Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie absurdy
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Lut, 2007 11:03   Malborskie absurdy

Malborskie absurdy

Na pierwszy rzut ul. Sucharskiego - okolice sklepu Biedronka, kiedyś widoczne na zdjęciu słupy stały sobie na trawniku, ale podczas budowy sklepu przesunięto chodnik do krawędzi ulicy, pozostawiając jednak na swoim miejscu słupy oświetleniowe, szkoda, że nadzór budowlany odebrał bez problemu tą budowę :shock: :shock: :shock:

absurd - Sucharskiego.jpg
Plik ściągnięto 26454 raz(y) 25,09 KB

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 04 Mar, 2007 15:11   

dla mnie jako kierowcy często jeżdżącego po Malborku absurdem jest to, że przy okazji modernizacji Alei Rodła nie zrobiono przynajmniej 3 rond (na całym świecie odchodzi się od świateł gdzie tylko można!) - światła w Malborku to kompletna porażka!
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007 15:49   

Hagedorn napisał/a:
światła w Malborku to kompletna porażka


Jak wyremontowano oświetlenie w Malborku, to wszyscy pieli z zachwytu, że to najnowocześniejsze oświetlenie w Polsce, nie spotkałem osoby która by wypowiadała się pozytywnie o nich :-|
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 04 Mar, 2007 16:13   

Azaziz napisał/a:
Jak wyremontowano oświetlenie w Malborku, to wszyscy pieli z zachwytu, że to najnowocześniejsze oświetlenie w Polsce, nie spotkałem osoby która by wypowiadała się pozytywnie o nich :-|

też to słyszałem i szlag mnie trafia jak za każdym razem mam czerwone co 200 metrów - w innych miastach jak ruszasz na zielonym i jedziesz 50-60 km/h to masz "zieloną falę" - niestety, to nie w Malborku :-/
_________________

 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007 15:33   

Hagedorn napisał/a:
w innych miastach jak ruszasz na zielonym i jedziesz 50-60 km/h to masz "zieloną falę" - niestety, to nie w Malborku :-/


Wskaż mi te miasta. Zaraz się tam przeprowadzę!! :)

O korelacji świateł można było mówić 10 lat temu, teraz winne są już niestety za mało pojemne drogi.
 
 
 
Adam OK
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Mar, 2007 17:54   

Hagedorn napisał/a:
w innych miastach jak ruszasz na zielonym i jedziesz 50-60 km/h to masz "zieloną falę"

luanda napisał/a:
Wskaż mi te miasta. Zaraz się tam przeprowadzę!!

Może mi nie uwierzycie, ale tak jest np. w Warszawie :mrgreen: Co prawda sam za wiele po niej nie jeżdżę, bo jestem dopiero na kursie na prawko, ale zauważyłem, że jadąc te 50-60 km/h i mając na pierwszych światłach zielone można spokojnie bez zwalniania przejechać 5-6 świateł :mrgreen: Oczywiście dotyczny do sytuacji gdy jedziesz prosto jezdnią 2-3 pasową, ale zawsze lepsze to niż nic :-P
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Mar, 2007 18:00   

Adam OK napisał/a:
w Warszawie :mrgreen: Co prawda sam za wiele po niej nie jeżdżę, bo jestem dopiero na kursie na prawko, ale zauważyłem, że jadąc te 50-60 km/


W Warszawie nie ma kierowców którzy jeżdżą 50 km/h tam się jeździ 80-90
 
 
Adam OK
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Mar, 2007 21:37   

Azaziz napisał/a:
W Warszawie nie ma kierowców którzy jeżdżą 50 km/h

własnie że są - tacy jak ja czyli kursanci :mrgreen:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Mar, 2007 22:30   

Adam OK napisał/a:
własnie że są - tacy jak ja


przejdzie ci :-/
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Mar, 2007 17:40   

A to ciekawostka z konopnickiej - prowizorka o wysokości ok 1,4 m.

konopnickiej_znak.jpg
Plik ściągnięto 26401 raz(y) 32,73 KB

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 13:18   

Na tym samym wyjeździe z biedronki jest kurjozalny znak drogowy - takie znaki tylko w biedronce (na zdjęciu go nie widać jest po lewej od autora fotki) :mrgreen:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 13:24   

ame układy kierowania ruchem może i są najnowocześniejsze, ale to kolejne 4 skrzyżowania i nic więcej, czytałem trochę na ten temat i wszędzie istnieje jeszcze kierowanie na minimum 3 skrzyzowaniach na drogach dojazdowych, na których ruch jest dostosowywany do pojemności głównego skrzyżowania nie dopuszczajac do jego zablokowania. Czyli w zasadzie wszystkie skrzyżowania w centrum Malborka musiałyby mieć światła! A już na pewno na całej Mickiewicza, Sikorskiego i Armii Krajowejwtedy może by to działało, a tak jest jak jest.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 13:31   

Hehehe i tak mamy niekończący się remont Sikorskiego - pareset metrów robione w nieskończoność, miało być wstępnie chyba zrobione w okresie 10-12.2006 a wygląda jak wygląda
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 14:04   

Az... oficjalnie to oni chyba remont skończyli na http://www.zdw.hnet.pl/ w momencie rozpoczęcia prac było info o tym w robotach drogowych z terminem ukończenia 15-12-2006. Termin minął infi zdjęto przce się ciągną - A to Polska właśnie!
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 14:14   

Cytat:
# 2006-05-22 21/D/2006 OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU o wartości szacunkowej powyżej 60 000 euro na zadanie: Przebudowa ulicy Sikorskiego i Gen. de Gaulle'a (droga wojewódzka nr 515) wraz z uzbrojeniem podziemnym w Malborku - Etap I: odcinek od ul. Orzeszkowej do ul. Kotarbińskiego. Termin składania ofert: do 07.07.2006r.


