Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Staw - kolej cukrowni
Autor Wiadomość
Kösternitz 
Mistrz

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009 17:38   

Sam teren ładowni znajdował się po prawej stronie drogi, za widocznym płotem z siatki.

br3.jpg
Plik ściągnięto 2304 raz(y) 75,19 KB

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 19:07   

Co do tych małych szyn, jak już gdzieś wspomniałem, a teraz mam porównanie do paczki, to miałem nimi ogrodzone kilkudziesięcio arowe podwórko, nie wiem skąd je mieliśmy. Niestety wszystkie moje fotki do 1993r. pojechały do Niemiec, na pewno jest sporo zdjęc z mojego podwórka. To wygląda jak szyny od jakiś wózków, może nawet podwieszanych. Tam gdzie mieszkałem były próby zorganizowania spółdzielni rolniczej, było kilka sporych budynków gospodarczych w okolicy.

Kösternitz 
Mistrz

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 19:20   

Konsultowałem sprawę wielkości tych szyn z Hamburgerem, taki typ właśnie był wówczas używany na ówczesnych kolejkach gospodarczych.
Wydają się śmiesznie małe, ale potrafiły przenieść ciężar wagoniku z płodami rolnymi.

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 19:22   

Kösternitz napisał/a:
Konsultowałem sprawę wielkości tych szyn z Hamburgerem, taki typ właśnie był wówczas używany na ówczesnych kolejkach gospodarczych.
Wydają się śmiesznie małe, ale potrafiły przenieść ciężar wagoniku z płodami rolnymi.

No to musiało być tego sporo w okolicy, wielu gospodarzy je wykorzystywało, co widać min. na Twoich fotkach.

Odpowiedz do tematu