Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o id ruin
Autor Wiadomość
Sławomir 

Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 15:47   

Tak. W tym miejscu znajdują się wspomniane ruiny.Zauważyłem ze wiedza na tym forum jest duża,ale (chyba)nie zauważyłem aby ktoś ten temat poruszył.Czyżbym był odkrywcą tego miejsca
_________________
poświst
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 17:38   

trudno jest pisać o każdej ruinie, czy znalezionych fundamentach z terenów kilku powiatów - aczkolwiek jest to oczywiście mile widziane!
co do Twoich fundamentów, to z map nie wynika, by było tam coś ważnego - mogło to być dosłownie wszystko, np. rybacka szopa itd.
_________________

 
 
Sławomir 

Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 18:14   

Może tak... może coś innego.Na mapie nie ma śladu po budowli.I to jest ciekawe,ponieważ niemieccy kartografowie zaznaczali nawet samotnie stojace szopy a, nie zaznaczyliby murowanego budynku z koninem?.Budynku wybudowanego w przygotowanym terenie schowanym za walem obsadzonym drzewami.Na mapie nie ma ,nawet śladu po rosnących tam drzewach.
_________________
poświst
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 18:47   

Mapa została opracowana w 1906 roku, w 1936 roku opracowano wydanie kolorowe (nie ma słowa o aktualizacji), konkretny egzemplarz wydano w 1939 roku (też nie ma informacji o aktualizacji). A więc budowla mogła powstać w latach 1906 - 1945. Na mapie pokazanej przez Siostrę Irenę w tym miejscu znajduje się trójkącik (oznaczenie punktu triangulacyjnego. Może to podstawa tej wieży ... A nad Nogatem znajduje się w tym miejscu kamień graniczny FSD/Deutsches Reich nr F 007. Może po utworzeniu FSD powstał w tym miejscu posterunek obserwacyjny? - przecież w tym miejscu na wschodnim, niemieckim brzegu Nogatu znajdowały się łąki rolników z Pogorzałej czyli mieszkańców FSD. Trzeba było jakoś kontrolować obecność tej ludności. Ja widzę taką możliwość wyjaśnienia zagadki. Solidność fundamentów wskazywać może na budowlę państwową a nie szopę rybacką (zapewne drewnianą ustawioną na kamiennym fundamencie). I jeszcze jedno - czy te fundamenty są nad Nogatem czy na skarpie (tak mi się właśnie wydaje)?.
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 20:30   

Są na górze skarpy pośród drzew, krzaczorów, komarów i innych krwiopijców ;-)
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Sławomir 

Wysłany: Czw 19 Lip, 2012 15:54   

Tak jak Item pisze.Na górze skarpy.Dodam ze budynek musiał byc zamieszkały cały rok,świadczy o tym piec z murowanym kominem i pom.na węgiel.Tak jak wcześniej sugerowałem,stawiam na posterunek graniczny z Wolnym Miastem Gdańsk na Nogacie.
_________________
poświst
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group