Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Remont dworca w Malborku, a polskość miasta i forumowiczów
Autor Wiadomość
jerzy100 

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 09:20   remont dworca

Panie StormChaser jednak patriotyzm to nie przecinki, najlepiej byłoby mnie uciszyć, ale nie dam się. Na razie daliście mi jakieś upomnienie że ośmielam się myśleć o ojczyźnie.Zlikwidujecie moje konto założę nowe
Będę powtarzał ,dworzec został wyremontowany źle ,pod dyktando żywiołu Niemieckiego
:ilm:
:flag:
 
 
starykot 


Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 09:54   

Jesteś w błędzie. Czy dworzec został wyremontowany dobrze, czy źle, to osobny temat. Natomiast koncepcja renowacji była słuszna, bowiem założono powrót do form pierwotnych. Renowacja zabytków jest działaniem apolitycznym i takim powinna pozostać. :ok:
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 11:15   

jerzy100 napisał/a:
Zlikwidujecie moje konto założę nowe

to właśnie jedna z cech trolla...

przestrzegaj regulaminu forum, a nikt nie będzie cię musiał stąd usuwać.
upomnienie dostałeś za ortografię (łatwo to sprawdzić), a nie za "myślenie o ojczyźnie" (ja osobiście wątpię, czy w ogóle potrafisz myśleć)
zbieraj takie pamiątki, jakie ci odpowiadają i pozwól, że inni będą robić to samo.
_________________

 
 
jerzy100 

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 12:25   Remont dworca

Panie starykocie ,to taki wystrój dworca zostanie na najbliższe 1000 lat, toć to spełnianie założeń Hitlera o tysiąc letniej rzeszy.
Panie Hagedorn udzielam panu upomnienia, za obrażanie forumowicza.Brak argumentów.Prawda w oczy kole.
:ilm:
:flag:
 
 
winicjusz 

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 13:35   

przecież ten dworzec został wybudowany zanim Hitler się urodził ;-)

założenia były piękne by przywrócić oryginalny wygląd dworca i prawie się to udało
osobiście jeden drobny szczegół mi się nie podobał jak zobaczyłem ten paskudny zegar co przed wejściem zamontowano ale na szczęście teraz go zdjęli
może dlatego ze jako dziecko byłem zachwycony wyglądem oryginalnego zegara
był taki piękny okazały z takim kominkiem na górze (zdaje sie miał podświetlenie gazowe)
_________________
We wszechświecie więcej jest głupoty niż wody. I ma dłuższy okres trwałości.
— Frank Zappa
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 13:49   

jerzy100 napisał/a:
Panie Hagedorn udzielam panu upomnienia, za obrażanie forumowicza.

powtarzam raz jeszcze: załóż własne forum, tam będziesz mógł udzielać upomnień komu zechcesz, np. za zbieranie niemieckich znaczków! :-P
_________________

 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 14:00   

Myślę, że dyskusja z gościem, który ewidentnie robi sobie jaja (złośliwiec), jest zbędna.
_________________
.............................................
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 14:49   

Ja jestem za tym aby wyburzyć zamek !!!! Toż to siedlisko pruskiego militaryzmu i germańskiego imperializmu !!! Hordy teutońskich najeźdźców wyruszały stąd aby gnębić i ciemiężyć polski lud pracujący miast i wsi !!! Trzeba jasno powiedzieć że Krzyżacy byli najbardziej zawziętymi i zagorzałymi hitlerowcami pod słońcem !!! Nie pozwólmy by pamięć o tych hitlerowskich pomiotach zakłócała nam pławienie się w naszej świetlanej polskiej rzeczywistości. !!! :hihi: :hahaha: :mrgreen:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
starykot 


Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 15:09   

Kuglow napisał/a:
Ja jestem za tym aby wyburzyć zamek !!!! (...)
Wszystko prawda. Ale nie da się. Progermańskie lobby działające w polskim parlamencie, jeszcze przed ePOką nam współczesną uchwaliło kalekie prawo chroniące spuściznę germańską. Co gorsza remontując dworzec dochowano zapewne wszystkich procedur prawnych.
Prawdziwi Polacy zaspali jak widać. Została już tylko rewolucja... :-P
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
winicjusz 

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 15:29   

jerzy100 - miałbym takie pytania na hipotetyczną sytuacje

załóżmy że:
przychodzi do twego domu gość i na początek kwestionuje twą polskość i patriotyzm
potem ci mówi że np masz niewłaściwe hobby nie powinieneś tych rzeczy zbierać a nawet musisz je nienawidzić i powinieneś je zniszczyć i tak właściwie to meble też masz źle poustawiane i musisz je poprzestawiać
i zakładam że odpowiesz mu coś w stylu; że albo ci pozwoli mieszkać tak jak ci sie to podoba i sam będzie sie zachowywał wg zasad obowiązujących w twym domu albo go wyprosisz
a on ci odpowie
jak mnie wyprosisz to ja i tak oknem do ciebie wejdę

i tu me zasadnicze pytanie
co pomyślisz o takim gościu i jakbyś go określił (nazwał) ?
_________________
We wszechświecie więcej jest głupoty niż wody. I ma dłuższy okres trwałości.
— Frank Zappa
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 15:31   

starykot napisał/a:
uchwaliło kalekie prawo chroniące spuściznę germańską.


