Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Mamy szansę na ekskluzywny kompleks hotelowy
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007 14:58   Mamy szansę na ekskluzywny kompleks hotelowy

Czy miłość biznesmena zaowocuje inwestycją?
120 mln złotych może kosztować kompleks hotelowy, który ma szansę stanąć w centrum Malborka.
A wszystko dlatego, że Mirosław Wierzbowski, prezes spółki Europejski Fundusz Hipoteczny SA z Warszawy zakochał się w Malborku.
Hotel na ulicy Solnej, na około 180 pokoi, z zapleczem rekreacyjnym będzie służył nie tylko turystom. Z sali konferencyjnej będą mogli skorzystać również miejscowi.
Z biznesmenem, wprost ze stolicy, śmigłowcem przylecieli również projektanci. W ciągu trzech tygodni przygotują wizualizację kompleksu. Jak mówi burmistrz Andrzej Rychłowski – Wiążę duże nadzieje z tym inwestorem. Wielu przewinęło się przez Malbork, ale w tym wypadku intuicja mówi mi, że mamy do czynienia z poważnym człowiekiem, który w dodatku zakochał się w tym miejscu.
http://www.wpomorskie.pl/...ow=ART&art=1951

To chyba niedoszłe forum miejskie JT Wilka ale co tam odżałuję.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007 15:20   

Widzałem dziś Gazetę Malborską właśnie z tą okładką w kiosku, nawet przelotnie poczytałem ;-)

Wypasiony hotel pod zamkiem - świetny pomysł, tym bardziej, że zastąpiłby targowisko/slamsy/pijaczków z ul. Solnej - ruch przeniósł by się na targowisko

Jestem za, ale to Polska, Malbork - póki nie ujrzę placu budowy - nie uwierzę :mrgreen:
 
 
Steinbrecht 


Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 16:13   

Szansa na zagospodarowanie paskudnego miejsca w pięknym sąsiedztwie zamku takiego inwestora trzeba trzymać rękami i nogami
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 09:38   

Cytat:
Warszawianin na Solnej


Przedsiębiorca przedstawił władzom miasta swój pomysł na hotel

Jest szansa, że przy ul. Solnej powstanie w końcu infrastruktura turystyczna. Inwestor z Warszawy, który po raz pierwszy pojawił się w Malborku w kwietniu, w ubiegły czwartek przedstawił gotową koncepcję kompleksu hotelowo-rekreacyjnego.



Warszawski przedsiębiorca od początku nie kryje fascynacji grodem nad Nogatem. Dlatego podczas swojej drugiej wizyty w Malborku zaproponował władzom miasta, jak widzi zagospodarowanie terenu w sąsiedztwie pokrzyżackiej warowni.
- Rozmowy z inwestorem są bardzo owocne – twierdzi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. – Podczas czwartkowego spotkania towarzyszyli mu przedstawiciele warszawskiej firmy, która wykonała i przedstawiła koncepcję zabudowy z wizualizacją obiektu hotelowego z zapleczem.
Jak się dowiedzieliśmy, firma Decorumarch Architekci sp. z o.o. może poszczycić się ciekawymi projektami zrealizowanymi m.in. w stolicy i Kazimierzu. To, co może powstać w Malborku, to kompleks hotelowo-rekreacyjny ze 180 dwuosobowymi pokojami oraz czterema salami konferencyjnymi, które – w razie potrzeby – można łączyć w jedno.
- W zewnętrznej fasadzie znajdują się pasaże handlowe, co może ożywić sam obiekt i służyć nie tylko turystom, ale i mieszkańcom miasta – opisuje burmistrz. – Prywatnie koncepcja podoba mi się bardzo, lecz nie jest to tylko moje zdanie. Również w urzędnikach obecnych podczas spotkania koncepcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji.
Ale teren przy ul. Solnej tak szybko nie trafi w ręce warszawianina. Czeka go bowiem przystąpienie do przetargu. Przedsiębiorca bardzo chce zrealizować swój pomysł w Malborku. Do tego stopnia, że zamierza wydać swoje pieniądze na wykonanie koncepcji i wizualizacji dla pozostałych działek, które czekają na zabudowę.
- Koszt tego zobowiązania przekracza 200 tys. zł – informuje Andrzej Rychłowski. – Jednak inwestorowi zależy, by przebudowa całej ulicy Solnej ruszyła w jednym czasie.
(AMS)

Przyjechało Mistubishi
Jak twierdzi burmistrz, kalendarz spotkań z inwestorami jest bardzo bogaty. Ostatnio miasto odwiedziła delegacja „chemicznej odnogi” firmy Mitsubishi. Przedstawiciele koncernu zainteresowani są budową fabryki. Jak się dowiedziliśmy, była to wizyta na bardzo wysokim szczeblu, gdyż na czele delegacji stał wiceprezes koncernu. Władze miasta na razie nie chcą jednak ujawniać żadnych szczegółów.


http://www.wpomorskie.pl/...ow=ART&art=2210
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 04 Lip, 2007 21:32   

Inwestycja już prawie pewna,na pierwszy ogień do rozbiórki idą bloki - Piastowska 15 /mój/ i Stare Miasto 25,hotel **** powstanie.Solna w następnej kolejności.Pierwsze prace rozpocząć się mają w pierwszym półroczu przyszłego roku.Dziś mieliśmy w UM spotkanie w sprawie przenosin.
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 04 Lip, 2007 22:03   

