Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tragedia na torach - Malbork na awaryjnej trasie PKP
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007 21:27   Tragedia na torach - Malbork na awaryjnej trasie PKP

http://www.pr.pkp.pl/code...sja=pol&TID=150
Cytat:
W związku z tragicznym w skutkach wypadkiem, do którego doszło na przejeździe kolejowym na trasie Terespol Pomorski - Parlin w województwie kujawsko - pomorskim, uruchomiona została specjalna infolinia PKP Przewozy Regionalne, tel.: (022) 47-32-844. Tam dostępne są informacje o poszkodowanych jadących pociągiem Gdynia - Zielona Góra i organizacji ruchu pozostałych pociągów.

Pasażerowie, którzy nie ucierpieli w wyniku wypadku, zostali przewiezieni do Bydgoszczy, skąd wyruszył specjalny pociąg, umożliwający im kontynuowanie podróży do Poznania i Zielonej Góry.

Pociągi dalekobieżne kierowane są objazdami. Podane czasy przejazdu, ze względu na sytuację, mogą ulec zmianie.

Trasa okrężna Tczew – Malbork – Iława – Toruń:
pociąg nr 51112 ASNYK Gdynia Gł. 16.19 – Łódź Kal. 23.04
pociąg nr 54200 SKRZYCZNE Gdynia Gł. 20.45 – Bielsko Biała Gł. 9.25

Trasa okrężna Toruń – Iława – Malbork – Tczew:
pociąg nr 75103 BACHUS Zielona Góra 9.44 – Gdynia Gł. 17.33
pociąg nr 75105 MIESZKO Poznań Gł. 15.18 – Gdynia Gł. 20.28
pociąg nr 45103 STOCZNIOWIEC Katowice 12.30 – Gdynia Gł. 23.12


Trasa okrężna Laskowice Pomorskie – Wierzchucin – Maksymilianowo:
pociąg nr 54102 DOKER Gdynia Gł. 12.50 – Katowice 22.56
pociąg nr 56102 PIAST Gdynia Gł. 14.51 – Wrocław Gł. 21.56
pociąg nr 57104 BAŁTYK Gdynia Gł. 17.55 – Poznań Gł. 22.32
pociąg nr 56200 ROZEWIE Gdynia Gł. 21.30 – Wrocław Gł. 5.23

Pociągi regionalne, kursujące trasą Bydgoszcz Gł. – Tczew, dojeżdżają do stacji Terespol Pomorski od północy i do stacji Parlin od południa. Pomiędzy nimi została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Grupa Polskie Koleje Państwowe składa kondolencje rodzinom wszystkich ofiar wypadku. Pod numerami telefonów: (052) 349-77-76 oraz (022) 47-32-844 można uzyskać informacje o osobach, które zostały ranne.

Spółki Grupy PKP odpowiedzialne za bezpieczeństwo pasażerów pociągu pośpiesznego relacji Gdynia - Zielona Góra, w który uderzyła ciężarówka na przejeździe kolejowym z sygnalizają świętlną i dźwiękową, dołożą wszystkich możliwych starań, aby wyjaśnić przyczyny tej tragedii.

Wszystkie osoby, które ucierpiały w tym wypadku, zostaną otoczone specjalną troską ze strony Grupy PKP.


W Europie linie magistralowe od dawna nie znają pojęcia przejazdu kolejowego - jak jest w Polsce widzimy. Pomimo iż tradedii najwyraźniej jest winny kierowca TIR-a, pośrednią winą powinno się obarczyć zarząd PKP, Ministerstwo Infrastruktury, Radę Ministrów i Parlament RP za bierne cofanie polskich dróg i koleji w mroki średniowiecza, o możliwości objazdu równo;ległą linią Malbork - Grudziądz - Toruń nie wspomnę bo stan jej zdezelowania jest zastraszający.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

Ostatnio zmieniony przez Hagedorn Pią 16 Lis, 2007 07:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 15 Lis, 2007 21:42   

I pomyśleć, że ja nie raz jeździłam tym właśnie pośpiechem z Gdyni do Torunia. :-|
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007 23:29   

duśka napisał/a:
I pomyśleć, że ja nie raz jeździłam tym właśnie pośpiechem z Gdyni do Torunia. :-|
to chyba z przesiadką bo do Poznania nie jedzie przez Toruń
 
 
xray1815 
fresh MD


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 03:48   

A ja nim czesto wracam do bydgoszczy. No nieźle.
_________________
XRAY

Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

A. Einstein
Ostatnio zmieniony przez xray1815 Pią 16 Lis, 2007 03:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 08:13   

Mieszkamy, gdzie mieszkamy i nic nie poradzimy, chyba, że z biernego prawa wyborczego...
Znam wielu takich, co wyjechali tam, gdzie magistrale są bezprzejazdowe i wrócili :)

Tragedia oczywiście jest i szkoda ludzi. Czytałem rano w Wyborczej, że zwłoki pasażera(ki) ciężkie były do identyfikacji, bo ze złomu jedynie dłoń wystawała (MAKABRA).

Swoją drogą kierownik cieżarówki dość frywolnie pojechał. Miał czerwone, przeleciał towarowy, i pomimo ciągle czerwonego wjechał (niestety nie spojrzał na tory w drugą stronę) ;/
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 08:29   

Swoją droga zapominając na chwilę o ludzkiej tragedii, to jak PKP kasuje za bilety trasą okrężną - domniemuję że drożej bo dalej.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 09:25   

napioo napisał/a:
duśka napisał/a:
I pomyśleć, że ja nie raz jeździłam tym właśnie pośpiechem z Gdyni do Torunia. :-|
to chyba z przesiadką bo do Poznania nie jedzie przez Toruń


No raczej z przesiadką i to w Bydgoszczy. Sam pociąg jest relacji Gdynia Zielona Góra. Wyjazd z Gdyni 10.58.
Swego czasu- nie wiem czy teraz też, był to skład łączony do Zielonej Góry i Łodzi Kaliskiej. I w Bydgoszczy go dzielili.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 09:57   

Chyba nie drożej - bo to na zasadzie komunikacji zastępczej się chyba odbywa... (tylko domniemuję)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 10:07   

Cena jak po normalnej trasie bo nie jest to nawet trasa zastępcza, rozkład jest ustalany na gorąco - z góry nie wiadomo, którędy pojedzie - zanim dotrze do Tczewa PLK decyduje gdzie ma miejsce, na którym szlaku - czyli lepiej unikać podróży koleją na tej trasie. (Mytoon zdaje się doświadczył tego luksusu. :-/ )
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group