Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie parkingi
Autor Wiadomość
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011 05:30   Lokalne myślenie

Obłożenie parkingu przy dworcu PKP. Naliczyłem 14 samochodów o godzinie 6:00. Pozostałe upchane są gdzieś na uliczkach w mieście. Dziwny tok rozumowania i rządzenia.
I (jedno?) miejsce pracy aktywowane dzięki temu przedsięwzięciu. Dzielny Pan w żółtym uniformie (pewnie dlatego żeby go w tym tłoku nie rozjechano). W UE stawia się parkometry.

parking_rano.jpg
Normalnie tłok, że nie ma gdzie szpilki wcisnąć...
Plik ściągnięto 22782 raz(y) 94,17 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Pon 23 Maj, 2011 05:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011 18:54   

agrest123 napisał/a:
Naliczyłem 14 samochodów o godzinie 6:00. Pozostałe upchane są gdzieś na uliczkach w mieście.
I taki zysk z inwestycji za pieniądze podatników z kontynentu.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011 19:47   

Ale nareszcie można swobodnie parkować i zawsze można znaleźć wolne miejsce, przyjeżdżając na chwilę na dworzec, pocztę, do lekarza ...
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011 20:06   Świetny argument

argus napisał/a:
Ale nareszcie można swobodnie parkować i zawsze można znaleźć wolne miejsce, przyjeżdżając na chwilę na dworzec, pocztę, do lekarza ...


Lepiej żeby było pusto niż żeby ludzie dojeżdżający do pracy pociągiem upychali swoje auta na uliczkach w mieście. Super rozwiązanie. A najlepszym jest to że robotę ma ten pan w żółtym kubraczku. Zawsze to jakieś miejsce pracy wygenerowane. Nieprawdaż?

Co stało na przeszkodzie stworzyć strefy parkowania na 15 min dla ludzi podwożących do PKP , do załatwienia sprawy na poczcie?
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Wto 24 Maj, 2011 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011 20:22   Re: Świetny argument

agrest123 napisał/a:
Co stało na przeszkodzie stworzyć strefy parkowania na 15 min dla ludzi podwożących do PKP , do załatwienia sprawy na poczcie?
Ta strefa właśnie została stworzona, bo płatny parking jest własnie dla takich osób. Natomiast obok jest parking dla abonamentowców czyli dla tych, którzy pozostawiają auta przy dworcu na wiele godzin. Dla mnie jest to optymalne i sprawiedliwe rozwiązanie.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 07:55   Re: Świetny argument

argus napisał/a:
agrest123 napisał/a:
Co stało na przeszkodzie stworzyć strefy parkowania na 15 min dla ludzi podwożących do PKP , do załatwienia sprawy na poczcie?
Ta strefa właśnie została stworzona, bo płatny parking jest własnie dla takich osób. Natomiast obok jest parking dla abonamentowców czyli dla tych, którzy pozostawiają auta przy dworcu na wiele godzin. Dla mnie jest to optymalne i sprawiedliwe rozwiązanie.


Takie rozwiązanie że teraz parking świeci pustkami a ulice w mieście są pozastawiane...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 08:37   Re: Świetny argument

agrest123 napisał/a:
argus napisał/a:
agrest123 napisał/a:
Co stało na przeszkodzie stworzyć strefy parkowania na 15 min dla ludzi podwożących do PKP , do załatwienia sprawy na poczcie?
Ta strefa właśnie została stworzona, bo płatny parking jest własnie dla takich osób. Natomiast obok jest parking dla abonamentowców czyli dla tych, którzy pozostawiają auta przy dworcu na wiele godzin. Dla mnie jest to optymalne i sprawiedliwe rozwiązanie.


Takie rozwiązanie że teraz parking świeci pustkami a ulice w mieście są pozastawiane...