Niestety tym sposobem Panie Starykocie pogrobowcy pruskich militarystów i germańsko - hitlerowskich imperialistów skutecznie pozbawili nas możliwości demonstrowania odwiecznej polskości naszych ziem. Myślę że jedynym ratunkiem przed totalną germanizacją byłby plebiscyt za przyłączeniem Marienburga do Polski... :hihi: :hahaha: :mrgreen:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
starykot 


Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 17:03   

Kuglow napisał/a:
Myślę że jedynym ratunkiem przed totalną germanizacją byłby plebiscyt za przyłączeniem Marienburga do Polski...
Ale tej Prawdziwej jak rozumiem. Tylko co my zrobimy po oczywistym zwycięstwie z tymi kościołami krzyżackimi? :idont:
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 17:11   

starykot napisał/a:
Tylko co my zrobimy po oczywistym zwycięstwie z tymi kościołami krzyżackimi?


Jak to co Panie Starykocie , nareszcie będziemy mogli uszczęśliwić pana Jerzego100 rozjeżdżając je buldożerami. Wtedy żaden Niemiec nie będzie " pluł nam w twarz ni dzieci nam germanił..." :hihi: :hahaha: :mrgreen:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 20:26   

Kuglow napisał/a:
starykot napisał/a:
Tylko co my zrobimy po oczywistym zwycięstwie z tymi kościołami krzyżackimi?


Jak to co Panie Starykocie , nareszcie będziemy mogli uszczęśliwić pana Jerzego100 rozjeżdżając je buldożerami. Wtedy żaden Niemiec nie będzie " pluł nam w twarz ni dzieci nam germanił..." :hihi: :hahaha: :mrgreen:
A te nie krzyżackie, na przykład MBNP z taką bezczelną profanacją katolickiej polskości?

20120328_152321.JPG
Plik ściągnięto 11302 raz(y) 98,54 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 20:41   

Ponieważ zauważyłem, że padają tu argumenty typu jesteś z takiej partii więc wszystko wiadomo, miast argumentów merytorycznych (nie dotyczy wszystkich) to pragnę zauważyć iż mi osobiście swobodnie zwisa kto z jakiej jest partii, bardziej interesujące jest kto jakim jest człowiekiem, dlatego też ośmielam się zauważyć, że jest tu wielu CYKLISTÓW zaangażowanych w cyklizm (a wiadomo że tacy są wszystkiemu winni) oraz są także - uwaga - MURARZE a ci to już od wieków zakładają różne tajne stowarzyszenia mające szkodzić tej biednej i osamotnionej Polsce. Co gorsze wcale się z tym nie kryją i, o zgrozo, są też MURARZE-CYKLIŚCI. Można by się jeszcze doszukiwać Żydów (bo to zawsze dobry kozioł ofiarny) jednakże niestety ku memu wielkiemu rozczarowaniu i smutkowi nasza wspaniała i wielka Ojczyzna pozbyła się ich jakiś czas temu wyganiając i zabierając obywatelstwo, poza tym pewnie nikt nie ukrywałby tak zaszczytnego faktu jakim jest przynależność do kręgu kulturowego i genotypowego wspólnego dla Abrahama, Mojżesza, Dawida, Jezusa z Nazaretu, Marii Jego matki, Józefa Jego ojczyma czy Piotra pierwszego spośród biskupów i zarazem rajskiego furtiana. Co by mnie nie odsądzać od czci i wiary to dodam, że sam Cyklistą byłem ale pojazd mój został "zdefraudowany" a cegły mnie pociągają choć z murarstwem nie mam nic wspólnego, całość zaś tego postu przesycona jest sarkazmem. Jeśli pojechałem za bardzo to skasować proszę zamiast dawać warna albo bana.
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 20:43   

Zapomniałeś waść o familijnej fotce z avatara :hihi: Zuo w czystej postaci, a kysz :mrgreen:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 20:51   

No fakt. Ale to tylko potwierdza tezę postawioną przez Towarzysza Kuglowa :hihi:
Ostatnio zmieniony przez Item Sob 28 Kwi, 2012 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 21:15   

Jerzy zbiera, zobaczcie jakie pamiątki http://www.jerzy.za.pl/thumbnails.php?album=13

bynajmniej to nie harcerze, jak i ci też nie

Że ci chłopie nie jest wstyd być takim dwulicowcem, nawet nie zadałeś sobie trudu zmiany nazw plików ściągając je właśnie z tego forum.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
starykot 


Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 23:04   

StormChaser napisał/a:
Jerzy zbiera, zobaczcie jakie pamiątk
Ale psikus. :mrgreen: Pewnie to 001 wcielenie Setnego Jarasa. Dobrze, że nie zdążyliśmy z Panem Kuglowem niemieckich śluz rozebrać. :mrgreen:
Nim i mnie rozpracujecie, wolę sam się przyznać do wszystkiego. ;-) Starozakonnym tylko nie jestem. :-P
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 02:35   

starykot napisał/a:
Dobrze, że nie zdążyliśmy z Panem Kuglowem niemieckich śluz rozebrać.


