskać dawny blask. O co chodzi?

- To sprawa dla mnie bolesna, wolałem jej nie roztrząsać publicznie. Informacja, że 12 zlot był ostatnim, pojawiła się na stronie fan clubu, redagowanej przez Jacka Strąka, który jest jedną z tych osób, które wymyśliły tę imprezę i przez lata ją organizowały. Jacek przebywa od pewnego czasu w Anglii, nie dojechał na ubiegłoroczny zlot, na którym zresztą go bardzo ciepło wspominaliśmy, także publicznie. Nie rozmawiał z nikim o końcu imprezy. Jestem od kilku lat jej organizatorem, fan club mnie wspiera. Zawrzało w naszym kręgu, ludzie się zaktywizowali, stąd i nowa strona w Internecie. Wierzę, że wyjaśnimy sobie z Jackiem to nieporozumienie.

- Banery informujące o kolejnej imprezie widać już od dłuższego czasu w mieście. Golden Life, Kobranocka, Akurat, Pobieda, Etna, GTC Band to tegoroczne gwiazdy. Nie ma też przecieków o finansowych kłopotach organizatorów. Czyli jest dobrze?

- Aby zorganizować taką imprezę trzeba dysponować budżetem przekraczającym 100 tys. zł. Chciałbym już spać spokojnie i mieć takie pieniądze na koncie. Niestety, tak nie jest. Musimy szukać środków poza Sztumem, walczyć o sponsorów. Dzwonię np. do warszawskiej firmy, która w ubiegłym roku nas wsparła i była bardzo zadowolona ze współpracy. Okazało się, że zmiany na scenie politycznej spowodowały, że wymieniono władze spółki i od nowa trzeba przekonywać do naszej idei. A czas płynie, zespołom muzycznym należy zapłacić zaliczki w maju... Przez lata przyzwyczailiśmy się do łatania dziur w budżecie imprezy, sięgając do własnych kieszeni. Ostatnio wychodzimy na prostą.

- Nie kryje pan, że zlot to dla pana impreza komercyjna. Niektórych to szokuje, że trzeba płacić za wstęp do parku.

- Nie oszukujmy się, nie wszystko da się zrobić w ramach wolontariatu. Nie chcę się rozwodzić nad sprawami z przeszłości, ale faktem jest, że w pewnym momencie ciężaru zlotu nie mógł udźwignąć - z różnych przyczyn - Fan Club Garbi. W 2002 roku zgłosił się ZAIKS z informacją, że nie zgodzi się na przeprowadzenie kolejnego zlotu, bo organizatorzy nie zapłacili za dwie poprzednie edycje 15 tysięcy złotych tytułem należnych tantiem. Jakie było wyjście? Zmiana organizatora... Została nim Sztumska Agencja Artystyczna Burczyk Estrada. Poszliśmy na ugodę z ZAIKS, że w ciągu roku dług zostanie spłacony. Pieniądze na ten cel nie wzięły się z powietrza.

- Powtarza pan, że zlot do impreza głównie dla garbusiarzy...

- Zależy mi na tym, by dobrze się tu czuli i mieli przeświadczenie, że robimy wszystko, by ciekawie spędzili u nas te kilka dni. I żeby wrócili za rok ze znajomymi. A sztumianie bawią się przy okazji tej imprezy.
- Dziennik Bałtycki


Dziwna to sprawa z garbusami, toż to od lat jedyna atrakcja Sztumu... a jak widać wciąż pod górkę
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 19:48   

Cóż, perturbacje z poprzednimi zlotami są opisane "delikatnie". Znam częściowo kulisy, gdyż jeden z organizatorów to mój dobry znajomy.

Wszyscy organizatorzy włożyli masę pracy, aby reaktywować zlot.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 22:30   

eeeh...zlot w 2000 r.z łezką w oku wspominam :->
 
 
 
konto usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Cze, 2007 16:08   

vonplauen napisał/a:
eeeh...zlot w 2000 r.z łezką w oku wspominam :->


Wiesz, w sumie nie należę do wielkich fanów garbusa, ale jak przypominam sobie treści plakatowe z zeszłych lat, to faktycznie było ciekawiej...
 