Co pokazuje, że analogiczne rozwiązanie powinno być wprowadzone także i w centrum miasta - pierwsze 15-30 min bezpłatnie albo z symboliczną zapłatą a potem już z odpłatnością w normalnej wysokości.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 09:43   Re: Świetny argument

zapała napisał/a:
agrest123 napisał/a:
argus napisał/a:
agrest123 napisał/a:
Co stało na przeszkodzie stworzyć strefy parkowania na 15 min dla ludzi podwożących do PKP , do załatwienia sprawy na poczcie?
Ta strefa właśnie została stworzona, bo płatny parking jest własnie dla takich osób. Natomiast obok jest parking dla abonamentowców czyli dla tych, którzy pozostawiają auta przy dworcu na wiele godzin. Dla mnie jest to optymalne i sprawiedliwe rozwiązanie.


Takie rozwiązanie że teraz parking świeci pustkami a ulice w mieście są pozastawiane...


Co pokazuje, że analogiczne rozwiązanie powinno być wprowadzone także i w centrum miasta - pierwsze 15-30 min bezpłatnie albo z symboliczną zapłatą a potem już z odpłatnością w normalnej wysokości.

Moja wypowiedź szła w kierunku, że przez to że parking jest płatny, teraz ludzie upychają samochody w uliczkach na mieście. A rzeczywisty parking gdzie mogliby parkować stoi pusty. Strefa na krótkie postoje powinna być wydzielona. I nie byłoby problemu z rotacją samochodów. Jednak UM i spółki mu podległe znalazł sobie kolejny sposób na dofinansowanie budżetu. Tylko tyle. Bo parking teraz jest pusty. Nie spełnia swojej funkcji. By żyło się lepiej... Zależy komu.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
DiMateo 

Wysłany: Sob 28 Maj, 2011 12:42   

@Robin Hood. Grunt wynajety pod parking jest wlasnoscia spolki z udzialem miasta.
Jako taki ,_teoretycznie_ powinien podlegać przepisom o dostępie do informacji publiicznej.
Warto wysłać do Burmistrza pismo, powołując się na ten przepis poprosić o informację dot. nazwy firmy/osoby, której ten grunt został wydzierżawiony i określenie formuły, w jakiej to miało miejsce.

Z takimi danymi można iść do KRSu (jeśli to firma), albo rozmawiać z wiewiórkami szukając powiązań towarzysko-biznesowych. A z tym wtedy do prokuratury i gazety...
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 28 Maj, 2011 15:30   

Wystarczy stanąć na chwilę i chcieć paragon, dane będą.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sob 28 Maj, 2011 18:08   

2 w jednym parking i postój reklam
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 15:07   

Cytat:
Od 1 listopada br. do 31 marca 2013r. kierowcy pozostawiający swoje pojazdy na przydworcowym parkingu na cały dzień zapłacą zaledwie 3 zł, z kolei osoby, które wykupią miesięczny abonament zaoszczędzą o wiele więcej, bowiem opłata ta wynosić będzie 30 zł. Pozostałe opłaty za tzw. postój krótkotrwały pozostają bez zmian.

http://www.82-200.pl/inde...d=2505&Itemid=1
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012 20:28   Ciekawe uzasadnienie :)

Cytat:
W związku z napływającymi do nas prośbami i sygnałami od osób systematycznie korzystających z parkingów, postanowiliśmy wprowadzić udogodnienie dla zmotoryzowanych mieszkańców i osób spoza Malborka, które w naszym mieście przesiadają się z samochodu na pociąg np. w drodze do pracy, obniżając opłatę parkingową za tzw. postój długotrwały - mówi Maciej Rusek, zastępca burmistrza miasta.
(...)
Od 1 listopada br. do 31 marca 2013r.
(...)

Sądzę, że obniżenie stawek za parkowanie na tym obszarze, zachęci kierowców do jeszcze częstszego wykorzystywania infrastruktury postojowej w pobliżu dworca - dodaje Maciej Rusek.


