Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum Handlowo-Usługowe - ul. Kościuszki
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 09:03   Centrum Handlowo-Usługowe - ul. Kościuszki

Kto na to zezwala!!!!!!

http://malbork.naszemiast...a68aca3d358d82a

Cytat:
Malbork. 120 dni blaszanej prowizorki

Przechodniom niezbyt podoba się tymczasowy obiekt, który stanął w samym centrum Malborka.

Blaszak zamiast nowoczesnej budowli stanął w najbardziej reprezentacyjnym centrum miasta. Mieszkańcy Malborka są wzburzeni.

- To tylko na 120 dni - uspokaja architekt miejski, który sam konstrukcją zachwycony nie jest.

Ulicę Kościuszki codziennie pokonują tysiące przechodniów. Wielu z nich otwiera teraz szeroko usta na widok tego, co "wyrosło" w połowie centralnego malborskiego traktu. To tędy idzie się z dworca PKP w kierunku zamku, tu krzyżują się drogi klientów myszkujących po sklepach, bo ul. Kościuszki to wciąż centrum handlowe.

- To przecież reprezentacyjne miejsce. Kto pozwolił na ustawienie takiego brzydactwa? - pytają mieszkańcy. - I jaki wstyd przed turystami. W końcu może któryś tu trafi. Miał być deptak na ul. Kościuszki, a ustawiono nam jakiś ni to blaszak, ni to namiot - krytykują.

Zapytaliśmy w magistracie, czy blaszana konstrukcja, w której ma być sprzedawana odzież, przypadła urzędnikom do gustu.

- Wygląda lepiej niż pawilon ustawiony w tym miejscu rok temu - mówi z przekonaniem Dariusz Lemka, naczelnik Wydziału Architektury i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta Malborka, ale widać, że zachwycony nie jest. - To konstrukcja ustawiona na maksymalnie 120 dni. Zawsze jest taki dylemat: nie zgadzać się na formę tymczasową, czy ją zaakceptować?

Zdaniem urzędników, wszystko jest lepsze od dziury w zabudowie. Miejsce pod przyszłą plombę od lat stoi puste.

- Ten namiot chociaż stwarza wrażenie pewnego ożywienia. Dlatego można jakoś przełknąć wygląd, bo coś się w tym miejscu dzieje - tłumaczy Dariusz Lemka.

- Zgadza się, to nie jest nic pięknego. Chcieliśmy dopasować ten malunek do widoku ulicy, ale... nie było go do czego dopasować - mówi rozczarowany Mariusz Tuszakowski, przedsiębiorca z Malborka, do którego należy grunt pod konstrukcją.

Architekt miejski ma nadzieję, że to ostatni sezon turystyczny, w którym ścisłe centrum Malborka będzie zabudowane prowizorycznie.

- Najpóźniej w przyszłym roku rozpocznie się budowa kompleksu hotelowo-handlowego - zapewnia Mariusz Tuszakowski.

Anna Szade - Dziennik Bałtycki


40_712211_1_d_8717.jpg
FOT. ALEKSANDER WINTER
Plik ściągnięto 26118 raz(y) 23,51 KB

Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Czw 16 Paź, 2008 19:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 09:45   

To miejsce jest chyba jakąś klątwą dotknięte :evil:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Ruda 

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 12:56   

Gorzej już być nie może...

Przykro patrzeć, kiedy w Centrum miasta stawia się coś tak okropnego...

Pozdr.
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 15:16   

Mimo wszystko lepsze już to niż budka z bielizną,choć pocieszenie to marne :-| Myślę,że miejsce to mogłoby być już dawno zabudowane,gdyby kilka lat temu nie sprzedano go spekulantowi Tuszakowskiemu,który przez lata tylko czekał,aby teren opchnąć komuś z dużym przebiciem.Skoro już sam chce tam budować to znaczy,że stracił na intratną odsprzedaż nadzieję,albo go miasto naciska.
Oby to naprawdę był ostatni rok takiej prowizorki.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 15:41   

A jak zrobią na Kościuszki deptak, o ile zrobią to będzie ten pusty plac pasował jak złoto :-D
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 16:16   

Kiedyś pamiętam że w umowach sprzedaży/dzierżawy gruntu były klauzule dotyczące terminów rozpoczęcia i zakończenia inwestycji...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Agares 


Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 12:26   

były i bodajze nadal takowe sa, a co do tego miejsca to nie moge czegos takiego szczaic..moze wszystkie puste miejsca tak powypelniac?
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 24 Mar, 2007 21:44   

Eeeeee tam.... Wielkie halo!..

Jesteśmy biednym narodem i jako taki musimy stosować szmaciane rozwiązania.

Byłem w Mku w tygodniu i specjalnie nadłożyłem, aby obejrzeć (choćby przez szyby w aucie) zauważyłem jakieś biustonosze przez otwarte drzwi, a kobieta zakrzyknęła: "Chcę tam pójść!!!"

:mrgreen:
 
 
 
DunkelWald
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Mar, 2007 09:41   

luanda napisał/a:
Byłem w Mku w tygodniu i specjalnie nadłożyłem, aby obejrzeć (choćby przez szyby w aucie) zauważyłem jakieś biustonosze przez otwarte drzwi, a kobieta zakrzyknęła: "Chcę tam pójść!!!"

