Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki zapały
Autor Wiadomość
zapała 

Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 22:49   

Linka napisał/a:
Ja się tak nie bawię. Jak były łatwe zagadki, to siedziałam w robocie, albo ktoś mnie zawsze ubiegł :-( Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec dzielenia się z nami Twoją kolekcją, Zapało, a jest ona naprawde imponująca. Skąd masz takowe skarby? :-)

Miło mi jeśli kartki Ci się spodobały i cieszę się, że czasami dołączałaś do zabawy ;-) . Kolekcja, to tak jak kiedyś pisałem, efekt kilkunastu lat zbierania i pomocy wielu kolekcjonerów. Nie ma co ukrywać, że bez udziału Kolekcjonera :ok: nie byłaby taka jak jest, za co Mu serdecznie dziękuję.

Co do dalszego ciągu - wiele motywów jest już na forum, kilka ciekawych kartek jest również na Starym Malborku, tak że ich powielanie pewnie nie byłoby już tak ciekawe. Starałem się wybierać te rzadziej spotykane, choć nie zawsze się to udawało.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wspólną zabawę, pozdrawiam i zapewniam ;-) - "na żywo" to dopiero wyglądają.

Kuglow 

Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 22:52   

Aida napisał/a:
Albo niech Kolekcjoner daje
Chyba byś się zestarzała przy tym Aido.Jakbyś miała 70 na karku to już pewnie nie chciałoby Ci się odgadywać :hihi: :mrgreen: :peace: Powiem,szczerze,że jeśli do tej pory myślałem ,że już wszystko widziałem ( tow.Kolekcjonerow),to jednak okazuje się,że byłem w błędzie.Pełen szacunek towarzyszu Zapałow.Twoje zagadki były niezłą przygodą i podróżą przez nasze miasto,którego już nie ma. :clap: :piwo: :ok:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Pon 03 Lis, 2008 22:59, w całości zmieniany 2 razy  

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 22:57   

Gratuluję wspaniałej kolekcji i dziękuję za możliwość zobaczenia tylu nieistniejących obecnie miejsc.
A tak na marginesie - porównując ostatnią zagadkę i fotki : http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=2801 mam pytanko: kiedy nastąpiła przebudowa wejścia?

Aida 
Homeisterynn

Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 22:59   

Kuglow napisał/a:
Chyba byś się zestarzała przy tym Aido.
Lepiej przy tym niż np. przy robocie. :hahaha:
Nieee, słuchajcie, fajnie było, powiem jak osiołek ze Shreka, jak chcę jeszcze raz!
Pytania były ekstra, i kartki super (już było dlaczego ;) ) - powymyślajcie jakieś ciekawe rzeczy jeszcze. :mrgreen:

zapała 

Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 23:08   

camel napisał/a:
Gratuluję wspaniałej kolekcji i dziękuję za możliwość zobaczenia tylu nieistniejących obecnie miejsc.
A tak na marginesie - porównując ostatnią zagadkę i fotki : http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=2801 mam pytanko: kiedy nastąpiła przebudowa wejścia?

nie wiem, kartka którą zamieściłem nie ma obiegu pocztowego, natomiast inna pocztówka ze "starym" wejściem ma datę 8 grudnia 1920 r., choć zapewne "zdezaktualizowane" pocztówki były w obiegu jeszcze sporo czasu po przebudowie

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 15:14   

Cytat:
zamiast tego ze strzałką najlepsze byłoby zdjęcie ulicy Sienkiewicza zrobione mniej więcej z budy kebabowej w kierunku Konopnickiej z widocznym budynkiem spółdzielni, ten narozny budynek to jedyny z tej pocztówki, który nie dotrwał do dziś, a szkoda.
gwoli uzupełnienia, odpowiednie foto :peace:

20081104_135019.JPG
Plik ściągnięto 2648 raz(y) 117,16 KB

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 21:21   

http://www.marienburg.pl/files/img_20z_189.jpg
Mam taką małą wątpliwość co do adresu tego budynku ( padła odpowiedź: dzisiejszy Sanepid), która może wynikać z mojej niewiedzy. Prosiłbym o jej rozwianie.
Otóż na planie Schwandta budynek ten oznaczony jako Katolische Krankenhaus jest jakby " dwubryłowy", tzn. jedna jego część jest cofnięta w stosunku do ulicy. Na cytowanej fotografii budynki wydają się stać w jednej linii. Czy to złudzenie, efekt przebudowy, czy .... to inny budynek?
Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

ausmgb 

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 15:17   

zapała napisał/a:
Kolekcjoner byś się wstydził :mrgreen: to nie zagadka dla Ciebie :mrgreen: ale oczywiście wygrałeś :clap: :clap: :clap:

kontynuując nurt "soft" pytanie gdzie to jest ?- i na dodatek, czy ktoś może to przetłumaczyć ?

pozwolę sobie. są to słowa Conrada Ferdinanda Meyersa, umieszczone ponad balkonem, na elewacji tak zwanego Dziedzińca Honorowego Nowego Ratusza: „Es kommt der Tag, da wird gespannt ein einig Zelt ob allem deutschen Land!” („Przyjdzie dzień taki, gdy niemieckie ziemie spinać będzie namiot jednaki!”). ;-)

ausmgb 

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 15:40   

PS. Chodziło mi o komentarz do fotki duuużo wyżej ... ;)

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Sob 15 Lis, 2008 18:34   

ausmgb napisał/a:
zapała napisał/a:
Kolekcjoner byś się wstydził :mrgreen: to nie zagadka dla Ciebie :mrgreen: ale oczywiście wygrałeś :clap: :clap: :clap:

kontynuując nurt "soft" pytanie gdzie to jest ?- i na dodatek, czy ktoś może to przetłumaczyć ?

pozwolę sobie. są to słowa Conrada Ferdinanda Meyersa, umieszczone ponad balkonem, na elewacji tak zwanego Dziedzińca Honorowego Nowego Ratusza: „Es kommt der Tag, da wird gespannt ein einig Zelt ob allem deutschen Land!” („Przyjdzie dzień taki, gdy niemieckie ziemie spinać będzie namiot jednaki!”). ;-)

więc jednak "namiot", a nie pałatka :mrgreen:
http://www.marienburg.pl/...?t=644&start=30
dzięki za bardziej literackie tłumaczenie i podanie autora cytatu!

Odpowiedz do tematu