http://www.zdw.hnet.pl/oglosz/o3cb0f017051.doc

hehehe, no faktycznie prace drogowe zdjęte z informacji czyli wszystko gra - szkoda tylko, że drogą nie można jeździć :) a trasa od de Gaulle'a do Alei Rodła wygląda po 4 miesięcznym objeździe jak sito jeszcze się mostek zawali na skrzyżowaniu Mickiewicza i Konopnickiej 8-)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 17:13   

Może i dobrze by było gdyby się zawalił, może by to zmusiło do przebudowy... Swoją drogą jak to jest że miasto generalnie rozbudowuje się na południe a układ drogowy w tym kierunku to wiek XIX i początek XX! Kto to wymyślił? Czy w Malborku jest taka fucha jak architekt miasta?...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 17:32   Malborskie paranoje

Mega dziwactwo - MZK w Malborku Sp. z o.o.
Od razu zaznaczam, że przedstawię pogląd pasażera - powiedzmy potencjalnego moim celem jest raczej krytyka niż obrażanie kogokolwiek! Proszę o tym pamiętać...
Ale...

W moich oczach firma ta jest klubem facetów lubiących poszaleć większym pojazdem, a nie mających dość ikry by robić to za kierownicą TIRa całymi tygodniami. Jej rola w mieście jest marginalna, częstotliwość kursowania daleka nawet od PKS w odległej wsi, firma ciągnie tylko kasę z naszych kieszeni raz w postaci biletów i drugi raz jako dotacje z UM nie dając niz w zamian.
Tłumaczy się to zmniejszeniem liczby pasażerów, fakt samochodów jest więcej, zakładów pracy w Malborku prawie wogóle więc nie ma nawet gdzie dowozić... Ale każdy kij ma dwa końce! Jeżeli ja mam czekać na autobus godzinę i dłużej, to idę pieszo lub biorę auto - zależność raczej prosta.
Pamiętam czasy gdy na moje osiedle południe autobusy kursowały przeciętnie co 16 minut w szczycie, a był też krótki okres że co 8, na Wielbark co 5 minut a i tak miejsca były zajęte - jask jest teraz wiadomo.
zastanawia mnie też po co wszystkie linie zajeżdżają na Dworzec PKP skoro ich powiązanie z rozkładem jazdy PKP jest żadne?
Konsekwencją takiej polityki MZK jest to że autobusami głównie podróżuja emeryci, bo maja czas poczekać na autobus godzinę i dłużej, a ludzie pracujący nie mają czasu po prostu na tą firmę.

zapraszam do dyskusji
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 17:42   

A bilety za 0,00 zł to było coś niesamowitego i zastraszanie Bogu ducha winnych staruszek w autobusach przez kontrolerów karami. Bilety z MZK w Malborku pojawiają się na Allegro jako atrakcja :)

Oczywiście drażnią mnie kierowcy MZK, którzy sobie jeżdżą po mieście 70 km/h co nie powinno mieć nigdy miejsca, a Policja powinna ich surowo karać za wyczyny, zresztą o Rydwanie nie wspomnę, ci to powinni mieć pozabierane :mrgreen: prawo jazdy - ludzie to nie kartofle 8-)

:-P
 
 
Agares 


Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 12:23   

przynjmniej nie wloka sie tak ajk w Olsztynie ze szlak moze trafic :lol:
_________________
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 17:56   

Wrażenia z podróży malborskimi ulicami Autosanem H-9 - bezcenne ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 18:25   

Feuchtwagen napisał/a:
Wrażenia z podróży malborskimi ulicami Autosanem H-9 - bezcenne ;-)


Sklej model i postaw przy łóżku :mrgreen:

autosanh935model12jl.gif
Plik ściągnięto 17629 raz(y) 13,18 KB

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 24 Mar, 2007 15:19   

Ło Jezu! To już byłby koniec z zasypianiem... bynajmniej na trzeźwo :-P
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 24 Mar, 2007 21:24   

Feuchtwagen napisał/a:
Wrażenia z podróży malborskimi ulicami Autosanem H-9 - bezcenne ;-)


Będę musiał sobie odświeżyć wspomnienia, nie wiadomo, kiedy znikną z krajobrazu, czy raczej z dróg?
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2007 22:51   

Cytat:
Będę musiał sobie odświeżyć wspomnienia, nie wiadomo, kiedy znikną z krajobrazu, czy raczej z dróg?


Czasami puszczają H-9 na trasie na Nową Wieś (5) czasami (3) jeździła - przynajmniej do niedawna tak widywałem ;-)
 
 
plonek90 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007 20:09   

heh, a jeszcze fajne jest to ze co jakis czas widze "nowe" sprowadzone z niemiec uzywane autobusy :D
_________________
plonek90
 
 
 
postman5
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007 20:13   

Zaraz przypominłem sobie 9 do Kałdowa,Brrrrrr. :-P
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007 15:53   

Od około roku ta pokrywa straszy kierowców - wyjazd z Bricomarche, ul. Kotarbińskiego

Kotarbińskiego bricomarche.jpg
Plik ściągnięto 18331 raz(y) 43,18 KB

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 01 Maj, 2007 19:52   

Także Biedronka, ul.Sucharskiego

100_3577.jpg
Plik ściągnięto 18319 raz(y) 43,38 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 01 Maj, 2007 22:51   

te rejony biedronki to istny trójkąt bemrudzki ;)
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Maj, 2007 06:27   

Cytat:
te rejony biedronki to istny trójkąt bemrudzki


Szczególnie teraz jak jest tam objazd :mrgreen: :lol: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group