Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Znowu rżniemy!
Autor Wiadomość
Badek 

Wysłany: Wto 25 Lut, 2014 22:00   

Ups,przepraszam

pszemot 
taurus

Wysłany: Sro 26 Lut, 2014 17:45   

Na Zakopiańskiej nasadzili już .. jarzębiny :mrgreen: ... "aa to taka zamiana" ...

duszy 

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014 10:55   

Moim zdaniem jarzębina lepsza od tych pylących topoli.

pszemot 
taurus

Wysłany: Pią 16 Maj, 2014 07:26   

Na ulicy Zakopiańskiej/F. Kowalskiej - w miejsce "wyrżniętych" drzew posadzono nowe, mam wrażenie że dokładnie w tym samym miejscu.

DSC_0134.jpg
Plik ściągnięto 2236 raz(y) 43,45 KB

Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014 05:50   

pszemot napisał/a:
w miejsce "wyrżniętych" drzew posadzono nowe, mam wrażenie że dokładnie w tym samym miejscu

Tylko, co posadzono? Tamte stare (mogę się mylić co do gatunku) topole - osiki, to niezbyt korzystne dla człowieka drzewa. Wprawdzie rosną bardzo szybko, ale mocno rozsadzają korzeniami podłoże. Z mojej obserwacji: takie osiki, posadzone nieopatrznie wokół obiektów sportowych, potrafiły w ciągu kilku lat korzeniami podnieść i zniszczyć boisko asfaltowe. Ich sąsiedztwo "gwarantuje", że pobliskie chodniki ulegną w ciągu paru lat zniekształceniu. Te topole kwitną i wytwarzają zwały puchu, który okleja wszystko wokół. Jeśli ktoś ma ogródek, to szczypiorek, pietruszka, koperek, a potem truskawki - no, dosłownie wszystko jest oklejone tą ohydną watą. Po deszczu, ta wata tworzy brudne gluty czepiające się wszystkiego. Te drzewa nigdy nie powinny rosnąć w pobliżu szkół i boisk sportowych.
Topól osik nie będę żałowała. Mam nadzieję, że posadzono bardziej atrakcyjne i sprzyjające człowiekowi drzewa.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sob 17 Maj, 2014 07:37   

Mnie zastanawia tylko dlaczego te nasadzenia robi się tak blisko jezdni, bez chwili wahania czy czasem nie będzie trzeba za kilka lat poszerzyć ulicy...

Andrzej 123 

Wysłany: Sob 17 Maj, 2014 08:15   

StormChaser napisał/a:
Mnie zastanawia tylko dlaczego te nasadzenia robi się tak blisko jezdni, bez chwili wahania czy czasem nie będzie trzeba za kilka lat poszerzyć ulicy...

Komu by się chciało myśleć o takich rzeczach. Jak trzeba będzie za kilka lat poszerzyć ulicę to przeszkadzające w inwestycji drzewa się wytnie.

pszemot 
taurus

Wysłany: Czw 22 Maj, 2014 12:44   

Grażyna napisał/a:

Tylko, co posadzono?

Ha, nie jestem znawcą w tym temacie i drzewka młode, więc wrzucę fotki, może ktoś rozpozna i opisze.
Dodatkowo posadzono tam różne krzewy między drzewkami. Może niedługo będzie tam ciekawa alejka spacerowa ?

DSC_0151.jpg
Plik ściągnięto 2090 raz(y) 82,11 KB

DSC_0150.jpg
Plik ściągnięto 2090 raz(y) 35,13 KB

DSC_0149.jpg
Plik ściągnięto 2090 raz(y) 43,04 KB

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 22 Maj, 2014 18:52   

Jakby lipa

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 02 Sty, 2015 20:34   

http://malbork.naszemiast...al,t,id,tm.html
Cytat:
Jak ustaliliśmy w Starostwie Powiatowym w Malborku, Urząd Miasta wystąpił w dwóch decyzjach o wycięcie łącznie 23 kasztanowców, lip i klonów. Starostwo wydało zgodę na wycinkę.
W sprawie części drzew rosnących w pasie drogi, według projektu budowlanego, ścinkę uzgadniano z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Powodem wycinki jest planowana budowa ronda na styku ulic Mickiewicza i Grunwaldzkiej oraz połączenie ul. Mickiewicza z ul. Targową. Inwestycja ta związana jest bezpośrednio z planowaną budową hali targowej przez spółkę MK Market z Tczewa na dawnym Targowisku Miejskim. Umowę na wykonanie prac drogowych w ostatnich dniach rządów podpisał poprzedni burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski.

Rondo jak i hala, trudno cenzuralnie to skomentować...

Odpowiedz do tematu