Kurczę, historia godna tekstu do jakiejś piosenki kapeli Bielizna ;-) :mrgreen:
A sam namiot rzeczywiście szmaciarski (dosłownie i w przenośni). Tandeta...
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 19:13   

A to widok dla turystów przejeżdżających przez Malbork

Od strony Al. Rodła

namiot.jpg
Plik ściągnięto 26025 raz(y) 41,73 KB

 
 
plonek90 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 20:00   

w sumie z tej strony to i tak widok ni jet zachwycający... domy wyglądają jakby stały na warszawskiej pradze.... wiadomo ocb :)
_________________
plonek90
 
 
 
Steinbrecht 


Wysłany: Pon 23 Kwi, 2007 07:33   

w całej rozciągłości te domy wyglądają gorzej niż na pradze tam się jaeszczecoś fajngo znajdzie.

Mam nadzieje że na ulicy której mieszkam zrobią deptak bo wieczorne wygłupy tych czubków z samochodam którzy palągume to istna męczarnia a policji i straży miejskiej nie ma bo oni są tylko wtedy gdy trzeba zakładać blokady na koła.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2007 18:39   

Steinbrecht napisał/a:
policji i straży miejskiej nie ma bo oni są tylko wtedy gdy trzeba zakładać blokady na koł


ostanio wyłapałem mandacik za parkowanie, ech... ale wyscigi samochodowe na wielbarku, południu, czy bączki i palenie gum w wielu miejscach jest bez interwencji Policji i SM nawe wyscigi na Aleii rodła- ale to juz temat na inny wątek
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 05:40   

Już niedługo stanie kolejny,bliźniaczy namiot.
Spokojnie :-> Na boisku przy ul.Solnej,nie będzie tak raził w oczy,a tej ulicy i tak już nic nie pomoże ani nie zaszkodzi ;-)
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 16:04   

To już chyba blisko końca tych 120 dni?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 16:06   

Coś koło setki jeśli liczyć od daty artykułu.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 18:30   

Ale ma to swoją dobrą stronę - całkiem ciekawa grafika na planie pierwszym patrząc od ulicy Kościuszki;) Jak pierwszy raz to zobaczyłem to pomyślałem - rany, ale fajną kamienicę będą budować, już nawet nadruk jest zrobiony jak będzie kiedyś wyglądała:) ... no i tak chodzę sobie jakiś czas a kamienicy ani rusz;)
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007 18:05   

Namiot na Solnej właśnie się organizuje.

070627_042350.JPG
Plik ściągnięto 17929 raz(y) 33,81 KB

070626_183000.JPG
Plik ściągnięto 17929 raz(y) 31,62 KB

 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2007 18:25   

Malbork - miasto namiotów - miasto tandety i hipermarketów ;-)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007 18:33   

vonplauen napisał/a:
Namiot na Solnej właśnie się organizuje.
Dając początek forum miejskiego Brawo p.Lemka
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007 22:22   

Namiot ma stać dokładnie 3 miesiące.
Co do samej ul.Solnej - Właściciele pawilonów zaczynają dostawać wymówienia,według krążących nieoficjalnych informacji w kwietniu 2008r. mają ruszyć pierwsze prace ziemne.
Azaziz - Nie dołuj tak :-> Nie tylko u nas tak jest,będąc swego czasu w Brnie widziałem dużo więcej takiej 'architektury',a i w innych polskich miastach spotkasz takie cuda.To nie tylko malborska przypadłośc.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2007 17:27   

vonplauen napisał/a:
To nie tylko malborska przypadłośc.


Ale to i tak przykre, że w centrum mamy takie cuda, a poza tym myślenie, że inni też tak mają nie prowadzi do niczego dobrego, no bo przecież, pewnie jakieś miasto ma i wysypisko w pobliżu... :lol:
 
 
polak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lip, 2007 19:51   

120 dni już minęło i nie widze by rozbierali ten blaszak. Proponuję wysłać jakąś petycje do UM, która będzie dotyczyła odwołania architekta miasta. Jak on ma lamke, lamka(koleś nie ma mojego szacunku) :evil:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 25 Lip, 2007 21:54   

polak napisał/a:
(koleś nie ma mojego szacunku)
GOŚCIU nie koleś
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
polak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2007 15:20   

jednak ten blaszak zamykają ;-)
 
 
duszy 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 03 Sie, 2007 13:08   

Lepszy taki blaszak niż to co stało tam dawniej,może lepiej wyglądało ale capiło niemiłosiernie zwłaszcza gdy powiało od zachodu i cały dym leciał na Kościuszki-wiecie chyba o czym mówię?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 07 Sie, 2007 11:42   

Po blaszaku na Kościuszki nie ma już śladu, natomiast nazwa tego na Solnej powala...
"Jarmark Krzyżacki" :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :evil:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Corzano 
Przybysz z plaży


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 10 Sie, 2007 12:14   

Feuchtwangen napisał/a:
Jarmark Krzyżacki

O rany! :roll: Wiadomo, że powinno być: Jarmark Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. ;-)
_________________
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 12:51   

Wracając do tematu:

Burmistrz powiedział: cytuję za Gazetą Malborską - Już nigdy podobny "blaszak" tam nie stanie.

...a ja dodam, nigdy taki namiot tam nie powinien stanąć
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 13:38   

inny cytat z w/w gazety Wiadomo, że grunt należy do miejscowego przedsiębiorcy, który jest zainteresowany budową obiektu turystycznego. Jednak miejsce pod "plombę" stoi puste nie z jego winy. To raczej magistrat nie dopełnił w swoim czasie wszystkich procedur związanych z planem zagospodarowania centrum miasta, czego ofiarą padł biznesmen. (...) Inwestor, właściciel terenu zamierza jeszcze w tym roku przeprowadzić prace przygotowawcze i wczesną wiosną przyszłego roku przystąpić do realizacji obiektu o charakterze handlowo-usługowym
Potem jest dopisek, z którym na pewno wszyscy będą zgodni Mam nadzieję, że tym razem wpłynie to na uatrakcyjnienie ulicy Kościuszki
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group