Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Kino Capitol i b. siedziba Straży Pożarnej - co dalej?
Autor Wiadomość
domber
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Wrz, 2008 19:20   

Mr.Kłosik napisał/a:
Ponownie ruszyła procedura przyznania pozwolenia na rozbiórkę po zawieszeniu poprzedniego :-)

a szkoda tyle wspomnień ,teleranek,pierwsza randka ,Godzilla - to były czasy :cry: aż nostalgia łezkę kręci no cóż wszystko się zmienia nawet drogeria przestała istnieć -tylko twarze na urzędach te same :what:
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2008 19:41   

domber napisał/a:
Mr.Kłosik napisał/a:
Ponownie ruszyła procedura przyznania pozwolenia na rozbiórkę po zawieszeniu poprzedniego :-)

a szkoda tyle wspomnień ,teleranek,pierwsza randka ,Godzilla - to były czasy :cry: aż nostalgia łezkę kręci no cóż wszystko się zmienia nawet drogeria przestała istnieć -tylko twarze na urzędach te same :what:


taaaa ..., czarno-biały telewizor, dwa programy TV, warszawy, syrenki, wołgi i moskwicze, podróż pociągiem "na stojąco" z Tczewa do Szklarskiej Poręby, a czasami i w miejscu nie przeznaczonym do stania :hihi: ... , taaaa
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Paź, 2008 16:26   

Została podjęta decyzja - "Capitol przechodzi do historii" czyli dostali pozwolenie na rozbiórkę
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 02 Paź, 2008 19:06   

zapała napisał/a:
taaaa ..., czarno-biały telewizor, dwa programy TV, warszawy, syrenki, wołgi i moskwicze, podróż pociągiem "na stojąco" z Tczewa do Szklarskiej Poręby, a czasami i w miejscu nie przeznaczonym do stania


wciąż marudzisz :what: tylko same złe wspomnienia masz z dawnych czasów? Nie uwierzę :-) :peace:
_________________
.............................................
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Paź, 2008 19:50   

Wspomnienia dzieciństwa Dombera :ok: a nie czarnowidztwo zapały :nook:


:clap:
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Czw 02 Paź, 2008 20:18   

Obawiam się, że w Waszym podejściu do przeszłości Malborka dominuje idealizacyjna wizja w rodzaju "za moich czasów ... ", która niewiele ma z rzeczywistością. Rozumiem to bo mam hobby, które opiera się na tego typu założeniu.

Nie zmienia to faktu, że staram się nie zatracać proporcji. Mimo, że z sentymentem wspominam czasy "dzikich tłumów", w których się cisnąłem wraz z kolegami z ulicy by obejrzeć np. Mechagodzillę - jakoś nie potrafię docenić wątpliwej urody bezstylowej, zaniedbanej i opuszczonej rudery, która straszy w środku miasta. Bardziej żałuję, że nie kupię już szneków z serem u Łaskiego.
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 02 Paź, 2008 22:56   

Kiedyś Capitol nie był takim maszkaronem, co widać na starych fotografiach.
Rzeczywiście, ten budynek dla mnie i ludzi mojego pokolenia
ma pewnie wartość emocjonalną, związaną ze wspomnieniami.

A Łaskiego mi nie żal, bo szneki tuczą i ogólnie nie są zdrowe ;-)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008 14:31   

Anowi napisał/a:
Kiedyś Capitol nie był takim maszkaronem, co widać na starych fotografiach.
Rzeczywiście, ten budynek dla mnie i ludzi mojego pokolenia
ma pewnie wartość emocjonalną, związaną ze wspomnieniami.

A Łaskiego mi nie żal, bo szneki tuczą i ogólnie nie są zdrowe ;-)


Owszem, przed przebudową mógł uchodzić za ciekawą architekturę, ale to było 50 lat temu :roll: . To że zawsze z pewną dumą siadałem w loży (o ile udało mi się tam kupić bilet) i z sentymentem wspominam "tamte" czasy nie ma nic wspólnego z oceną istniejącego stanu rzeczy. Ale co tam ... , nie ma się co przekonywać, bo jak wiadomo "kobiety nie można przekonać, chociaż można ją czasami namówić" :mrgreen:
 
 
domber
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Paź, 2008 18:33   

zapała napisał/a:
Ale co tam ... , nie ma się co przekonywać, bo jak wiadomo "kobiety nie można przekonać, chociaż można ją czasami namówić" :mrgreen:

proszę nie porównywać mnie z kobietą :what:
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008 18:35   

domber napisał/a:
proszę nie porównywać mnie z kobietą :what:
Masz coś do kobiet Domber? ;) (Swoją szosą co za argument :hahaha: ).
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
Ostatnio zmieniony przez Aida Pią 03 Paź, 2008 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
domber
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Paź, 2008 18:39   

Aida napisał/a:
Masz coś do koniet Domber? ;) (Swoją szosą co za argument).

niezła piłeczka - :roll: -kobiety bardzo lubię :-P chodzi że stereotypy zapały są nie na miejscu bo mam te same poglądy i wspomnienia co Anowi a to nie czyni mnie kobietą :idont: chyba że z brodą :mrgreen:
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008 21:10   