Ciekawa argumentacja :hahaha: :hahaha: :peace: Według szanownego Burmistrza Ruska mieszkańcy po 31 marca przestaną dojeżdżać do pracy :peace: :hahaha: A tak to pozostaje tylko wersja demo dla "dobrego" PR :peace: :hahaha:
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012 16:52   

Nie jestem pewien, ale czy te parkingi nie zostały wybudowane z pomocą funduszy z UE ?? Podobnie jak trybuny koło zamku- nie powinny stanowić źródła dochodu przez kilka lat dla inwestora... Czy ktoś to sprawdza??
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012 19:43   

pszemot napisał/a:
Nie jestem pewien, ale czy te parkingi nie zostały wybudowane z pomocą funduszy z UE ?? Podobnie jak trybuny koło zamku- nie powinny stanowić źródła dochodu przez kilka lat dla inwestora... Czy ktoś to sprawdza??
Zostały, nie powinny... Wyjaśnieniem jest przeznaczenie przychodów na rzekome utrzymanie terenu, widać interes marnie idzie skoro od dwóch lat nawet wiat nie dało się umyć. No a trybuny kokosów nie dają te dwa razy do roku...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 21 Paź, 2012 21:45   Parkingi free...

StormChaser napisał/a:
pszemot napisał/a:
Nie jestem pewien, ale czy te parkingi nie zostały wybudowane z pomocą funduszy z UE ?? Podobnie jak trybuny koło zamku- nie powinny stanowić źródła dochodu przez kilka lat dla inwestora... Czy ktoś to sprawdza??
Zostały, nie powinny... Wyjaśnieniem jest przeznaczenie przychodów na rzekome utrzymanie terenu, widać interes marnie idzie skoro od dwóch lat nawet wiat nie dało się umyć. No a trybuny kokosów nie dają te dwa razy do roku...

Parkingi powinny być free. Ci którzy dojeżdżają w inny sposób płaca "haracz" za istnienie w tym mieście. Gdyby wlodarz widział ilu ludzi dojeżdża by on miał swoją "śmieszna" pensje, to może by w końcu coś zrobił naprawdę dla tych ludzi a nie tłumaczył ze robi dla nich udogodnienia. Wiecej szacunku.
BTW... Widocznie to nie taka mała kasa skoro robi się takie "promocje" ;) :peace:
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
przekrety 

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013 13:09   Parkingi pod najwiekszym zamkiem w Polsce bez przetargu.

link do obwieszczenia http://bip.malbork.pl/#Z2V0Q29udGVudCg0MDExKQ==
dlaczego miasto oddaje takie tereny bezprzetargowo?, wszystkie parkingi zostają wydzierżawione na wniosek zainteresowanych, czy miasto stać na takie prezenty?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 28 Sty, 2013 19:22   Re: Parkingi pod najwiekszym zamkiem w Polsce bez przetargu.

przekrety napisał/a:
link do obwieszczenia http://bip.malbork.pl/#Z2V0Q29udGVudCg0MDExKQ==
dlaczego miasto oddaje takie tereny bezprzetargowo?, wszystkie parkingi zostają wydzierżawione na wniosek zainteresowanych, czy miasto stać na takie prezenty?

Stać. Kiedyś miasto remontowało dach przy budynku ul. Piastowskiej, by następnie wysiedlić ludzi, kupić im mieszkania i sprzedać tą posiadłość za ok (po ogólnym rozliczeniu kosztów) za ok 312 tyś (cena powiedzmy dwóch mieszkań) :peace:
A ja sie zastanawiam, co w takim przypadku bezprzetargowym jest oficjalnym kryterium wyboru oferenta? Czas zgłoszenia? Koperta pod stołem? Może ktoś mnie oświecić? Bo jestem lajkonikiem w tych sprawach... Cena też jest zachęcająca: 2.940,-zł + podatek Vat miesięcznie - to cena powiedzmy niecałej dniówki funkcjonowania parkingu w sezonie może nawet kilku godzin).
Może burmistrz sie pomylił i nie dopisał od razu w ogłoszeniu kto jest już tym oferentem, który ten parking będzie prowadził? Takie niedopatrzenie w oficjalnym dokumencie? :ilm:

image.jpg
Taki żarcik...
Plik ściągnięto 22304 raz(y) 49,18 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
duszy 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013 12:18   

agrest123 po prostu przejdź się do urzędu miasta i zgłoś akces do prowadzenie tego parkingu :flag: Zakładając to co piszesz że jest to cena za niecałą dniówkę to policzyłem że będziesz prowadził ten interes przez 214 dni razy 2,940 PLN to daje 629,160 PLN - miesięczny czynsz 2,940 +23 %Vat = 3,616 PLN razy 7 miesięcy to wyjdzie 25,313 odjąć to od ogólnej sumy daje Ci 603,847 PLN zatrudnisz 4 ludzi (24h/4ludzi każdy dziennie przepracuje 6 godzin)na 7 miesięcy zapłacisz im po 1000 miesięcznie = 28,000 czyli zostanie Ci 575,847 - 40% podatku = 345,508 Miesięcznie 49,358 PLN Gdzie tyle zarobisz? stawiasz piwo za wyliczenie. :piwo: :peace:
_________________

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 29 Sty, 2013 15:42   Wielkie dzięki :)

duszy napisał/a:
[Ciach ciach ] Miesięcznie 49,358 PLN Gdzie tyle zarobisz? stawiasz piwo za wyliczenie. :piwo: :peace:

Super to wyliczyłeś. :hahaha: :piwo: Księgoweg nie muszę zatrudniać. Zysk dla mnie. Nie omieszkam pójść i złożyć oferty.
Jednak chodziło mi o to że kolega Zdzisiek też był bystry i sobie szybko też to policzył ( po prostu bystrzaka był od przedszkola - w przedszkolu układał kostkę Rubika i rozwiązywał równania różniczkowe) i też chciał złożyć papier by ten biznes prowadzić. I tu pytanie mam do Ciebie? Kogo wybierze Burmistrz? Komisja? Ekspertów? Jakie kryterium przyjmie? Czy jest możliwe, że z racji tego iż ja nie rozwiązywałem równań różniczkowych w przedszkolu będę jakoś dyskryminowany lub pominięty w wyborze? Kto to określa? Rozwiejesz moje wątpliwości? Ja chce być w porządku wobec kolegi Zdzisława (a podobno mówią że w interesach nie ma sentymentów) i powinienem kolege Zdzisława olać ciepłym moczem i liczyć na siebie.

A tak wogóle możesz mi jeszcze jedno wytłumaczyć? Dlaczego na dzierżawę fragmentu ziemii w okolicach Zamku na postawienie namiotu ogłaszany jest przetarg w kwocie 1500zl/mc a tutaj nie? Możesz rozwiać moje wątpliwości?
Bo jak mi interes z parkingiem nie wypali i kolega Zdzisław przejmie ten interes ( dalej nie wiem wg jakich kryteriów?) to może złożę "papier" na "sprzedaż rycerzyków" przy Zamku? Fakt, może na rycerzykach nie zarobię tyle, ale zawsze to jakiś biznes. I zarobic można. I Zdzisław też będzie zadowolony. Nic tak nie buduje przyjaźni jak uczciwe podejście do biznesu.
Jesteś w stanie mi określić czy mam szansę?
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 03 Lut, 2013 17:54   Nowe dziwne miejsce parkingowe :/

