Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
objaw człowieczenstwa
Autor Wiadomość
Corzano 
Przybysz z plaży

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 16:49   

miro napisał/a:
To tylko taki nieprawdziwy mit, że takie stojaki wyginają koła.

Moje doświadczenie mówi co innego. Dlaczego uważasz, że to mit i do tego nieprawdziwy (są prawdziwe mity?)?
O stojakach polecam przeczytać ten ciekawy tekst.
Ostatnio zmieniony przez Corzano Nie 01 Lip, 2007 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

miro 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 17:15   

Corzano napisał/a:
miro napisał/a:
To tylko taki nieprawdziwy mit, że takie stojaki wyginają koła.

Moje doświadczenie mówi co innego. Dlaczego uważasz, że to mit i do tego nieprawdziwy (są prawdziwe mity?)?
O stojakach polecam przeczytać ten ciekawy tekst.

Dziękuję za ciekawy link.
Określenie "mit" zapożyczyłem jakby z programu "Pogromcy mitów".
Uważam, że nie jest to prawda, gdyż jako zapalony rowerzysta korzystam z takich stojaków i moje koło się nie zniszczyło, nikt z moich kolegów rowerzystów także na nie nie narzekał, a bynajmniej nie słyszałem.
Możliwe jest, że Twoje koło uległo zniszczeniu w wyniku postawienia roweru w takim stojaku. Niemniej jednak było to spowodowane jego złym stanem technicznym w postaci zbyt luźnych szprych, a nie złej konstrukcji stojaka.
Aby to udowodnić wystarczy wyobrazić sobie siłę, z jaką koło jest wyginane w takim stojaku i z jaką siła koło jest wyginane w trakcie szybko pokonanego zakrętu małym łukiem. Koło w rowerze powinno wytrzymać obie sytuacje.

Corzano 
Przybysz z plaży

Wysłany: Pon 02 Lip, 2007 06:52   

miro napisał/a:
Możliwe jest, że Twoje koło uległo zniszczeniu w wyniku postawienia roweru w takim stojaku. Niemniej jednak było to spowodowane jego złym stanem technicznym w postaci zbyt luźnych szprych, a nie złej konstrukcji stojaka.

Będziesz tak uważał, aż ktoś się na twoim zaparkowanym rowerze oprze, czego oczywiście Ci nie życzę. ;-)

miro 

Wysłany: Pon 02 Lip, 2007 10:35   

Corzano napisał/a:
miro napisał/a:

Będziesz tak uważał, aż ktoś się na twoim zaparkowanym rowerze oprze, czego oczywiście Ci nie życzę. ;-)

Trzeba było tak od razu :-) . Myślałem, że chodzi o wadę konstrukcyjną. Faktem jest, że w naszyym kraju nie brakuje debili, którym sprawi przyjemność pchnięcie roweru w stojaku i zniszczenie koła i pod tym względem takie stojaki nie są kompatybilne z polską rzeczywistością.

rob3rt 

Wysłany: Pon 02 Lip, 2007 10:42   

nie ma żadnej bezpiecznej możliwości zabezpieczenia się przed wandalizmem, z tym się trzeba pogodzić , a najlepiej trzeba chodzić pieszo i wszystko mieć przy sobie chociaż wiem z własnej autopsji ze nawet wtedy nie jesteśmy bezpieczni ;]

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Sro 11 Lip, 2007 16:25   

a propos rowerów, o drzewa lepiej ich nie opierać... :mrgreen:

drzewo.jpg
Plik ściągnięto 5087 raz(y) 85,29 KB

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Sro 11 Lip, 2007 20:24   

Co do stojaków rowerowych
Ostatnio zmieniony przez camel Sro 11 Lip, 2007 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

rob3rt 

Wysłany: Sro 11 Lip, 2007 21:36   

camel, poczytaj sobie gdzieś w komentarzach tej fotki, ze to nie moze być polska jak jest w tytule zdjęcia bo stojak jest cały :D

Corzano 
Przybysz z plaży

Wysłany: Czw 12 Lip, 2007 04:42   

rob3rt napisał/a:
to nie moze być polska

W Holandii widziałem podobne pozostałości po akcjach złodziei.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lip, 2007 08:40   

jechać nie jechać?

Odpowiedz do tematu