Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
50 lat komunikacji miejskiej w powojennym Malborku
Autor Wiadomość
piter 

Wysłany: Sob 20 Kwi, 2019 00:54   

A my mamy juz 50 stron !!! :czytaj: Troche inaczej niz MZK , ja prosze wciaz o kazde informacje o naszej komunikacji w Malborku. Zrobilo sie juz duzo informacji , przewinelo sie duzo tematow. Moze ktos cos pamieta. Bardzo prosze zajrzyjcie w albumy , zajrzyjcie do swojej pamieci. Moze cos ma lub wie Twoj kolega sasiad. Moze byl kierowca , mechanikiem. popytajcie , dajcie znac. Odpowiem na kazda wiadomosc.

Kuglow 

Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019 12:19   

Może warto byłoby pokusić się o wydanie drukiem tej historii naszego MZK ? Może MZK lub UM wsparłoby finansowo ten pomysł ? Szkoda tak pisać do szuflady. Wielki szacunek Piter za Twoje opracowanie. :clap: :kciuki: :ok: :ilm:

piter 

Wysłany: Pią 26 Kwi, 2019 13:58   

Wlasnie dzieki takim milym slowom czlowiek ma chec na pisanie dalszych kartek. Wielkie dzieki za uznanie.
myslalem nad tym w jaki sposob to wszystko pisac , latwiej byloby wrzucic to na kompa ulozyc wg zawartosci strony i kazda nastepna kartka bylaby nowa kartka do wydruku a na koncu mozna byloby samemu skeic to i miec wlasny egzemplarz w domu na polce.
Ale mnie zaispirowaly dwie sprawy.
Pierwsza -zawartosc tego opracowania jest zupelnie i tylko z tego co zapamietaly i napisaly na tym forum osoby wymienione na poczatku. To jest spis z pamieci i Bogdana notatek. My z Jackiem zmarnowalismy szanse niszczac swoje notatki w roznych momentach naszego zycia. Wiele jest wiec znakow zapytania , historia jest po prostu niekompletna Kroniki wiekszych miast w Polsce to encyklopedia wiedzy i wiadomosci . To sa opracowania na ksiazki.
Druga sprawa przxez ktora moje strony wygladaja jak wygladaja jest to , ze bardzo spodobala mi sie kronika elblaska. I chociaz moje "wypociny" nie wygladaja tak perfekcyjnie - literka w literke - jak tam , to wydaje mi sie ze po przewertowaniu mojego starego dysku I zasobow internetu ktore zajmuje dosc duzo czasu I pisania ne raz strony niemal ze na "goraco" nie wyglada ta az tak zle.
Dlatego wolalbym aby MZK lub UM wspomoglby najpierw informacjami . Oba posiadaja archiwa ktore moznaby wykorzystac do uzupelnienia brakow. Daty, linie, nr rejestracyjne, powstawanie nowych ulic… To wszystko byloby bardzo przydatne w ustalaniu faktow. Wtedy moznabyloby uzbierac material na porzadna publikacje zgodna z prawda i pomyslec o druku.
Tak jak wspomnial kiedys Bogdan , bylo 50-lecie zaraz jest 60-lecie. Fajny fant.
Piszesz , ze szkoda tak pisac do szuflady. No tak , ale nie jest tak do konca. Wlasanie z "szuflady" to wszystko teraz wyciagam. To dzieki temu forum nasz material ujrzal swiatlo dzienne. Ty sie dowiedziales, mam nadzieje ze jutro ktos inny sie o tym dowie . pozniej nastepny. Wciaz mam nadzieje ze ktos cos dopowie , znajdzie jakies zdjecie , jakas notatke. Moze pomoze MZK lub UM. Byloby swietnie.
Kazda strona tutaj ma 100-200 wyswietlen wiec ktos to widzi, sprawdza czy sa juz nowe. Zainteresowanie jest wiec wciaz czekam na nowe wiadomosci.
Ode mnie, Raz w tygodniu staram sie zawsze zeby jednak te dwie strony zawsze byly, staram sie zeby wszystko czym dysponuje znalazlo sie jak najstaranniej na swoim miejscu az do skonczenia tematu Chociaz z biegem czasu i histori na tych kartkach poisadamy coraz mniej materialu wiec kazda pomoc bedzie bezcenna.
Warto sie tez zarejestrowac na ty forum . jest tu mnostwo ciekawych wiadomosci o Malborku a takze wielu ludzi ktorzy interesuja sie swoim miastem i z ktorymi zawsze mozna porozmawiac na rozne tematy.
Pozdrawiam.

piter 

Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019 00:56   

strona nr 51

51-strona.jpg
Plik ściągnięto 700 raz(y) 136,96 KB

piter 

Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019 00:57   

strona nr 52

52-strona.jpg
Plik ściągnięto 699 raz(y) 147,55 KB

piter