Właśnie kilka dni temu pojawił się po iluś latach funkcjonowania znak, że ten parking jest "własnością" przychodni. Powstał o ile się nie mylę na pozostałym terenie po przebudowie (wieloletniej) drogi i mostku na kanale Juranda. O ile pamiętam "przychodnia" od dawien dawna miała parking za swoim budynkiem w kierunku obecnej hali OSIR. Na tym terenie stał dawno temu jakiś kiosk spożywczy i obok były tereny niezagospodarowane. Zerknąłem sobie na mapkę geoportalu i rzeczywiście obecny parking leży na 2 oddzielnych działkach. Skoro "miasto" zrobiło dodatkowy parking dla okolicznych mieszkańców (wiadomo że w śródmiesciu o miejsce do parkowania jest bardzo trudno - zwłaszcza w weekend) to dlaczego i kto obecnie "przypisał ten parking dla pracowników i klientów przychodni? W przychodni chyba funkcjonują podmioty prywatne. "Miasto" zadecydowało o tym parkingu? Ciekawe... czy to jest jakiś samozwańczy znak? Jakieś dziwne to... Jeśli już nawet jest to wszystko zrobione z literą prawa, to dlaczego nie postawiono znaku z "klauzulą" godzinową funkcjonowania przychodni. Wg tego co teraz stworzono cały "weekend" parking powinien świecić pustkami.
Pokuszę się o stwierdzenie, może jeszcze władze miasta powinny pokusić się o parkometr. Zawsze to jakiś grosz do miejskiej sakwy powinien wpaść.

Tak korciło mnie by to umieścić w absurdach.

parking_konopnickiej.jpg
Plik ściągnięto 25379 raz(y) 52,5 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 24 Paź, 2013 21:39   Malborski parking turystyczny

Tak się zastanawiałem gdzie to umieścić. Czy w temacie o parkingach czy absurdach. Padło na absurdy.
Bo czy nie jest absurdem pobieranie opłat za ten parking "całodobowy" od podatników, którzy starają się dojechać do pracy poza Malborkiem? Można to porównać do Tczewa. Tam jest o wiele lepszy parking bezpłatny. Można? Widać tak. To chyba zależy od polityki.
Dlatego uważam że to totalnie absurd. W magistracie pewnikiem uważają, że wszystko co się "robi" musi być okupione ceną. Moim zdaniem to zwykłe "darcie łacha" z podatników.

malborski_parking.jpg
Plik ściągnięto 25074 raz(y) 53,63 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013 10:23   Re: Malborski parking turystyczny

agrest123 napisał/a:
Tak się zastanawiałem gdzie to umieścić. Czy w temacie o parkingach czy absurdach. Padło na absurdy.
Bo czy nie jest absurdem pobieranie opłat za ten parking "całodobowy" od podatników, którzy starają się dojechać do pracy poza Malborkiem? Można to porównać do Tczewa. Tam jest o wiele lepszy parking bezpłatny. Można? Widać tak. To chyba zależy od polityki.
Dlatego uważam że to totalnie absurd. W magistracie pewnikiem uważają, że wszystko co się "robi" musi być okupione ceną. Moim zdaniem to zwykłe "darcie łacha" z podatników.

Hmm, temat już przerabialiśmy.
Gdyby ten parking był bezpłatny, to byłby całkowicie zajęty przez osoby dojeżdżające do pracy pociągami i dla tych, co chcieliby na chwilę załatwić jakąś sprawę (w kasie pkp, w przychodni, na poczcie czy odprowadzić kogoś na pociąg itp) po prostu nie byłoby już miejsca.
Uważam, że to słuszna decyzja, a dojeżdżający mają przecież tańszy parking abonamentowy.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013 23:03   Re: Malborski parking turystyczny

argus napisał/a:
agrest123 napisał/a:
Tak się zastanawiałem gdzie to umieścić. Czy w temacie o parkingach czy absurdach. Padło na absurdy.
Bo czy nie jest absurdem pobieranie opłat za ten parking "całodobowy" od podatników, którzy starają się dojechać do pracy poza Malborkiem? Można to porównać do Tczewa. Tam jest o wiele lepszy parking bezpłatny. Można? Widać tak. To chyba zależy od polityki.
Dlatego uważam że to totalnie absurd. W magistracie pewnikiem uważają, że wszystko co się "robi" musi być okupione ceną. Moim zdaniem to zwykłe "darcie łacha" z podatników.

Hmm, temat już przerabialiśmy.
Gdyby ten parking był bezpłatny, to byłby całkowicie zajęty przez osoby dojeżdżające do pracy pociągami i dla tych, co chcieliby na chwilę załatwić jakąś sprawę (w kasie pkp, w przychodni, na poczcie czy odprowadzić kogoś na pociąg itp) po prostu nie byłoby już miejsca.
Uważam, że to słuszna decyzja, a dojeżdżający mają przecież tańszy parking abonamentowy.