To byłby dopiero numer Panie Starykocie , gdybyśmy się tak rozpędzili. Pan Jurek niby tu gadu gadu , jaki to on wielki polak a germańskich zdjęć to nazbierał więcej niż my wszyscy "Niemcy" razem wzięci. :mrgreen:

Na miejscu Pana Itema , to bym nie zabierał wcale głosu. Fotografowanie się w tym hitlerowskim przebranku wraz z typem ubranym w mundur oficera Abwehry nie przystoi "prawdziwemu polakowi". :hihi: :hahaha: :mrgreen:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
eruda 
Mierzeja Wiślana


Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 08:27   

Link działa , ale strony już nie ma :idont: :-P
 
 
 
markis 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 10:23   

Kuglow napisał/a:
starykot napisał/a:
Tylko co my zrobimy po oczywistym zwycięstwie z tymi kościołami krzyżackimi?


Jak to co Panie Starykocie , nareszcie będziemy mogli uszczęśliwić pana Jerzego100 rozjeżdżając je buldożerami. Wtedy żaden Niemiec nie będzie " pluł nam w twarz ni dzieci nam germanił..." :hihi: :hahaha: :mrgreen:

A co z owczarkami niemieckimi ??? Będziemy farbować na biało ???
Mojego kota nie pozwolę. Ma twarde papiery - jest dachowcem przywiezionym z centralnej Polski. :-P
eruda napisał/a:
Link działa , ale strony już nie ma :idont: :-P


Tak działają „moherowi patrioci”. :nook:
_________________
"Dopiero, gdy się człowiek ruszy z własnej norki, docenia cuda, które czają się nawet w bliskiej okolicy." ( Linka)
 
 
seiko 


Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 10:56   

No i tak samo tu.Panie i panowie niech te wpisy mają jakiś sens i cel.Aż nie chce się tego czytać.O zgrozo.
_________________
SEIKO
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 13:48   

seiko napisał/a:
Aż nie chce się tego czytać


Nie ma przymusu czytania Panie Seiko , nikt i nic nie może do tego zmuszać. :mrgreen:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
starykot 


Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 16:03   

markis napisał/a:
co z owczarkami niemieckimi ??? Będziemy farbować na biało ???
Mojego kota nie pozwolę. Ma twarde papiery - jest dachowcem przywiezionym z centralnej Polski. :-P
Póki co Prawdziwi Patrioci , jak widać dopiero szukają swojej tożsamości. Nie można jednak wykluczyć jakichś Ustaw Malborskich... A wówczas kot może mieć przechlapane. Pod jednym dachem z owczarkiem niemieckim przez kilka lat. To nie może być obojętnym dla kociej psychiki i poglądów...
Pocieszające jest to, że mimo wszystko żyjemy w Polsce. Tu obowiązują najtańsze oferty itd. Komisja Poprawności Politycznej orłów więc nie zatrudni. A oni, jak to każda komisja, zajmą się przede wszystkim sobą...
Damy radę. Na początku każdej rasy był kundel. :-P
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 20:17   

eruda napisał/a:
Link działa , ale strony już nie ma :idont: :-P
Jak nie ta, to inna wujaszek google nie odpuszcza :hihi:

polska_pamiatka_jerzego.jpg
Plik ściągnięto 12320 raz(y) 96,19 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
jerzy100 

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 20:24   

czytając Wasze posty wiem dlaczego w Polsce jest jak jest,
:ilm:
:flag:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 20:53   

Bo tutaj jest jak jest, po prostu
I ty dobrze o tym wiesz ;-)

lalalalala

Ja też wiem, jak w Polsce jest. Wieczne kłótnie o polskość, swary o jakieś zamierzchłe historyczne waśnie i wojny. I każdy wie lepiej, jak Polska ma wyglądać.

A ja lubię słowa wiersza pt. Herostrates, który dedykuję Tobie, Jerzy. Wyszedł spod pióra pewnego polskiego poety (choć z żydowskimi korzeniami: Jana Lechonia). I cytat:

A wiosną - niechaj wiosnę, nie Polskę zobaczę
_________________
.............................................
 
 
starykot 


Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 21:12   

Linka napisał/a:
A wiosną - niechaj wiosnę, nie Polskę zobaczę
Ładne. :-)
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012 22:32   

[quote="Item"]iż mi osobiście swobodnie zwisa kto z jakiej jest partii, bardziej interesujące jest kto jakim jest człowiekiem,
Szanowny Item, i ja , dokładnie wyznaję ten sam światopogląd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group