Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
3 ore 1593 Marienburg - RRR!
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lis, 2008 12:10   

Aida napisał/a:
A ja trzy miesiące temu.
Jest kwestia ludzi, i tak już mnóstwo zostało zrobione, teraz znowu ruszyło z kopyta. Sama się dziwię, że szybko idzie. :)
A swoją drogą przydałoby się parę rzetelnych osób do pomocy, takich co nie powiedzą "pomogę" a potem się okaże, że nie mogą np. tekstu napisać bo praca, bo dzieci, bo czasu nie ma i tak dalej.
edit: napisałabym więcej ale nie wiem na ile mogę informacji udzielać bo nie zapytałam. :) Jak chcecie znać szczegóły - zwróćcie się do Fundacji oni bardzo chętnie poinformują.
Do obsługi takiej aukcji na www jest potrzebna jakaś osoba, jeśli jest wśród Was ktoś odpowiedzialny kto umie to zorganizować - to fundacja bardzo serdecznie zaprasza! :clap:

A to już chyba w gestii zarządu fundacji jakie mają cele i potrzeby, nikt z fundacji na forum nie występował z prośbą o pomoc, z drugiej strony zapewne te same osoboy organizują aukcję monety i są członkami fundacji.

To zarząd podejmuje decyzje i wyznacza cele - nic nam do tego ;-)

Aida 
Homeisterynn

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008 12:12   

Azaziz napisał/a:
nic nam do tego
Jasna sprawa. Ale też warto wiedzieć, że zarząd jest otwarty na pomoc i propozycje! Więc jak coś macie fajnego do zaproponowania - to się kontaktujcie!

Item 
Item

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 08:37   

A ja będąc osobą nieco złośliwą wrócę do monetki i zapytam, czy jeśli uda się Muzeum ją zdobyć, to czy trafi ona na jakąś wystawę czy też jak cała kolekcja Gabinetu Numizmatycznego trafi do magazynu i tyle świat będzie ją widział? Bo z ok. 6000 (jak podaje się na Allegro) monet w kolekcji w Muzeum zobaczyć można kilkadziesiąt krzyżackich denarków ze skarbu kwidzyńskiego leżące w skarbcu. A gdzie reszta?

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 10:32   

Item napisał/a:
A ja będąc osobą nieco złośliwą wrócę do monetki i zapytam, czy jeśli uda się Muzeum ją zdobyć, to czy trafi ona na jakąś wystawę czy też jak cała kolekcja Gabinetu Numizmatycznego trafi do magazynu i tyle świat będzie ją widział? Bo z ok. 6000 (jak podaje się na Allegro) monet w kolekcji w Muzeum zobaczyć można kilkadziesiąt krzyżackich denarków ze skarbu kwidzyńskiego leżące w skarbcu. A gdzie reszta?

Wystawią wierną kopię, tak robią muzea z cennymi eksponatami począwszy od posągów kończąc na monetach.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lis, 2008 21:03   

Druga aukcja dobiega końca:
http://allegro.pl/item477..._3_ore_mzm.html

Jeszcze około 100 :ok:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 09:48   

Dwie aukcje zakończone - 2 tys. cegiełek sprzedanych :ok:

Ruszyła trzecia: http://allegro.pl/item484..._3_ore_mzm.html

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Pią 21 Lis, 2008 19:52   

niestety - nie udało się... :cry:
Cytat:

Pracownikom Muzeum Zamkowego w Malborku nie udało się kupić rzadkiej monety wybitej w 1593 roku w miejscowej mennicy. Trzy oere sprzedane zostało w piątek na aukcji w Sztokholmie za 200 tys. zł. Muzealnicy mogli wydać maksymalnie 150 tys. zł.

:arrow: http://www.zw.com.pl/artykul/1,308330.html

Kuglow 

Wysłany: Pią 21 Lis, 2008 19:55   

Tylko nie mówcie o tym Lu :hihi: Wielka szkoda,że się nie udało :-?

karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga

Wysłany: Pią 21 Lis, 2008 20:42   

:shock:
Swoja droga ciekawe,kto wylozyl taka kase za ta monetke.. Nawet z Karolkiewicza kolekcji "szly"za duzo nizej.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 21 Lis, 2008 22:51   

Hagedorn napisał/a:
niestety - nie udało się...
a z kasą co? Na co pójdzie? jak na madonnę czy coś podobnego to Ok, ale jak zniknie w przepoastnym budżecie ogólnym hmm...

Odpowiedz do tematu