Domberku, przecież nie masz brody :mrgreen:
:peace: już nie będę OT-ować
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 08:51   

http://malbork.naszemiast...nia/907929.html
Cytat:
(...)Gdy mieszkańcy udadzą się na posiłek do baru, prawdopodobnie nie zobaczą już w pobliżu charakterystycznego, pokinowego obiektu, bo jego właściciel - firma Polo Market otrzymała pozwolenie na rozbiórkę nieruchomości. Jeszcze nie wiadomo, co i kiedy pojawi się w zamian. Ustalono natomiast, że gruz uzyskany z rozbiórki trafi na składowisko na Piaskach, a w przyszłości ma zostać skruszony i wykorzystywany jako podbudowa pod remontowane drogi.(...)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009 20:36   

Może skoro tego jak mu tam Polo ani widu ani słychu tak kilka pieczeni na jednej działce? Dziwna koncepcja, jest, miniatura jest, zagospodarowanie też jest...

20090130_145635.jpg
Plik ściągnięto 15209 raz(y) 97,36 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2009 20:39   

I deptak zakończyć ogrodzeniem z drutem kolczastym tak by turysta, który obejrzy miniaturę zamku postawioną na wieży nie musiał już dalej wędrować po obiedzie w MC Donaldsie!
Mi się podoba, a i wiewiórki Robinowe miałyby spokój :-D
Oczywiście kładkę przypadkowo staranowała by jakaś barka :hihi:
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009 21:40   

Nie budynku ale za to niezłe KINO ... :mrgreen: :hahaha:

No a na tym koszmarnym fragmencie muru jakiś bannerek się wymyśli i po sprawie.

A może by tak ...
ekran powiesić i kino letnie urządzić. W końcu jak by nie było to dla wielu prawie kultowe miejsce ;-)
no i jaki dodatkowy extra bonus w realizacji koncepcji "Medżik M" ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
Ostatnio zmieniony przez Robin Hood Wto 10 Mar, 2009 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 12 Mar, 2009 21:07   

będzie super atrakcja na otwarcie dept...

20090312_145301.JPG
Plik ściągnięto 15267 raz(y) 169,27 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Mar, 2009 21:12   

Można tuje w to nasadzić 8-)
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 12 Mar, 2009 21:29   

Lepiej z kwiatów napis Malbork :hihi:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 01 Maj, 2009 17:44   

Budynek exstrażacki to ma numer... :hihi:

20090501_130120.JPG
Plik ściągnięto 15139 raz(y) 127,28 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009 18:37   

Budynek Capitolu ma mocno spękaną klatkę schodową wewnątrz o pozakładane dużo plomb, rozbiórka kina spowodowała spore spustoszenia i problemy w budynku przyległym...
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 01 Maj, 2009 18:40   

Azaziz napisał/a:
problemy w budynku przyległym...

dlatego w ostatnim czasie zamocowano na ścianie budynku belki
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 22:20   

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/4/9385
Cytat:
Czy inwestycja po dawnym kinie Capitol przesłoni zamek malborski?
MALBORK. Jesienią mają rozpocząć się prace przy nowym obiekcie w centrum miasta, w miejscu byłego kina. Władzom Malborka zależy, by inwestycja nie przesłoniła warowni, którą widać z ul. Kościuszki po rozebraniu starej budowli.

Prawdopodobnie nowy budynek przy ul. Kościuszki nie stanie w tym samym miejscu, co staruszek Capitol. Przedwojenne kino zostało rozebrane wiosną, odsłaniając widok na pokrzyżackie mury. Władze miasta prowadzą rozmowy z inwestorem, których głównym tematem jest korekta wcześniejszych planów.
- Celem tych działań było to, by zabudowa nie „wychodziła” do przodu, w stronę ul. Kościuszki, tak jak wyglądało to w przypadku Capitolu, gdyż w ten sposób zatracona zostanie częściowo przestrzeń, która wytworzyła się na deptaku oraz zasłonięty zostanie widok zamku – tłumaczy Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Chcemy więc poszerzyć działkę Polo Market, ale z kolei „cofnąć” linię przyszłej zabudowy. Przedstawiciele firmy odnieśli się do tego pozytywnie.
Do Urzędu Miasta trafił już formalny wniosek o zmianę kształtu działki, na której posadowiony będzie nowy budynek.
- Firma przygotowuje projekt. Ma być to zabudowa usługowo-handlowo –mieszkalna, ale nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do konkretnego przeznaczenia – informuje Rychłowski.
Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, budowa ma rozpocząć się jesienią tego roku. Do tego czasu ściana widoczna z ul. Kościuszki, obnażona po rozebraniu wcześniejszej zabudowy, ma zostać przesłonięta reklamą.

