Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Malborska Karta Mieszkańca
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014 15:57   Malborska Karta Mieszkańca

http://malbork.naszemiast...7ff4a454b,1,3,5
Cytat:
Podczas Dni Malborka (6-8 czerwca) rozpocznie się wydawanie Malborskiej Karty Mieszkańca, która upoważni malborczyków m.in. do bezpłatnych wejść do zamku i korzystania z rabatów udzielanych przez członków Malborskiego Klastra Turystycznego.

O planach wydawania Karty Mieszkańca informowaliśmy Czytelników "Dziennika Malborskiego" już 16 maja. We wtorek (27 maja) tę informację oficjalnie potwierdzili Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka, Mariusz Mierzwiński, dyrektor Muzeum Zamkowego, oraz Magdalena Marszałkowska, dyrektor Malbork Welcome Center.

Zgodnie z podpisanym w muzeum porozumieniem rozpoczęcie oficjalnej dystrybucji kart nastąpi 7 czerwca, czyli podczas Dni Malborka. Specjalne stoisko zostanie wystawione przed siedzibą MWC przy ul. Kościuszki. Karta wydawana będzie bezpłatnie osobom posiadającym stałe zameldowanie w granicach administracyjnych miasta Malborka. Warunkiem jest okazanie dowodu tożsamości lub zaświadczenia zameldowania. W przypadku osób niepełnoletnich karta będzie wydawana rodzicom lub opiekunom prawnym (Pełny regulamin Malborskiej Karty Mieszkańca znajdziesz na zdjęciach).

Z karty będzie można korzystać bez ograniczeń. Przed wizytą w zamku trzeba odwiedzić muzealną kasę z kartą i dowodem tożsamości, gdzie wydany zostanie bilet "zerowy". Zwiedzanie będzie się odbywało bez towarzystwa przewodnika i audioprzewodnika. Dyrektor Muzeum Zamkowego zapowiedział rozmowy z prezesem Koła Przewodników Malborskich, które może doprowadzą do zmiany zasady i umożliwią malborczykom wizytę w warowni także w towarzystwie przewodnika.
(...)

Malborskiej wiosny cudów ciąg dalszy i oby się nie skończyła nigdy, bez względu na motywacje. :kciuki: :clap: :ok: :ilm:

kyrtap 
młody malborczyk

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014 21:11   Pełne niezadowolenie!

Nie jestem bardzo zadowolony, a nawet nerwowy! Karta mieszkańca dostanie tylko na terenie Malborka??!! a nie w powiecie Malborskim?! mieszkam w Lichnówkach II czyli niedaleko Malborka! Nam też należy się karta mieszkańca! tam załatwiam sprawy np. urząd pracy, biblioteka, przychodnie itp. to jest skandal, mam mało dochodów, a ja chcę zwiedzać zamek, to muszę kupić bilet pkp i muszę kupić bilet do zamku, to spory wydatek, a mieszkańcy Malborka mająca blisko zamku, jest dumni i może wejść do zamka za darmo?! Naprawdę jestem oburzony. Chcę aby wejście do zamka były darmowe za okazaniem ważnego biletu pkp, i będę zadowolony.

margan1983 
SŁOWACKIEGO

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014 08:16   

jedno pytanie KYRTAP, czy masz możliwość głosować w wyborze burmistrza Malborka?
dla tego kartę mieszkańca Malborka mają tylko mieszkańcy...

PS w niedzielę odbierałem kartę i numer lekko przekroczył 4000szt to raczej małe zainteresowanie.

kyrtap 
młody malborczyk

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014 20:21   

Tak mogę głosować ale przez internet, bo pracuję. Karta mieszkańca tylko 400 sztuk? Więcej nie produkują? Niech burmistrz pomyśli ile jest mieszkańców na terenie Malborka, bo inaczej mieszkańcy mogą być wściekły, dlatego za mało kart.

Bartosz 
Mistrz

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014 20:47   

kyrtap napisał/a:
Tak mogę głosować ale przez internet, bo pracuję. Karta mieszkańca tylko 400 sztuk? Więcej nie produkują? Niech burmistrz pomyśli ile jest mieszkańców na terenie Malborka, bo inaczej mieszkańcy mogą być wściekły, dlatego za mało kart.

Nie 400, a 4000 i nie tylko 4000 sztuk tylko kolega margan1983, jak odbierał to karta jego przekroczyła numer 4000.

A zainteresowanie teraz małe bo mieszkańcy myśleli i myślą że odbiór był tylko 6 i 7 czerwca, kto przechodził obok MWC w tych dniach to widział jakie kolejki było po kartę mieszkańca.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 18 Cze, 2014 08:10   

Jeślibym miał strzelać to kart pewno jest ze 48000 - taka technologia wielokrotność 24 lub 48.

PS. Kyrtap przez internet, to w naszym kraju można co najwyżej ulubiony proszek wybrać, a nie przedstawiciela narodu ;)

argus 

Wysłany: Sro 18 Cze, 2014 18:11   

Z kartą mieszkańca już są problemy, gdyż zgdonie z pkt. 10 Regulaminu http://www.82-200.pl/kart...t_regulamin.pdf
"Malborska Karta Mieszkańca uprawnia do: bezpłatnego wejścia na teren Muzeum Zamkowego w Malborku (wyłączając usługę przewodnicką, wejście na wieżę zamkową oraz audio przewodniki)".

A co się dzieje teraz? Mieszkańcy masowo dołączają się do grup turystów, którzy wykupili usługę przewodnicką i jakby nigdy nic łamią regulamin karty mieszkańca. I co z tym fantem zrobić?

Drugi problem zasłyszany pod zamkiem to taki, że dla niektórych karta mieszkańca może okazać się dodatkowym źródłem dochodu, gdyż otrzymując bezpłatny bilet można go odsprzedać za powiedzmy 20 zł osobom zainteresowanym tańszymi biletami (normalny bilet na zamek kosztuje przecież 39,50 zł). Czy jest jakiś limit dzienny darmowych wejść na zamek na podstawie karty mieszkańca? Chyba jeszcze nie, więc tylko czekać aż zaczną się nadużycia i pojawią się koniki sprzedające tańsze bilety.

MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji

Wysłany: Sro 18 Cze, 2014 18:19   

Ale bilety Mieszkańców różnią się od tych dla zwykłych turystów? :)

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach

Bartosz 
Mistrz

Wysłany: Sro 18 Cze, 2014 18:20   

MrKłosik napisał/a:

Na moim bilecie był napis "Karta Mieszkańca"

argus 

Wysłany: Sro 18 Cze, 2014 18:25   

Bartosz napisał/a:
MrKłosik napisał/a:

Na moim bilecie był napis "Karta Mieszkańca"

Skąd strażnik na bramie ma wiedzieć, czy jest to mieszkaniec Malborka czy obcy?
Dowody osobiste są do wglądu tylko w kasie biletowej, a nie na bramie wejściowej!

Odpowiedz do tematu