Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Cmentarz dziecięcy przy szpitalu w Malborku
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007 06:19   Cmentarz dziecięcy przy szpitalu w Malborku

Cmentarz dziecięcy przy szpitalu w Malborku

Xray wspomniał, że istniał cmentarz dziecięcy na terenie szpitala w Malborku, w rozmowie z postmanem uzyskałem informację iż fakycznie takowy istniał i najprawdpodobmniej był usytuowany na terenie parkowym szpitala.

cmentarz dzieciecy szpital.jpg
Plik ściągnięto 4812 raz(y) 29,84 KB

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007 08:42   

Myślę że bardziej miał związek z sąsiednim cmaentarzem ewangelickim niz ze szpitalem ale faktycznie istniał w tym miejscu, ostatnie resztki nagrobków usunięto na początku lat 80-tych XX w.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007 08:54   

Wiem miejsce się pokrywa z cmentarzem ewangelickim, ale dwie osoby już mówiły o tym miejscu, w szpitalu powinna być jakaś dokumentacja - ale kto w tym bajzlu ją odnajdzie

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007 08:56   

Może była, ale pewnie jej już nie ma, nawet jeżeli nikt jej nie zniszczył to została po 10-ciu latach przekazana do archiwum państwowego - taki przepis.

xray1815 
fresh MD

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007 19:04   

Cytat:
Myślę że bardziej miał związek z sąsiednim cmaentarzem ewangelickim niz ze szpitalem ale faktycznie istniał w tym miejscu, ostatnie resztki nagrobków usunięto na początku lat 80-tych XX w.

Dwaj bracia mojego dziadka zmarli w szpitalu dzieciecym w Malborku (obecnie przychodnia na Słowackiego) i zostali pochowani właśnie na tym cmentarzu przyszpitalnym.

Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

A. Einstein

koks 

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014 14:15   

Wciąż istniejący cmentarz przypomina o sobie - zapadające się nagrobki, te których nie przykryto cementem i kostką, tudzież nie zabudowano.

cm1b.jpg
Plik ściągnięto 3304 raz(y) 99,66 KB

koks 

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014 14:19   

I pomnik "Pamięci spoczywających tu zmarłych" ... Tylko co z pamięcią o tych spoczywających w części za murem ?

pomnik.jpg
Plik ściągnięto 3302 raz(y) 97,76 KB

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pon 26 Sty, 2015 21:40   

http://www.malbork1.pl/ar...anuje-rozbudowe
Cytat:
Nowy budynek będzie nawiązywał stylistyką do istniejących już zabudowań szpitalnych, takie są wymogi konserwatorskie. Ważną sprawą jest natomiast to, że zajmując teren pomiędzy szpitalem a kościołem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Budowa "wejdzie" na teren dawnego cmentarza. Nasi czytelnicy zainteresowali się już na etapie planowania, co dyrekcja zamierza przedsięwziąć w kwestii zachowania płyt nagrobnych zachowanych na murze okalającym teren planowanej budowy oraz ewentualnych pochówków, na które mogą natrafić budowlańcy.

- To jest część nekropolii wraz z zachowanymi na murze epitafiami i chcielibyśmy tego nie ruszać – wyjaśnia Artur Piotrowicz. - Staramy się o przekazanie nam przez miasto tzw. domku grabarza i wówczas będziemy rozmawiać z konserwatorem. Nie wiem, czy będzie się to wiązało z ekshumacją czy też nie, bo ekshumacja kiedyś tu była przeprowadzona. Zapewne jednak znajdują się tu pochówki warstwowe i nie wiemy, jak drobiazgowa była ta ekshumacja przed laty. Kiedy ruszymy ziemię koparką, zapewne na jakieś szczątki trafimy, bo tak zwykle jest na terenie pocmentarnym. Na pewno jednak odbędzie się to z poszanowaniem szczątków i pełnej powadze sytuacji.

Odpowiedz do tematu