Pozwolę się nie zgodzić z tą teorią. Idąc jej tropem, klienci Galerii Kociewskiej w Tczewie również musieliby uiszczać opłatę za parkowanie z racji wykonywanych zakupów. Ja myślę, że jednak parking przy dworcu ma inny cel. Spokojnie można dla klientów poczty, przychodni, dowożących pasażerów na dworzec (notabene taki fragment przestrzeni jest wydzielony) wydzielić "czasowy" dostęp z korzystania tej przestrzeni. Nie trzeba by "łupić" tych co dostają się z okolic Malborka na dworzec "za pracą" . Jakoś inaczej to widzę...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 07:24   Re: Malborski parking turystyczny

Cytat:
Pozwolę się nie zgodzić z tą teorią. Idąc jej tropem, klienci Galerii Kociewskiej w Tczewie również musieliby uiszczać opłatę za parkowanie z racji wykonywanych zakupów.

Przecież w Galerii Kociewskiej parking jest płatny, jeżeli ktoś parkuje powyżej 2 godzin.
Może więc pod naszym dworcem też tak należałoby uczynić? :)
Ostatnio zmieniony przez argus Nie 27 Paź, 2013 07:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 11:30   Re: Malborski parking turystyczny

argus napisał/a:
Cytat:
Pozwolę się nie zgodzić z tą teorią. Idąc jej tropem, klienci Galerii Kociewskiej w Tczewie również musieliby uiszczać opłatę za parkowanie z racji wykonywanych zakupów.

Przecież w Galerii Kociewskiej parking jest płatny, jeżeli ktoś parkuje powyżej 2 godzin.
Może więc pod naszym dworcem też tak należałoby uczynić? :)

Hm... o ile mnie pamięć nie myli to ten parking nie był płatny, ale faktycznie dawno tam nie parkowałem to może się coś zmieniło. Dowiem się to poinformuję.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 18:27   Re: Malborski parking turystyczny

agrest123 napisał/a:
argus napisał/a:
Cytat:
Pozwolę się nie zgodzić z tą teorią. Idąc jej tropem, klienci Galerii Kociewskiej w Tczewie również musieliby uiszczać opłatę za parkowanie z racji wykonywanych zakupów.

Przecież w Galerii Kociewskiej parking jest płatny, jeżeli ktoś parkuje powyżej 2 godzin.
Może więc pod naszym dworcem też tak należałoby uczynić? :)

Hm... o ile mnie pamięć nie myli to ten parking nie był płatny, ale faktycznie dawno tam nie parkowałem to może się coś zmieniło. Dowiem się to poinformuję.

Gwoli uściślenia. Parking pod galeria jest płatny powyżej 2 godzin, natomiast parking na otwartym terenie koło dworca PKS jest bezpłatny, ale występuje ten sam problem co na początku w Malborku pod dworcem ... w dzień trudno znaleźć wolne miejsce.
http://www.tczewska.pl/ar...y-czy-na-pociag
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 20:48   

Pomimo absurdalnej sytuacji parkingi mają swój odrębny temat i może niech tak pozostanie.
Gwoli przypomnienia, przychód z opłat parkingowych z racji dofinansowania inwestycji z UE miał być w całości przeznaczony na utrzymanie tego terenu, ciekawe czy tak jest...
Chociaż przyznać trzeba, że stan utrzymania czystości terenu przed dworcem pozostaje niedoścignionym wzorem dla swojego odpowiednika z Tczewa. Syf tam panuje niemiłosierny, rozlane napoje, płyny zmywa tylko długotrwały deszcz, z nielicznych koszy na śmieci wyrzuca się tylko to co wystaje ponad nie, a niegdyś błyszczące elementy pokryły się grubą warstwą popiołu papierosowego. A tak było cudnie megafonem upominano, ale o własnych obowiązkach zapomniano, ściera parzy.
Więc może lepiej te kilka złotych dać by porządek był.
Myślę że zabetonowanie wszystkiego wokół by te 4 kółka postawić to nie tędy droga... Dopasowanie linii komunikacyjnych do rozkładu jazdy i całkowite urealnienie przebiegu linii tak by z większości miejsc w mieście autobus stał się realną alternatywą samochodu w dotarciu na pociąg, oraz zniżki lub nawet bezpłatne przejazdy na trasie dom - dworzec dla posiadaczy biletów miesięcznych to byłby wreszcie XXI wiek. O miejscach pracy w Malborku to nie śmię wspominać.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 23:50   Re: Malborski parking turystyczny

