Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malbork. Miasto wykwateruje mieszkańców
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 09:09   Malbork. Miasto wykwateruje mieszkańców

Cytat:
Sześć rodzin zamieszkujących dom przy ulicy Piastowskiej 3 czeka przymusowa przeprowadzka. Miasto przymierza się do sprzedaży nieruchomości, ale jak na razie nie ma mieszkań zastępczych dla lokatorów. - Mamy nadzieję, że nie zostaniemy wyrzuceni na bruk - mówią mieszkańcy.

Sprzedaż domu przy ulicy Piastowskiej jest jednym z elementów długofalowej strategii władz miasta przymierzających się do zagospodarowania centrum Malborka. Budynek ma zostać sprywatyzowany, co pozwoli na rewitalizację i przystosowanie go do obsługi ruchu turystycznego. W zastępstwie miasto musi znaleźć lokatorom mieszkania zastępcze. Na razie nie wiadomo, gdzie. Dariusz Lemka, architekt miasta, zdaje sobie sprawę, że zakup lokali na rynku wtórnym będzie trudnym zadaniem z powodu gwałtownego wzrostu cen i liczby ofert na rynku. Innym pomysłem jest przekwaterowanie lokatorów z ulicy Piastowskiej do budynków należących do Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

- Mieszkańcem MTBS może zostać osoba, która spełnia określone wymagania finansowe, a nie wiem, czy te rodziny by je spełniły - mówi Bogdan Kułakowski, prezes towarzystwa.

- Ja nie mam zamiaru mieszkać w blokowisku - mówi jedna z lokatorek domu przy ul. Piastowskiej 3. - W TBS są wysokie czynsze. Jeśli już, to miasto musi mi znaleźć mieszkanie podobne do obecnego.
- Mieszkam tu już siódmy rok i trudno byłoby mi się przeprowadzać, ale jak trzeba będzie, to mogę nawet do budynku TBS - mówi Zofia Chmielewska. - Tutaj mam w mieszkaniu wilgoć, a nikt z ZGKiM się tym nie interesuje, choć zgłaszałam tę sprawę.

Część mieszkańców była zainteresowana wykupem swoich mieszkań, ale już kilka lat temu odpisano im, że one nie są na sprzedaż. Innym wariantem jest przekwaterowanie do lokali socjalnych, ale na to nie zgodzą się wszyscy.

Koszt przeniesienia mieszkańców do nowego lokum ma ponieść inwestor, który wygra przetarg na zakup nieruchomości. Projekt uchwały mówiący o jej sprzedaży został wycofany z obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Samorządowcy zauważyli, że w projekcie brak jest danych o powierzchni gruntu, którą miasto chce sprzedać.

- Ostatnio widzimy bardzo duże zainteresowanie zakupem gruntów. Osobiście jestem zdania, że one powinny należeć do mieszkańców miasta i to w sposób powszechny. Grunty stają się przedmiotem nie tyle obrotu handlowego, co spekulacyjnego - podsumował dyskusję radny Krzysztof Grylak.

Jacek Skrobisz - Dziennik Bałtycki


Oferta inwestycyjna:
Cytat:
• Lokalizacja:
Budynek zlokalizowany przy ul. Piastowskiej 3, w samym „sercu” miasta.
Obiekt o niezwykle atrakcyjnym położeniu, w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Zamkowego oraz planowanych w najbliższym czasie dużych inwestycji turystycznych - deptaka oraz centrum konferencyjno-rekreacyjnego „Forum Miejskie”.

• Charakterystyka obiektu:
Budynek dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem, całkowicie podpiwniczony

Powierzchnia ogólna – 309,5 m2
Parter – 127,5 m2
I piętro – 103 m2
II piętro – 79 m2

Uzbrojenie – pełne

Stan techniczny - dobry

• Przeznaczenie:
Preferowana działalność związana z obsługą ruchu turystycznego


3.jpg
Plik ściągnięto 8424 raz(y) 73,96 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 8424 raz(y) 52,65 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 09:09   

Oby na spekulacjach się nie skończyło...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 10:32   

http://malbork.naszemiast...nia/737366.html
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 17:22   

Piękny budynek, w zeszłym roku chyba miał remont pokrycia dachowego, sprzedaż takiego budynku to niezła kasa...
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 22:47   remont

trzeba uważać na remonty, bo przecież ruiny nikt nie kupi.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 09:48   

Prawdopodobnie znalazł się inwestor na ten teren.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 14:52   

Ale to nie to na mapce.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 16:59   

1.Al. Wojska Polskiego - administracja gospodarcza
2.ul. Boczna
3.ul. Wałowa
4.ul. Daleka
5.ul. Kościuszki
6.ul. Michałowskiego - powierzchnia handlowo-usługowa
7.ul. Solna - Forum miejskie
8.Park Inwestycyjny Malbork-Sztum
9.tereny przemysłowe-obszar byłego zakładu MAKOP

są nieścisłości na stronie miasta znalazłem to co u góry sądzę że jest to zarówno po lewej jak i prawej stronie Solnej.
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 22:47   

Tak,to prawda.Inwestorem jest najprawdopodobniej facet latający czasem nad miastem swoim samolotem,ten,co to się w Malborku zakochał.

Edit
- - - - - -
No tak
http://www.marienburg.pl/...highlight=#7767
Ostatnio zmieniony przez vonplauen Sob 30 Cze, 2007 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group