Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Noc Muzeów w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły
Autor Wiadomość
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 19:37   Noc Muzeów w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły

Zaproszenie na Noc Muzeów
Źródło: http://www.tczew.pl/pdf/panorama.pdf

Może być ciekawie...

bez tytułu1.jpg
Plik ściągnięto 10304 raz(y) 105,44 KB

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 19:44   

Wstęp za free? Wiem, głupie pytanie :-D
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 19:51   

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM "NOCY MUZEÓW" W TCZEWIE

Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza w sobotę, 16 maja, w godzinach od 19.00 do 1.00 na Europejską Noc Muzeów.

19.00 - 20.00 - Otwarcie wystawy Barwy smoka za chińskim murem. Sztuka, rzemiosło i folklor Chin

Wystawa jest próbą ukazania tradycyjnych i nowych form, jakie w ciągu minionego półwiecza dominowały w chińskiej sztuce, rzemiośle i rękodziele ludowym. Sztuka rzemiosło i chińskie rękodzieło ludowe zachwycają różnorodnością form, bogactwem kolorów
i orientalnym wdziękiem, ale oglądając poszczególne obiekty trzeba pamiętać, że dla Chińczyka dawniej najważniejsza była symbolika zawarta w kolorze, formie i treści przedstawienia. Symbolika, której korzenie tkwiły w bogatej tradycji religijnej (Taoizm i Buddyzm) oraz ponad 4 tysiące lat liczącej tradycji historycznej. Dla współczesnych Chińczyków ta symbolika ma już mniejsze znaczenie ale nadal tradycja jest żywa i zainteresowanie młodego pokolenia przeszłością rośnie. Na wystawę składa się ponad 200 obiektów i 50 zdjęć stanowiących własność Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej oraz osób prywatnych. Reprezentują one następujące dziedziny malarstwo i kaligrafię, ceramikę i porcelanę, tkaniny i hafty, wyroby z laki i cloisonne, plecionki z bambusa i słomy, kompozycje z korka, masy perłowej, waty i prasowanej słomy, figurki teatru cieni i maski opery chińskiej, zabawki, latawce i lampiony. Autorem wystawy jest prof. Henryk Brandys. Patronat nad wystawą objął Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Rzeczypospolitej Polskiej.

20.00 - 22.00 - Szlakiem murów obronnych o zachodzie słońca. Trasa przebiegać będzie ulicami: Dąbrowskiego, Łazienna, Plac Św. Grzegorza, Zamkowa, Wodna, Rybacka, Krótka, Dąbrowskiego, Wąska, CWRDW. W programie jest również zwiedzanie jednej z piwnic średniowiecznych wchodzących w skład systemu murów obronnych. W trakcie spaceru zaprezentujemy uczestnikom dzieje związane z powstaniem tczewskich murów obronnych, ich rozbudową na przestrzeni wieków, związanym z tym rozwojem układu ulic miasta. Wędrówka będzie okazją do wspomnienia także o kilku wojnach i potyczkach, które pamiętają tczewskie mury obronne. Spacer organizuje Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kociewski w Tczewie.

20.00 - 20.15 - Pokaz etiudy w stylistyce teatru cieni
Przygotowana specjalnie na Noc Muzeów etiuda w technice teatru cieni. Etiuda nie jest wiernym naśladowaniem pokazów chińskich, a jedynie odbija się od nich i rozwija się w innych, nowych kierunkach. Czerpiąc z historycznych źródeł (ilustracji i motywów z legend ludowych), aktorki umiejscawiają teatr cieni we wrażliwości współczesnego widza. Etiudę wykonają: Alla Maslovskaya i Agnieszka Polańska z Teatru Figur w Krakowie.

- 20.00 - 01.00. - Zwiedzanie Wieży Ciśnień w Tczewie, udostępnionej przez Bractwo Kurkowe.

- 20.00 - 22.00 - Malowanie tatuaży z henny

- 20.20 - 21.00 - kilka słów o teatrze cieni
Wykład poświęcony zostanie genezie i ogólnemu zarysowi chińskiego teatru cieni, wzbogacony materiałami multimedialnymi. W ramach wykładu zarysowane zostaną historyczne początki chińskiego teatru cieni, sposób jego funkcjonowania w przestrzeni społecznej i artystycznej. Poruszone zostaną kwestie budowy chińskiej lalki cieniowej, tematyki przedstawień i teatru rozumianego jako zjawisko społeczno-kulturowe. Wykład poprowadzi Jadwiga Rożek-Sieraczyńska.

