Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
TVP w Malborku
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 17:02   TVP w Malborku

dzisiaj ok godz. 12 na skrzyżowaniu 17 Marca - Żeromskiego przejeżdżający radiowóz Straży Miejskiej na sekundę włączył syrenę spowodowało to zatrzymanie pojazdu nadjeżdżającego od strony Al. Rodła. Myslę pewnie zatrzymali bo jedzie bez świateł. Ze zdziwieniem widzę, że radiowóz nie zatrzymuje się skręca w Żeromskiego ( w kierunku Pl. Słowiańskiego) za nim bus TVP i przy okazji kilka samochodów osobowych. Kto zmienił Kodeks drogowy? Czy Malbork to osobne państwo gdzie pojazd urzędu miasta łamie przepisy ruchu drogowego czy pojazd TVP jest aż tak ważny że trzeba mu torować drogę łamiąc przy okazji przepisy ruchu drogowego.
Cytat:
38) pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego,
i tego brakowało. Może ratowali wizerunek burgemeistra :idont: ale dlaczego łamią prawo.
Niestety nie zdążyłem sfocić całego zajścia fotka kilka minut później przed UM
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 17:06   

Może w samochodzie TVP jechał ktoś bardzo ważny - np. ten Pan z podgardlem indora? (prawda - to inna ekipa). Ale wszystko możliwe :hahaha:
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 17:07   

Ale jaka obstawa - nasza SM :hahaha:
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 17:18   

kolekcjoner napisał/a:
Może w samochodzie TVP jechał ktoś bardzo ważny


Biegacze są aż tacy ważni :mrgreen: za eskorta kilku biegło. Więcej na stronie.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
sonczy 

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 18:28   

napioo napisał/a:
Może ratowali wizerunek burgemeistra ale dlaczego łamią prawo.

nie ratowali tylko biegacza eskortowali, widziałem ich też na ul. Konopnickiej i później przy wyjeździe w kierunku Nowego Dworu. No ale nie odpuścicie żadnej okazji żeby słusznie czy niesłusznie dokopać burmistrzowi :nook:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 19:00   

sonczy napisał/a:
No ale nie odpuścicie żadnej okazji żeby słusznie czy niesłusznie dokopać burmistrzowi :nook:


Oj tam, to trudna miłość i nasz związek przechodzi poważny kryzys :hahaha: :hahaha: :hahaha: :peace: :peace:
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 16 Maj, 2008 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 19:24   

sonczy napisał/a:
nie ratowali tylko biegacza eskortowali
było tyle samochodów , nie widziałem żadnego biegacza. Jestem ciekawy czy mnie też bedą eskortować ale bez TV :hahaha:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 19:51   

Może biegacz biegł za szybko i go gonili na kogucie? :idont:
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 20:34   

tą SM?
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 20:45   

Aida napisał/a:
tą SM?

Straż Miejska
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 20:56   

Mr.Kłosik napisał/a:
Straż Miejska
No właśnie pytam czy tą Strażą gonili... :lol:
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 23:38   

nikt nikogo nie gonił malborska Straż Miejska naruszyła przepisy ruchu drogowego należy sie mandat
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008 03:45   

Znajomy dyplomata, jak jeszcze integrował RP z UE w zakresie spraw wew., opowiadał, jak Francuzi wieźli go na de Gaulle'a...
On w limuzynie, przed nią radiowóz za nią motocykl, a ok 100m przed jeszcze jeden motocykl, wszystko na sygnałach.
Najciekawszy był ten pierwszy motocyklista, który jeżeli ktoś nie ustąpił kolumnie uprzywilejowanej podjeżdżał z boku i kopał okutym butem w drzwi pojazdu :)
Kierowcy w Paryżu podobno nie zadzierają z drogówką, więc pomimo godzin szczytu szybko dotarli na lotnisko :)
Chwała Bogu , u nas policja jest odrobinę bardziej zastraszona niż francuska :)