Który to Piastowska 15? Jakiś stary dom?
_________________
.............................................
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 07:28   

vonplauen napisał/a:
Dziś mieliśmy w UM spotkanie w sprawie przenosin.

i gdzie Was przenoszą - jeśli to nie tajemnica?
_________________

 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 10:04   

Zaproponowali 3 warianty,w tym 2,jak sami przyznali nierealne.'Możemy państwu wybudować dom,ale nie zdążymy,możemy też zdobyć mieszkania na rynku wtórnym,ale nie damy rady'.TBS-y proponują,wkrótce mają szczegółową ofertę przedstawić.

To ten blok,w którym znajduje się Pracownia ceramiczna,Galeria 'Ars',Informacja turystyczna i Siłownia TKKF.
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 11:25   

vonplauen napisał/a:
Zaproponowali 3 warianty,w tym 2,jak sami przyznali nierealne.'Możemy państwu wybudować dom,ale nie zdążymy,możemy też zdobyć mieszkania na rynku wtórnym,ale nie damy rady'

radzę już za dobrym namiotem się rozglądać... ;-)
_________________

 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 13:06   

vonplauen napisał/a:
,Galeria 'Ars'


O rany, mam nadzieje że go przeniosą do innego miejsca. Muszę tam zajść i się zapytać.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 13:08   

vonplauen napisał/a:
możemy też zdobyć mieszkania na rynku wtórnym


co to znaczy?
_________________

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 14:52   

Ciekawe czy ktokolwiek pomyślał o przezdwojennym Domu Polskim... :?:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 16:53   

vonplauen napisał/a:
Możemy państwu wybudować dom,ale nie zdążymy,możemy też zdobyć mieszkania na rynku wtórnym,ale nie damy rady


To się nazywa oferta miasta, ale spoko, będzie lotnisko, obwodnica, lodowisko - znajdzie się miejsce do spania :evil:

Obecna polityka miasta jest moim zdaniem taka - burzymy i budujemy nowoczesne, nic nie odnawiać, nie remontować, nie adaptować :-?
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 17:26   

rob3rt napisał/a:
vonplauen napisał/a:
możemy też zdobyć mieszkania na rynku wtórnym


co to znaczy?

To znaczy z tzw.odzysku.Jak się z komunalnego czy spółdzielczego mieszkania ktoś wyprowadzi lub umrze.
Ostatecznie się na TBS-y pójdzie.
Zawsze miałem nadzieję,że zagospodarują Solną i teren garaży,a nas jakoś wkomponują i dadzą spokój.
Od 14.02.1989r.tam mieszkam,cholernie trudno będzie się przenieść.
K....
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 17:41   

Oby was nie wrzucili w komunalke na Grunwaldzkiej czy Reymonta ;-)
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 17:44   

Azaziz napisał/a:
Oby was nie wrzucili w komunalke na Grunwaldzkiej czy Reymonta ;-)

Nie zgodzimy się i tyle.Mamy prawo.
 
 
 
copyfield 

Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 17:58   

vonplauen napisał/a:
Inwestycja już prawie pewna,na pierwszy ogień do rozbiórki idą bloki - Piastowska 15 /mój/ i Stare Miasto 25,hotel **** powstanie.Solna w następnej kolejności.Pierwsze prace rozpocząć się mają w pierwszym półroczu przyszłego roku


Przecież to porąbane!!!. Inwestycja tak, ale nie kosztem pamiątek polskosci. Faktycznie to był stary pomysł Wilka o wiele lepszy niż teatr na wodzie czy cosik tam. Dla mnie jednak najważniejsze są drogi, most obwodnica bo kyo tu dojedzie? :roll:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2007 18:49   

copyfield napisał/a:
Inwestycja tak, ale nie kosztem pamiątek polskosci


...a jaki będzie pomysł władz jutro w piątek? :shock: :shock: :shock:
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007 17:21   

To dobry pomysł na ten hotel Widziałem jak lądował na murawie stadionu Pomezanii
Miasto wreszcie zaczyna się rozwijać Jeżeli powstanie ten **** hotel to jest duża szansa na to żeby jedna z drużyn piłkarskich na EURO 2012 będzie tu trenować i noc legować
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 22 Sie, 2007 20:33   

Na terenie targowiska 'Malhatan' odkrywka.Według 'tych,co wszystko wiedzą' wykopana w celu przedinwestycyjnego sprawdzenia stanu rur ciepłowniczych i ewentualnych napraw.Przy okazji wyszedł na wolność fragment starego muru,a i ja dokonałem małego 'znaleziska' :-D

070820_012922.JPG
Plik ściągnięto 12002 raz(y) 31,06 KB

070820_031850.JPG
Plik ściągnięto 12002 raz(y) 27,92 KB

070818_173042.JPG
Plik ściągnięto 12002 raz(y) 23,97 KB

070817_191234.JPG
Plik ściągnięto 12002 raz(y) 40,51 KB

070817_190518.JPG
Plik ściągnięto 12002 raz(y) 38,1 KB

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group