Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej ... proces Templariuszy
Autor Wiadomość
groszek 
mały kot na wielkiej drodze...


Wysłany: Wto 18 Mar, 2014 21:35   Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej ... proces Templariuszy

Pejzaż pewnego Miasteczka z Procesem w tle ...

18 marca 1314 roku Jacques de Molay wraz z Preceptorem Normandii Geoffroi de Charney spłonęli na stosie ...

Papieżu Klemensie, królu Filipie, rycerzu Wilhelmie! Nim rok minie spotkamy sie na sądzie bożym!

Zapraszam na stronę Szlaku Templariuszy ... logować się nie trzeba

http://www.templariusze.o....php?f=31&t=205

Minęło 700 lat ...
W Międzyrzecu Podlaskim odbyła się rekonstrukcja tych wydarzeń .
Byłam i widziałam ...
Album ten dedykuję Tomkowi za wyjątkowa charyzmę w zorganizowaniu tego wydarzenia , moim wszystkim przyjaciołom ze Szlaku Templariuszy , z grup rekonstrukcyjnych , które w sposób tak naturalny odtworzyły klimat tamtego czasu .
Album poświęcam też Pewnemu Miasteczku ... Międzyrzec Podlaski ... Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej .
Tytuł nawiązuje do
"Upadku Ikara " ... i tu jak tam obok nieszczęścia zwykłe życie toczy się swoim kołem . Tam upadł Ikar tu upadł Zakon ... Moim zamiarem nie było pokazanie samej rekonstrukcji jako takiej tylko właśnie takie Impresje na temat.
Moje subiektywne spojrzenie na Miasteczko i Proces .
Miasteczko , które zapewne niedługo odejdzie w niebyt ustępując miejsca szkłu i aluminium ...
Balkoniki , urokliwe domki z drewnianymi bocznymi kolumienkami ... okiennice rzeźbione w kwiaty i gołębniki na podwórkach.
To wszystko należy do Pejzażu...

:mrgreen: miłego oglądania ... mam nadzieję że Album oddaje klimat tego wydarzenia ... tego Miasteczka..
Z ciekawostek ... poznaliśmy Zbyszka z Bogdańca ... ;-) pana Mieczysława Kalenika / na fotografiach jest obecny oczywista .
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
kot przyparty do muru staje się Lwem ...
Ostatnio zmieniony przez groszek Wto 18 Mar, 2014 21:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group