Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie absurdy
Autor Wiadomość
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 13 Lis, 2011 22:57   

Proszę grzecznie o adres i proszę administrację o zaprzestanie pomówień wobec mojej osoby o żadnym wciąganiu czegokolwiek, kogokolwiek w cokolwiek nie ma mowy. Proszę lepiej dobierać słowa. Czy nie można było napisać na PW?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 13 Lis, 2011 23:18   

stanisławn napisał/a:
Proszę grzecznie o adres
Niezmienny od kilkunastu lat, podawany już był.
stanisławn napisał/a:
proszę administrację o zaprzestanie pomówień wobec mojej osoby o żadnym wciąganiu czegokolwiek, kogokolwiek w cokolwiek nie ma mowy
proszę wobec tego o nie wstawianie materiałów nie mających się nijak do reszty wypowiedzi
stanisławn napisał/a:
Czy nie można było napisać na PW?
To działa w obie strony.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
jarek.mk 


Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 08:23   Odśnieżanie..

Po niedzielnym odśnieżaniu na Kotarbińskiego.."rozorana" ścieżka rowerowa, zgarnięty śnieg na sam przejazd..

20120122_075514.jpg
Plik ściągnięto 13239 raz(y) 98,65 KB

20120122_075422.jpg
Plik ściągnięto 13239 raz(y) 83,98 KB

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 09:37   Re: Odśnieżanie..

jarek.mk napisał/a:
Po niedzielnym odśnieżaniu na Kotarbińskiego.."rozorana" ścieżka rowerowa, zgarnięty śnieg na sam przejazd..
to już taka norma, że odśnieżacz jedzie gdzie i jak chce
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
LnxTx 


Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 15:01   

Jak się odśnieża ciężkim traktorem.
Czy ktoś przyglądał się bardziej chodnikom na ulicy np. Konopnickiej?
Wydaję mi się, że nie było tych uszkodzeń (zagłębień) w chodniku.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 15:10   

Jeżeli chodzi o chodnik od Kotarbińskiego do Michałowskiego, to chodnik zapada i rozpada się po każdej zimie coraz widoczniej. Sprzęt odśnieżny to jedno, a ułożenie na czystym piachu to drugie. Polecam odcinek na Michałowskiego od kilkunastu tygodni używany jako droga dojazdowa i parking budowy.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
morfeusz 

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 13:21   

Potwierdzam, widziałem chyba kierownika budowy w osobówce, który śmiga po ścieżce rowerowej wzdłuż Michałowskiego, bo podejść 10m z parkingu nie może...
 
 
sp2-16004 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 01 Lut, 2012 09:21   

mimo gadania w tv o różnych tragediach podczas spacerów po lodzie nic nie trafia do tych pustych głów, bo przecież to ja i mi nic się nie stanie.

DSC00426.JPG
Plik ściągnięto 12751 raz(y) 98,95 KB

 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 01 Lut, 2012 09:42   

sp2-16004 napisał/a:
mimo gadania w tv


Oglądanie TV na szczęście nie jest jeszcze w tym kraju obowiązkowe, tym bardziej, że w większości TV mówi się przeważnie głupoty lub otumania serialami...

sp2-16004 napisał/a:
pustych głów


Widzę, że podobnie jak rząd wiesz lepiej, co jest dla kogo dobre... Jezu! A komuna oddała władzę ponad 20 lat temu...

Do większych tragedii dochodzi w ruchu drogowym. W znacznej części ich przyczyną są zaniedbania w rozwoju infrastruktury (zgadnij, kto decyduje jak nie wydać moich pieniędzy na drogi, z których co miesiąc przy wypłacie i przy każdym tankowani, czy kupowani książki, czy chleba mnie łupi?). Jakoś TV nie przestrzega przed wsiadaniem do samochodu...

Uważam, że wejście na zamarznięty zbiornik (prawie stojący) przy panujących od tygodnia mrozach ok. -10 to żaden absurd...
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
margan1983 
...


Wysłany: Sro 01 Lut, 2012 11:46   

sp2-16004 napisał/a:
mimo gadania w tv o różnych tragediach podczas spacerów po lodzie nic nie trafia do tych pustych głów, bo przecież to ja i mi nic się nie stanie.


tam jest po kolana wody jak by się zarwało!
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
 
 
 
sp2-16004 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 01 Lut, 2012 12:58   

margan1983 napisał/a:
sp2-16004 napisał/a:
mimo gadania w tv o różnych tragediach podczas spacerów po lodzie nic nie trafia do tych pustych głów, bo przecież to ja i mi nic się nie stanie.


tam jest po kolana wody jak by się zarwało!


w tym miejscu tak , ale zanim zrobiłem zdjęcie byli blisko połowy...
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 01 Lut, 2012 17:34   

luanda napisał/a:

Uważam, że wejście na zamarznięty zbiornik (prawie stojący) przy panujących od tygodnia mrozach ok. -10 to żaden absurd...
Nie żebym do brawury namawiał, ale gdzie się na łyżwach jeździło dawniej? Nawet i pocztówki takie były i tobą czasach bardziej rwącego prądu na Nogacie. Łażenie po tafli podczas odwilży to głupota, ale teraz?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 15:43   

Czytam notatkę prasową http://malbork.naszemiast...d43b5cef8,1,3,9 i oczom nie wierzę:
Cytat:
... O godzinie 2 policjanci zauważyli łunę nad Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi im. Karola Świerczewskiego przy ul. Targowej. Paliła się jedna z altanek. Pożar ugasili strażacy...

Chodzi o tego patrona, czy to rzeczywiście prawda? :shock:
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 16:01   

:arrow: http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=700
i na mapach miastach też widnieje ;-)
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 17:04   

argus napisał/a:
Karola Świerczewskiego


Pamiętam go !!! Taki łysy i wiecznie pijany ! Mówili , że podobno kulom się nie kłaniał (w sumie w takim stanie w jakim on bywał to ja też bym się nikomu nie kłaniał :hahaha: ) W dawnych czasach był nawet patronem mojej szkoły. Chodziły słuchy że podobno nie zdążył się ukłonić kulce pod Baligrodem i niby ta kulka była upowska... :hihi: :mrgreen:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 19:19   

Kuglow napisał/a:
Pamiętam go !!! Taki łysy i wiecznie pijany !


Taki cytacik z Wiki o "Walterze":
" Nagminnie nadużywał alkoholu i miał zwyczaj dowodzić w samych majtkach. " :hahaha:
Kuglow napisał/a:
W dawnych czasach był nawet patronem mojej szkoły.

Mojej SP2 - Sandhof
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
Ostatnio zmieniony przez karVVan Wto 07 Lut, 2012 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 23:55   

karVVan napisał/a:
Mojej SP2 - Sandhof


Jesteśmy po tej samej uczelni. :mrgreen:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 14 Lut, 2012 08:09   

Przez pewien czas nie było rozkładu jazdy autobusów na przystanku naprzeciwko cukrowni, ale już się pojawiał, tylko kultura jego przyklejenia graniczy z artyzmem :nook:
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012 16:59   

argus napisał/a:
Przez pewien czas nie było rozkładu jazdy autobusów na przystanku naprzeciwko cukrowni, ale już się pojawiał, tylko kultura jego przyklejenia graniczy z artyzmem :nook:


Czepianie na siłę. Ważne że został przyklejony :!: :!:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2012 19:02   

Czy mi się zdaje, czy pod zamkiem też blachę miedzianą zajumali?

20120405_130246.JPG
Plik ściągnięto 13117 raz(y) 88,89 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
LnxTx 


Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 10:17   

Sens sadzenia małych choinek na tym placu na osiedlu Południe. Po raz kolejny są rozkradane.
 
 
vdo 

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 11:10   

Witam czy jest kilka chętnych osób żeby troszkę oprotestować wystawę obok kościoła na Wielbarku ?Proszę się wpisać ustalimy co i jak i gdzie.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 19:27   

Chodzi o wystawkę antyaborcyjną? Czyżby tournee po malborskich kościołach? Ostatnio widziałam w okolicach kościoła MBNP - św. Jerzego. Czy to w ogóle jest legalne?
_________________
.............................................
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 20:11   

Linka napisał/a:
Czy to w ogóle jest legalne?


Aborcja? O ile wiem - nie.
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 21:35   

Owszem, w pewnych przypadkach JEST legalna. O czym zapominają niektórzy.
Ale mnie chodziło o wystawkę.
_________________
.............................................
 
 
margan1983 
...


Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 22:07   

Mój 8 letni syn jak to zobaczył przed wejściem do kościoła jak stało jeszcze na Słowackiego to powiedział "bleee, fuuu" i nie chciał dalej iść :( nie wiem dokładnie jaki to ma cel ale sukcesywnie dzieci zniechęca do kościoła no i starszych też bo mi też to ładnie nie wygląda!
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
Ostatnio zmieniony przez margan1983 Nie 15 Kwi, 2012 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 22:49   

W Gdyni też była wystawka, nawet z Nowego Dworu na nią jechali. Ale te gdyńskie wystawki, nie mają się wcale do tych amsterdamskich, o szwajcarskich nie wspominając...

