Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malbork się wyludnia
Autor Wiadomość
sebekMBL 

Wysłany: Nie 14 Lip, 2013 07:48   

Pamiętam jak w 2007 roku przyjechałem do Malborka, meldowałem się, wyrobienie dowodu itp, to patrzono na mnie jak na kosmite. Słyszałem same uwagi, jakiś dziwak czy co, wszystko stąd ucieka a ten sobie Malbork upatrzył. Było to czasem denerwujące, ale ludzie lubią obgadywać i starałem się tym nie przejmować.
Malbork nie był idealnym miejscem, ale takich w Polsce praktycznie nie ma, wszędzie są problemy z pracą, drogie życie i mieszkania. Życie mnie zmusiło w póżniejszym czasie do wyjazdu i to dość odległego na drugi koniec Polski. Ale gdybym dziś mial ponownie wybierać i szukać dla siebie odpowiedniego miasta, to Malbork byłby na tej liście chyba jako pierwszy. Nie mam dziś za wiele kontaktów z Malborkiem, mieszkałem ok. dwóch lat i jednak został jakiś sentyment i dobre wspomnienia. Znałem troche ludzi z Kwidzyna, Elbląga i Gdańska, kiedyś uważali Malbork za dziurę, za wioskę czasem, ale powiem wam, że wiele z tych osób dziś ma zupełnie odmienne zdanie na temat Malborka i w wekendy wpada do Malborka, docenia zmiany na lepsze.
Ja słysząc takie opinie, wierze, że w Malborku dzieje się lepiej i zawsze mimo iż miasto niby sie wyludnia, to warto tam przyjechać, nawet zamieszkać. Już kilka lat temu, uznawano mnie za dziwaka, może na przekór wszystkiemu, wróce kiedyś do Malborka, bo uważam, że ludzie tam mieszkający, atmosfera w mieście, położenie, wszystko to ma dużo plusów. Są też minusy, ale jak pisałem na wstępie, nigdzie nie jest idealnie w dzisiejszych czasach.
_________________
marzenia czasem spełniają, oby i to spełniło...
Malbork miasto do którego warto wrócić....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group