Wracając do tematu, wydaje mi się naturalnym, że używa się spec. uprawnień nie tylko jak jedzie się do umierającego, gasić, czy pędząc za mafią. Patrząc niemal codziennie na świat z 4ego piętra budynku przy Targu Drzewnym, często widuję jak zatrzymuje się ruch, bo akurat do Lecha ktoś jedzie, czy wraca, albo jakiś prezydent śmiga z żoną popatrzeć na Neptuna etc.
Ciężko byłoby raczej wymagać, aby 13 prezydentów czekało 40 min., aż przejadą Podwale , aby włączyć się w w kolejny etap korkowania.
Zabezpieczanie imprez sportowych też uważam jest ważne, pamiętam jak 3, czy 4 lata na temu maratonie w Toruniu pomimo zabezpieczania trasy, jakiś motorowerzysta przedarł się przez kordon i potrącił biegacza łamiąc mu nogi.
Jak wszędzie górować powinien rozsądek, a że przeważnie go brak, to inna historia :mrgreen:

Sądzę, że nie ma, co się zżymać, bo wrzody gotowe :)
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
axn 

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008 08:58   

luanda napisał/a:
Sądzę, że nie ma, co się zżymać, bo wrzody gotowe


Myślę, że masz rację. Poza tym moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest zatrzymanie jednego pojazdu na skrzyżowaniu a nie zamknięcie ruchu na kilku ulicach na czas Np. 1 godz. Przypomnijcie sobie Np. składanie wieńców pod pomnikiem AK, przemarsz korowodu podczas obchodów Dni Malborka czy nadchodzące Boże Ciało, bieg niepodległości. Przy każdej takiej okazji na czele zawsze jedzie autko i błyska na niebiesko, (co nie oznacza, że jest to pojazd uprzywilejowany) dopiero przy dojeżdżaniu do skrzyżowania w chwili zagrożenia włącza sygnał dźwiękowy. „LUANDA” trafnie zauważył, że takie praktyki obowiązują na chyba całym świecie.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008 11:55   

zgadzam się z Lu i axn tylko jest istotna różnica pomiędzy maratonem a jednym biegaczem i pomiędzy kolumną uprzywilejowaną w Paryżu, Gdańsku, Warszawie a zdarzeniem, które opisałem. "Szczeknięcie" sygnałem dźwiękowym powoduje zagrożenie dla ruchu. Bo kierowca jadąc sobie spokojnie nagle usłyszy sygnał i jak zareaguje? Kiedyś byłem świadkiem zdarzenia jak policja dojeżdżając do samochodu "szczeknęła" sygnałem, kierowca zatrzymał się zobaczył że radiowóz go nie wyprzedza pojechał dalej, radiowóz powtórzył kierowca się zatrzymał widząc że go nie wyprzedza pojechał dalej i się nie zatrzymywał. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym radiowóz powinien wyprzedzić i policjant pokazać znak stop (lizak, ręką). Wracając do zdarzenia z dnia wczorajszego na skrzyżowaniu powinien stać funkcjonariusz i zatrzymać ruch na czas przebiegnięcia jednego biegacza. Pojazd z włączonymi światłami niebieskimi nie jest pojazdem uprzywilejowanym chyba że na postoju
 
 
axn 

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008 21:01   

napioo napisał/a:
Pojazd z włączonymi światłami niebieskimi nie jest pojazdem uprzywilejowanym chyba że na postoju


Przeczysz sam sobie (definicja pojazdu uprzywilejowanego). Uprzywilejowanie jest w ruchu a nie na postoju.

napioo napisał/a:
na skrzyżowaniu powinien stać funkcjonariusz i zatrzymać ruch na czas przebiegnięcia jednego biegacza


I tu się zgadzam z Tobą w 100%. :piwo:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Maj, 2008 11:45   

Cytat:
Przeczysz sam sobie (definicja pojazdu uprzywilejowanego). Uprzywilejowanie jest w ruchu a nie na postoju.
:oops: zdarza się
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group