W sprawie aborcji, to wole zajmować się płodzeniem i wychowywaniem... :hihi:

Kuzyn wspominał, że podobno proboszcz wielbarski konsultował psychologicznie i podobno jest git! Nie widziałem, ale podobno jest drastycznie, podobno w kościele jeszcze bardziej niż w obejściu. Jadąc Broniewskiego, wole spojrzeć na wschód ku budzie, gdzie miałem mnóstwo życia, niż w kierunku pola truskawek, które "szabrowałem", ale pobudowano na nim to i owo.
Jak na religię uczęszczałem na Słowackiego, to pamiętam, że zawsze coś tam w tej sprawie było wywieszone.
Osobiście uważam, że jak długo nie ma obowiązku chodzenia do kościoła, czy pederastii, to robienie zamieszania koło ekstremów z prawej, czy lewej strony to woda na ich młyny.
Wolę szukać inicjatyw, które mógłbym poprzeć. Głupota i wszechświat są nieskończone, szkoda mi życia... A zwłaszcza, jak ktoś się rejestruje, daje jeden wpis (bez przywitania) i chce wyciągać tłumy ;-)
Oczywiście wolę jak ksiądz na Wielbarku buduje z mieszkańcami place zabaw i boiska, niż robi world press photo. Niemniej jednak aktywnym społecznie polecam bardziej demonstrację poparcia urzędowych aborcji w 9tyn miesiącu pod chińskim konsulatem, Gdańsk niedaleko...

Byłbym zapomniał. No i ta zachęcająca gramatyka i ortografia zaproszenia...
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
Ostatnio zmieniony przez luanda Nie 15 Kwi, 2012 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 21:57   

luanda napisał/a:
...

W sprawie aborcji, to wole zajmować się płodzeniem i wychowywaniem... :hihi:

Kuzyn wspominał, że podobno proboszcz wielbarski konsultował psychologicznie i podobno jest git! Nie widziałem, ale podobno jest drastycznie, podobno w kościele jeszcze bardziej niż w obejściu. Jadąc Broniewskiego, wole spojrzeć na wschód ku budzie, gdzie miałem mnóstwo życia, niż w kierunku pola truskawek, które "szabrowałem", ale pobudowano na nim to i owo.
Jak na religię uczęszczałem na Słowackiego, to pamiętam, że zawsze coś tam w tej sprawie było wywieszone.
Osobiście uważam, że jak długo nie ma obowiązku chodzenia do kościoła, czy pederastii, to robienie zamieszania koło ekstremów z prawej, czy lewej strony to woda na ich młyny.
Wolę szukać inicjatyw, które mógłbym poprzeć. Głupota i wszechświat są nieskończone, szkoda mi życia... A zwłaszcza, jak ktoś się rejestruje, daje jeden wpis (bez przywitania) i chce wyciągać tłumy ;-)
Oczywiście wolę jak ksiądz na Wielbarku buduje z mieszkańcami place zabaw i boiska, niż robi world press photo. Niemniej jednak aktywnym społecznie polecam bardziej demonstrację poparcia urzędowych aborcji w 9tyn miesiącu pod chińskim konsulatem, Gdańsk niedaleko...

Byłbym zapomniał. No i ta zachęcająca gramatyka i ortografia zaproszenia...

POPIERAM w całości, a szczególnie podkreślony przeze mnie fragment wypowiedzi kolegi. Nie pozwólmy, aby na nasze forum wdarł się język nienawiści do tej czy innej grupy. Dość mam tego języka pseudo komentarzy na innych forach. Tu dzięka Bogu i Adminom panuje jeszcze ład i tak trzymać
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012 20:52   Tak mi się wydaje że coś jest nie tak...

Czy ten zjazd widokowy nie powinien być oznaczony by stać tam można było max 30min? By turysta przejeżdżający mógł sobie przystanąć i zrobić fotkę na panoramie Zamku? Tam powinien być taki znak by uniknąć sytuacji pernamentnego parkowania :nook: Ta cysterna, którą widzę 2 dzień mnie rozwaliła...
Nie wspomne nic o pernamentnym stawianiu reklamy "ZAMCZYSKA"... Ale może powiecie że się czepiam...

IMG_5928.JPG
Czy tu nie powinno być znaku ograniczenia czasu postoju?
Plik ściągnięto 13536 raz(y) 90,58 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012 12:20   Re: Tak mi się wydaje że coś jest nie tak...

agrest123 napisał/a:
Czy ten zjazd widokowy nie powinien być oznaczony by stać tam można było max 30min? By turysta przejeżdżający mógł sobie przystanąć i zrobić fotkę na panoramie Zamku? Tam powinien być taki znak by uniknąć sytuacji pernamentnego parkowania :nook: Ta cysterna, którą widzę 2 dzień mnie rozwaliła...
Nie wspomne nic o pernamentnym stawianiu reklamy "ZAMCZYSKA"... Ale może powiecie że się czepiam...
Powinien, cysterna wogóle nie ma prawa parkować "na mieście", ale tzw służby mają lepsze zajęcia, nawet gdy pokażesz im palcem to głupio znajomkowi coś powiedzieć.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group