Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Dwór Gdański - zabytkowe obiekty do wyburzenia
Autor Wiadomość
martini1985 

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014 19:18   Nowy Dwór Gdański - zabytkowe obiekty do wyburzenia

Witam,
od paru lat mieszkam w Gdańsku, jednak pochodzę z Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie często przyjeżdżam przy okazji odwiedzin rodziny. Przy tej okazji dorwałem dziś zupełnie przypadkiem "Wieści Nowodworskie" - jeszcze pachnący drukiem numer przewertowałem szukając czegoś sensownego...no i znalazłem coś...żenującego:


Od jakiegoś czasu w Nowym Dworze trwa moda na rozbiórki. Niedawno z wielkim oburzeniem starostwo przyjęło wiadomość od konserwatora zabytków, że tory kolei wąskotorowej do Ostaszewa zostały wpisane do rejestru zabytków. Władze już miały cudowny pomysł na ich rozbiórkę, w trosce o mieszkańców rzecz jasna...Tym razem wyczytałem w owych "Wieściach" iż gmina chce się pochwalić kolejnymi rozbiórkami, które już za chwilę się rozpoczną. Wśród nich jest jedna, która nie powinna mieć miejsca... Otóż już wkrótce nie będzie śladu po zakładach rodziny Stobbe...Ktoś nie dopilnował, aby obiekt z kompleksu wytwórni znalazł się w rejestrze zabytków, stąd (póki to jeszcze nie nastąpiło) pospiesznie podjęto decyzję o zniszczeniu tego budynku. Można za to przeczytać, że burmistrz "nadmienił, że rozbiórka budynku przy ulicy 3 Maja 4 pozwoli na odzyskanie działki i opracowanie w perspektywie koncepcji zagospodarowania przestrzennego miasta (...), teren może zostać zagospodarowany pod tymczasowe miejsca postojowe(...)"
To jest jakaś kpina? Może najlepiej od razu wyburzyć wszystko i zrównać z ziemią na miejsca parkingowe...Wtedy na pewno ich już nie zabraknie (zwłaszcza, że nie będzie już po co jeździć do takiego "miasta")...

Nie wiem, czy może ktoś z Was, drodzy Forumowicze, będzie zainteresowany owym tematem, ale ja nie mogę pojąć takiego stanu rzeczy...

Byłem na oględzinach, niestety miasto zrobiło co chciało, nikogo o tym nie uprzedzając...
Udało mi się przejść pod siatką, by udokumentować zdjęciami to, co się stało:































 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group