argus napisał/a:
agrest123 napisał/a:
argus napisał/a:
Cytat:
Pozwolę się nie zgodzić z tą teorią. Idąc jej tropem, klienci Galerii Kociewskiej w Tczewie również musieliby uiszczać opłatę za parkowanie z racji wykonywanych zakupów.

Przecież w Galerii Kociewskiej parking jest płatny, jeżeli ktoś parkuje powyżej 2 godzin.
Może więc pod naszym dworcem też tak należałoby uczynić? :)

Hm... o ile mnie pamięć nie myli to ten parking nie był płatny, ale faktycznie dawno tam nie parkowałem to może się coś zmieniło. Dowiem się to poinformuję.

Gwoli uściślenia. Parking pod galeria jest płatny powyżej 2 godzin, natomiast parking na otwartym terenie koło dworca PKS jest bezpłatny, ale występuje ten sam problem co na początku w Malborku pod dworcem ... w dzień trudno znaleźć wolne miejsce.
http://www.tczewska.pl/ar...y-czy-na-pociag

I tu dochodzimy sedna. Ile miejsc parkingowych "przy dworcu" jest potrzebnych dla rotacyjnej obsługi interesantów poczty, przychodni itd..? Wydaje mi się, że nie "cały parking".
Ciekawostką biznesową w Malborku jest to, że nowo powstały parking na zapleczu ulicy Kościuszki również stał się płatny. W sumie nic dziwnego. Rotacja samochodów w "centrum" w jakiś sposób uzasadnia nawet pobieranie opłat.
Nijak jednak nie mogę zrozumieć opłaty abonamentowej. W centrum ona wynosi 30zł/mc a przy dworcu 50zł/mc. Intencje "autorów" pobierania opłat są jednoznaczne. Niestety.
PS. Głupawym i śmiesznym stwierdzeniem było kiedyś tłumaczenie, "że turyści będą korzystać z tego parkingu dworcowego i odciążą zatłoczone centrum" :hahaha: :peace:

StormChaser napisał/a:
Dopasowanie linii komunikacyjnych do rozkładu jazdy i całkowite urealnienie przebiegu linii tak by z większości miejsc w mieście autobus stał się realną alternatywą samochodu w dotarciu na pociąg, oraz zniżki lub nawet bezpłatne przejazdy na trasie dom - dworzec dla posiadaczy biletów miesięcznych to byłby wreszcie XXI wiek.

Hehe... Trochę się chyba filmów SF naoglądałeś :)
Budując tą przestrzeń zmarnowano zasoby. Nic nie stło na przeszkodzie wybudować parking wielopoziomowy. Chyba zabrakło troche futurystycznej wyobraźni.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014 13:08   Czemu nie ma parkingu?

Naturalnym się wydaje, że w tym miejscu powinien być wielki parking "dla mieszkańców" . Dlaczego nie ma tutaj parkingu? Utrzymanie tego skrawka ziemi dla 4-ech ławeczek chyba nie jest "ergonomiczne". Wiem, że to nie główny deptak i wizytówka miasta, jednak czasem można by pomyśleć o mieszkańcach upychających gdzie popadnie swoje auta.

parking_.jpg
Plik ściągnięto 24647 raz(y) 53,71 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group