Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Znowu rżniemy!
Autor Wiadomość
katz 

Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 08:37   Znowu rżniemy!

Tym razem tniemy na Osiedlu kolorowym przy ul. Czerskiego.

Nasz jakże kochany ZGKiM rżnie jak leci stanowiska lęgowe ptaków chronionych, co ustawowo jest możliwe po wydaniu decyzji między październikiem, a marcem.

Nasz wydział ochrony środowska w Um nawet nie wie, że Kos jest gatunkiem chronionym i chyba wydał jakąś decyzję.

Oto Malbork właśnie.

drzewa2.jpg
1.. 2.. 3.. akcja :(
Plik ściągnięto 5848 raz(y) 96,96 KB

drzewa.jpg
Urobek
Plik ściągnięto 5848 raz(y) 102,43 KB

Ostatnio zmieniony przez Siostra Irena Wto 25 Lut, 2014 20:13, w całości zmieniany 3 razy  

vonplauen 

Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 21:20   

Wzdłuż Rolniczej to samo.

katz 

Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 21:31   

Oczywiście wywali też kilka samotnych drzew, i mówią, że to w ramach porządkowania terenu bo smietnik ludzie robią, ech szkoda słów.

Bartosz 
Mistrz

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 07:30   

katz napisał/a:
Oczywiście wywali też kilka samotnych drzew, i mówią, że to w ramach porządkowania terenu bo smietnik ludzie robią, ech szkoda słów.

A na tym terenie nie będzie stał kolejny budynek TBS-u? Jak patrzę na mapkę lokalizacji budynków trzeciego siedliska to właśnie jeden budynek stoi na terenie tych drzew.

katz 

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 09:24   

Cześciowo będą, tylko że za 2-3 lata w tych miejcach gdzie już teraz rżną, poza tym jest okres ochronny dla ptaków do 15 października.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 06:47   

http://malbork.naszemiast...ia/1027965.html
Cytat:
Nielegalna wycinka drzew na Osiedlu Południe - malborski magistrat nie uczy się na błędach?

Malborski magistrat chyba nie uczy się na swoich błędach, jeśli chodzi o sposób wycinki drzew. W ubiegłym roku Urząd Miasta dostał blisko 4 mln zł kary za nielegalne wytrzebienie części drzewostanu w Parku Miejskim, a w ostatnich dniach doszło do usunięcia krzewów i drzew na Osiedlu Południe bez stosownego pozwolenia. Chodzi o rozległy teren pomiędzy ul. Czerskiego i Rolniczą. O karczowaniu roślin powiadomiła nas mieszkanka Południa.

- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ścina drzewa w okresie lęgowym ptaków - mówiła nasza Czytelniczka. - Widzę je ze swojego okna i wiem, że to miejsce, w którym swoje gniazda mają różne gatunki ptaków, między innymi kosy. Zadzwoniłam do Urzędu Miasta, ale nikt nie był mi w stanie udzielić informacji na ten temat. Usłyszałam nawet, że kosy nie są chronione…
Chronione są nie tylko kosy, ale drzewa i krzewy, które rosną w mieście. Nie można ich ścinać bez pozwolenia Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Malborku.

- Nie wydaliśmy zgody na wycinkę - potwierdziła w środę Bogusława Luterek, naczelnik Wydziału Rolnictwa i Środowiska. - Wysyłam tam pracownika i będzie sprawdzał, co się wydarzyło. Bez pozwolenia można wycinać drzewa do pięciu lat. Tymczasem, z tego, co widziałam na zdjęciach, to nie wygląda tylko na przycięcie roślin. Poza tym, faktycznie teren, na którym miałoby dojść do wycinki, jest lubiany przez ptaki i zwykle bywa ich tam bardzo dużo. W tym okresie nie ścina się drzew. Zajmiemy się tą sprawą.

Przypomnijmy, że okres lęgowy ptaków trwa od 1 marca a 31 lipca.
Do sprawy wrócimy za tydzień.

Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki

Cytat:
malborski magistrat nie uczy się na błędach

Cytat:
Nie wydaliśmy zgody na wycinkę

Malborskich notabli stać jedynie na głupkowate konspirowanie telefoniczne cyt.: "czekaj bo marienburg idzie" :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Oczywiście winna będzie ta czytelniczka bo doniosła... Kara powinna iść z majątku zleceniodawcy i wykonawcy, który też powinien wiedzieć co robi.

KrzaQ 
Głest

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 08:32   

Oj, to znowu dostaniecie po kieszeni. Wycinka drzew, zwłaszcza konkretnie wyrośniętych to drogi interes. Kary za wycinkę bez zezwolenia to stawka za wydanie zgody x2. Za samo wycięcie krzewów trzeba zapłacić 200 zł za 1m2 powierzchni porośniętej krzewostanem :)

animals75 

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 09:19   

Malbork samowolką stoi. Pięknie. Wierzę że odpowiedzialni za wycinkę zostaną ścięci ze swoich stanowisk. I nie będą to pionki.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 13:48   

animals75 napisał/a:
Wierzę że odpowiedzialni za wycinkę zostaną ścięci ze swoich stanowisk.
Tak jak za poprzednią?

Robin Hood 

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 23:41   

Kary za nielegalną wycinkę są fikcją :nook:
Jeżeli sprawcą lub wydającym stosowne dyspozycje jest UM to nałożenie kary finansowej skutkuje jedynie przesunięciem w budżecie kwoty odpowiadającej wysokości naliczonej kary na zadania związane z ochroną środowiska. Taki mechanizm pozwala na w miarę bezpieczne (bezpieczne dla własnego dupska) manewrowanie i lekceważenie obowiązujących zasad ochrony środowiska przyrodniczego. W odróżnieniu od Starostwa Powiatowego, gdzie rzeczywiście mamy do czynienia z fachowcami i osobami znającymi wszelkie prawne niuanse Urząd Miasta i jego ekipa od Ochrony Środowiska, to skład wymagający poważnej reedukacji w tej dziedzinie wiedzy. W tym kontekście nie może dziwić kolejna wpadka. Oczywiście cała sprawa rozejdzie się - jak to mówią - po kościach i dalej będzie po staremu, czyli... jak wiatr zawieje. To, że zwykle wieje jak szefostwo nakazało nie jest winą meteorologów lub nadmiernej emisji CO2 do atmosfery. Te parę krzaków tak naprawdę mnie ni ziębi nie grzeje (w naszym lesie chaszczy jest pod dostatkiem) lecz lekceważenie okresu lęgowego i cięcia w tym czasie, to świadectwo wybitnej głupoty. :nook:
Kara tym razem (o ile potwierdzą się zarzuty) powinna być bardziej dotkliwa i spersonalizowana niezależnie od zajmowanego stanowiska, koneksji i wszelkiego rodzaju innych ewentualnych powiązań towarzyskich :mrgreen:
howgh ;-)

Odpowiedz do tematu