 
Menelaos83
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 19:32   

Heja a jak z oplatami za namiot i samochod?
 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Wto 03 Lip, 2007 15:17   

no powiem wam Homo Twist bomba, ludzi było mało to i koncert wydawał sie kamealny:)
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007 20:37   

http://sztum.naszemiasto.pl/wydarzenia/747114.html

Cytat:
Sztum. Niepewna przyszłość zlotów garbusów

Przyszłość Międzynarodowego Zlotu Miłośników VW Garbusa stoi pod znakiem zapytania. Krzysztof Burczyk, główny organizator imprezy, nie kryje rozgoryczenia niską frekwencją na tegorocznym zlocie.

- Impreza nie miała należytych sponsorów, dlatego też nie było możliwości, żeby zorganizować to wszystko z wielkim rozmachem. Muszę do tego dokładać - mówi Krzysztof Burczyk.

Zdaniem organizatora, możliwości są wielkie, natomiast od jakiegoś czasu ludzie wolą spotykać się w kameralnym gronie. W związku ze stratami finansowymi, Burczyk zastanawia się, czy dalej organizować zlot.

- W tym roku było 159 miłośników garbusa, którzy przyjechali swoimi samochodami - dodaje. - Ta frekwencja jest naprawdę bardzo mała.

Nie bez znaczenia był fakt, że tego samego dnia w Malborku odbyła się konkurencyjna impreza.

Do redakcji "Dziennika Bałtyckiego" dotarły też sygnały od jednego z uczestników, który narzekał na nieodpowiednią ochronę. Nasz Czytelnik przyznał, że z umiarem korzystał z oferty stoisk z alkoholem, a mimo to został wyproszony z Parku Miejskiego.

- Ochrona była odpowiednio dobrana - komentuje Burczyk. - Są wyspecjalizowani, odpowiednio przygotowani i znają się na swojej pracy. Jeżeli tego dnia, ktoś sprawiał problemy, to nie rozumiem, dlaczego później dziwi się, że został wyproszony.

(LEAN) - Dziennik Bałtycki
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2008 21:33   

Od 26 -29 czerwca odbywał się będzie zlot w tym roku ;-)

IMG_0747.JPG
Plik ściągnięto 13608 raz(y) 87,34 KB

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 07:14   

i ma to być ponoć ostatni zlot w historii...
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 08:18   

Hagedorn napisał/a:
i ma to być ponoć ostatni zlot w historii...


To jedyna duża atrakcja Sztumu, Tabor coś planuje w zamian? Bo to, że ostatnia to chyba co roku już mówią...
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:10   

Nie jedyna, jeszcze są Dni Ziemi Sztumskiej. Rok temu był Mech i Hey. Było super.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:18   

marian1410 napisał/a:
Nie jedyna, jeszcze są Dni Ziemi Sztumskiej. Rok temu był Mech i Hey. Było super.


No tak, ale mam na myśli nietypową imprezę, bo dni Malborka, dni ziemi sztumskiej to standard, a chodzi o przyciągnięcie ludzi z Polski, tak jak w Malborku oblężenie, w Sztumie jest-był zlot
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:23   

Najłatwiej jest nie robić nic, miej roboty na karku.
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:27   

Azazis, przyjedź do Nowego Dworu Gd. Dopiero się zdziwisz, miasteczko jak Sztum.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:28   

marian1410 napisał/a:
Azazis, przyjedź do Nowego Dworu Gd. Dopiero się zdziwisz, miasteczko jak Sztum.


Spoooooko, bywam tam prawie codziennie ;-)
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:31   

Proponuję w Sztumie zrobić imprę "Poszukiwanie Zantyra" Cóż innego? Moim małym zdaniem nie jest tak źle. Trzymajmy się naszego miasta, tak myślę.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:34   

Sztum - miastem jednego z adminów :-D
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:36   

Nie krytykuję Sztumu, wręcz przeciwnie jestem ZA.
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:38   

Mieszkałem rok w N.Dw.Gd. Mam porównanie.
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:44   

Sorry, stanę w obronie Sztumu. My mamy Dni Malborka, Oblężenie Malborka. Sztum ma Dni swoje i... coś nietypowego: Zlot Garbusów.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:45   

Korzystaj z funkcji edytuj a nie dopisuj post pod postem!
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 12:48   

Ok,chyba za stary jestem na tą formę dyskusji. Cociaż...
Ostatnio zmieniony przez marian1410 Nie 22 Cze, 2008 12:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group