Autor: (AMS) Źródło: Gazeta Malborska


Cytat:
Chcemy więc poszerzyć działkę Polo Market, ale z kolei „cofnąć” linię przyszłej zabudowy.
Czyli w domyśle, kolejny parking precz w drugą stronę tuż obok zaczyna się teren błogosławionego Macia, którego budynek też by zasłonił
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 07:31   

Przecież można zbudować szklany dom - będzie od razu "żeromsowski klimat" ;-)
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 05 Lip, 2010 12:28   

No to chyba zaczynamy wojenkę w sądzie :hihi:

http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=3812
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 16 Lip, 2010 13:15   

NaszeMiasto.pl
Cytat:
Malbork. Sąd rozstrzygnie, czy Rada Miasta skrzywdziła inwestora - czytaj "Dziennik Malborski"

Polska Dziennik Bałtycki (JS)

Wczoraj 11:04:47 , Aktualizacja wczoraj 14:16:58
Przed sądem administracyjnym rozstrzygnie się spór malborskiego samorządu ze spółką Moda Media w sprawie sposobu zagospodarowania terenu po dawnym kinie Capitol.
Właściciel działki przy ul. Kościuszki złożył skargę na uchwałę Rady Miasta Malborka dotyczącą zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla centrum. Moda Media twierdzi, że radni zatwierdzili zapis niekorzystny dla firmy, który ogranicza jej możliwość gospodarowania swoim mieniem.(...)


Bo wymiany działek jak w przypadku EFH nie można było przeprowadzić? Tzw. włodarze tak się przyzwyczaili do swej nieomylności, że zapomnieli że dla firm i osób spoza miasta nie są żadnym bóstwem i o swoje inni walczyć będą, nie składając pokłonów. Szkoda tylko, ze ostatecznie to na niekorzyść nas wszystkich, którzy za to zapłacimy.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
pepa
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 00:44   

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S. A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Sanguszki 1, kod 00-222
ogłasza I przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Malborku, przy pl. Narutowicza 7, dla której Sąd Rejonowy w Malborku V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą pod numerem KW 37200. http://www.82-200.pl/inde...tid=5&Itemid=54
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 10:17   

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/8/13498

Cytat:
Samorząd broni planu

MALBORK. Teren po byłym kinie Capitol jeszcze trochę poczeka obsiany trawą. Firma, która miała tam budować, nie zgadza się z zapisami planu zagospodarowania.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 23:18   

NaszeMiasto.pl
Cytat:
Malbork. Samorząd wygrał procesy o grunty

Polska Dziennik Bałtycki (JS)

2010-11-02 12:45:16 , Aktualizacja dzisiaj 22:30:11
Po myśli malborskiego samorządu skończyły się sądowe sprawy dotyczące dwóch nieruchomości w centrum miasta: terenu po dawnym kinie Capitol oraz gruntu, który w przeszłości należał do firmy Kwadrotex. (...)

I dobrze.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 17 Mar, 2011 20:08   

http://malbork.naszemiast...ed8e3fd82,1,3,3
Cytat:
Teren po Capitolu zaoferowany miastu2011-03-17, Aktualizacja: dzisiaj 16:01
(JS)


Nadal nie wiadomo, w jaki sposób zostanie zagospodarowany teren po dawnym kinie Capitol w centrum Malborka. Miał tam najpierw powstać budynek usługowo-mieszkalny, potem hotel, a dziś właściciel nieruchomości, spółka Moda Media ze Świecia, chce teren… odsprzedać miastu.

(...)

- Miasto nie jest zainteresowane, nie ma możliwości finansowych, by kupować ten teren za komercyjną kwotę, jaką zaproponowała spółka - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Natomiast wyraźnie poinformowałem stronę, że istnieje możliwość zamiany terenów lub rozmów odnośnie porozumienia i współpracy z miastem, umożliwiającej budowę w tym miejscu nowego obiektu. Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
(...)


I drugi z bohaterów tego wątku http://malbork.naszemiast...21042eb6,1,3,60

Cytat:
- Kiedy w marcu 2009 roku spotkałem się z przedstawicielami PWPW, rozmawialiśmy rzeczywiście o możliwości przejęcia tego terenu przez miasto w formie bezprzetargowej, ale wtedy nie była jeszcze znana wartość tej nieruchomości. Wtedy PWPW nie miała jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów, co do tego obiektu, to była jedna z możliwości - mówi dziś burmistrz. - Miasto faktycznie nie było zainteresowane zakupem wyżej wymienionej działki, ponieważ nie posiadało koncepcji wykorzystania tego terenu, a działo się to w okolicznościach dekoniunktury na rynku nieruchomości.

Burmistrz dodaje, że cena wywoławcza podana w przetargu była kwotą netto, czyli trzeba ją było powiększyć o 22 proc. podatku VAT, ponieważ miasto nie jest "VAT-owcem".
- Czyli cena wyjściowa to było około pół miliona zł - mówi burmistrz. - W związku z tym, że miasto posiada nieruchomości w mieście, również w centrum, których nie udało się sprzedać, nie podejmowaliśmy działań związanych z kupnem tej działki, gdyż zakup taki byłby bezcelowy. W przetargu, który ogłosiła PWPW, uczestniczyło kilka podmiotów, a działkę nabyła firma mojej żony za kwotę wyższą niż podana w przetargu.

Wszelkie podobieństwo sytuacji jest całkowicie przypadkowe.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group