20.00 - 21.00 - Pokazowa lekcja języka chińskiego – przyjdz i przekonaj się, że to nie takie trudne! Opracowanie i prowadzenie: www.mandarynka.edu.pl

Od godz. 20.00 co pół godziny Rejsy po Wiśle
Rejsy organizuje Żegluga Wiślana.

21.00 - 21.30 - Koncert Zespołu Orientalnego
Zespół Orientalny powstał w 1995 roku przy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego członkowie - absolwenci Wydziału Fortepianu i Wydziału Instrumentalnego - kształcili się w Katedrze Muzyki Pozaeuropejskiej założonej przez panią Marię Pomianowską, wiolonczelistkę, grającą na instrumentach z Dalekiego Wschodu. Dzięki licznym wykładom, kursom i koncertom zdobyli szeroką wiedzę oraz praktyczne umiejętności grania na unikalnych instrumentach pozaeuropejskich.

21.00 - 01.00 - Pokazy filmów chińskich
Prezentowane filmy pokazują tradycję i nowoczesność w Chinach. Podczas nocy muzeów zaprezentujemy m.in. Pałac cesarski – zakazane miasto, Piękno Chin, Od wróżebnych kości do komputerowych bajtów.

21.15 - 22.30 - Co siedzi w chińskich krzaczkach?
Prezentacja na temat znaków chińskich połączona z warsztatami chińskiej kaligrafii dla małych i dużych. Opracowanie i prowadzenie: www.mandarynka.edu.pl

21.15 - 22.45 Warsztaty teatru cieni
Zajęcia poświęcone zostaną rozpoznaniu podstawowych zasad dotyczących funkcjonowania cienia w teatrze i możliwości, jakie stwarza ta forma pracy scenicznej. Przez wspólną zabawę światłem i cieniem uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jak od strony technicznej funkcjonuje spektakl teatru cieni, będą również mogli sami spróbować swoich sił w etiudach cieniowych, stając za ekranem. Warsztat poprowadzą: Alla Maslovskaya i Agnieszka Polańska z Teatru Figur w Krakowie

Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy: wystawy@cwrdw.tczew.pl

22.00 - 22.45. Zhang spotyka Kowalskiego, czyli różnice kulturowe między Chińczykami a Europejczykami.
Prezentacja wzbogacona pracami Yang Liu - niemieckiej artysyki urodzonej w Pekinie oraz zdjęciami z Chin. Opracowanie i prowadzenie: www.mandarynka.edu.pl

22.00 - 22.30. Koncert Zespołu Orientalnego

23.00 - 23.45. Państwo Środka - kraj tradycji, kultury i kontrastów.
Krótka historia o chińskich świętach i zwyczajach.
Opracowanie i prowadzenie: www.mandarynka.edu.pl

23.00 - 24.00. Wędrówka Śladami nieszczęśliwej miłości
Nocna wędrówka po tczewskim cmentarzu z niesamowitymi opowieściami

23.30 - 23.45. Pokaz etiudy w stylistyce teatru cieni
Etiudę wykonają: Alla Maslovskaya i Agnieszka Polańska z Teatru Figur w Krakowie.

24.00 - 24.45. Co jedzą Chińczycy? Kilka słów o kuchni chińskiej. Prezentacja przygotowana przez prof. Henryka Brandysa.

24.00 - 24.30. Pokazy fireshow
Magia ognia w ruchu, niesamowita choreografia wszystko w rytm chińskiej muzyki. Pokaz przygotuje zespół Trzy Wesołe Pomarańczki.

24.15 - 24.45 Wibrujące tybetańskie misy
Pokaz poprowadzi Pan Kazimierz Kus, wieloletni instruktor Tai-Chi.

01.00 - pokaz sztucznych ogni - zakończenie Nocy Muzeów

Podczas trwania nocy muzeów będzie możliwość zwiedzania wystaw w CWRDW: Puszcza Biała i Puszcza Zielona: dwa oblicza Kurpiów, Skarb Tczewski, Barwy smoka za chińskim murem. Sztuka, rzemiosło i folklor Chin.

Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły w Tczewie
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Czw 07 Maj, 2009 19:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 19:55   

Ja na 100% będę na spacerze szlakiem murów obronnych i na zwiedzaniu Wieży Ciśnień :)
...co do reszty "atrakcji" nie jestem pewien
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:02   

Azaziz napisał/a:
Wstęp za free? Wiem, głupie pytanie :-D


Pewny nie jestem, ale chyba za freeko
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:08   

Słyszałem, że w zeszłym roku było za darmo ( sam nie byłem wiec do końca nie wiem ) ale myśle ze w tym roku bedzie za free
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:27   

W porównaniu z MZM program powala no i czego to stryjko jeszcze nie będzie robił
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:39   

Miasto robi sobie reklamę przed jubileuszem 750-lecia Tczewa wzbogacając koncerty i imprezy różnych fundacji czy nawet Noc Muzeów

...Noc Muzeów miała się odbyć tylko w klimacie tradycji Chin ( i tylko w murach CWRDW) dopiero po kilku dniach ktoś wpadł na pomysł urozmaicenia imprezy o spacer po cmentarzu, wzdłuż murów obronnych i zwiedzanie Wieży Ciśnień :) ...ale to tylko wychodzi miastu na dobre
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:49   

zet48 napisał/a:
wychodzi miastu na dobre
I chwała organizatorom za to :clap: :clap: :clap: :clap: No i że nie zamykają muzeum w noc muzeów ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 21:09   

Ktoś inny wybiera sie na Noc Muzeów w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły w Tczewie :?:
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 22:53   

Będę napewno, chyba że... jak to zwykle... (różnie bywa).
A nawet jeśli, to z okna będę miał wspaniały widok, jak w roku ubiegłym (mieszkam w najbliższym sąsiedztwie Muzeum).
 
 
szymon 


Wysłany: Czw 14 Maj, 2009 12:38   

Cytat:
24.00 - 24.30. Pokazy fireshow
Magia ognia w ruchu, niesamowita choreografia wszystko w rytm chińskiej muzyki. Pokaz przygotuje zespół Trzy Wesołe Pomarańczki.


Ten zespół to z Malborka jest :mrgreen: :mrgreen:

 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 18:17   

Zdobyłem fajny informator, gdzie są programy imprez w placówkach muzealnych:
Będomina, Gdańska, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, Sopotu, Tczewa i Wejherowa.

To samo na stronie internetowej widocznej na fotografii okładki informatora.

Szkoda tylko, że to wszystko w jedną noc i nie da się odwiedzić wszystkich tych miejsc.

Noc Muzeów.jpg
Plik ściągnięto 7691 raz(y) 69,7 KB

 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 22:37   

Impreza była super, nie licząc tej całej chińskiej tandety!

Zastanawiam się co sprawiło, że jako motyw przewodni dorocznej imprezy wybrano Chiny.
Mało mamy własnego folkloru?
Mało, że zalali nas falą hiper tandetnego towaru, to jeszcze mamy podziwiać folklor.
Może on jest ciekawy, ale wolałbym go oglądać w "naturze", a nie w tandetnie skumulowanym przekazie.

Za to pokaz ogni w wykonaniu grupy z Malborka mnie zachwycił.
Oglądałem go z pewnej odległości (z okna), bo pogoda nie nastrajała mnie już...

Noc Muzeów1.jpg
Plik ściągnięto 7654 raz(y) 82,86 KB

Noc Muzeów2.jpg
Plik ściągnięto 7654 raz(y) 64,35 KB

Noc Muzeów3.jpg
Plik ściągnięto 7654 raz(y) 84,42 KB

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 23:37   

Co prawda kiepskiej jakości, ale zawsze coś ...moje filmy z występów fireshow zespołu Trzy Wesołe Pomarańczki
http://www.youtube.com/watch?v=EaFuE_opgn0
http://www.youtube.com/watch?v=ILf5ovzMb0s
http://www.youtube.com/watch?v=7mZ8LNSbZqk
http://www.youtube.com/watch?v=1HgyDSvcHiE
http://www.youtube.com/watch?v=eFfeM2LBOTQ
http://www.youtube.com/watch?v=Duk0RJb8Kzk
http://www.youtube.com/watch?v=Bkly79w4c0Y
http://www.youtube.com/watch?v=_t1aR7gjQhk
http://www.youtube.com/watch?v=1FdMAM52b0I
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group