Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za wywóz śmieci w Malborku
Autor Wiadomość
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 11:03   

Jak to jest w innych krajach? W latach 90 tych ubiegłego wieku byłem w Niemczech "na robotach" Pozbywanie się śmieci wyglądało tak, że gromadziło się puste butelki, puszki, gazety i przy okazji robienia zakupów w "Aldiku" wystarczyło zabrać śmieci ze sobą i na parkingu przy sklepie były odpowiednio oznakowane pojemniki, aby pozbyć się śmieci. Takie pojemniki można było znaleźć także w mniejszych miejscowościach, gdzie nie było marketu, ale był mniejszy, lub większy parking. Zastanawiałem się wówczas, kiedy u nas będą zastosowane takie rozwiązania. Nie było wtedy jeszcze supermarketów. Nie robiło się zakupów raz na tydzień i nie jeździło się po nie samochodem. Dziś jest możliwe takie rozwiązanie u nas. Kilka supermarketów z parkingami, większe zakupy, po które wybieramy się samochodem. Wystarczyłoby zabrać ze sobą zgromadzone surowce wtórne, zatrzymać się obok pojemników i powrzucać do odpowiednich pojemników, po czym udać się na zakupy. Jeśli z górą dwadzieścia lat temu mogli to robić Polacy w Niemczech, to dla czego nie mogliby robić tego dziś w Polsce? Pozostały by w domu śmieci tak zwane komunalne wysypywane bez skrępowania do dowolnego śmietnika. Dla czego nie możemy czerpać dobrych wzorców od innych nacji. Dla czego wciąż musimy odkrywać Amerykę od nowa
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 11:38   

Niemcy - to zdyscyplinowany naród, nie to co Polak, kombinuje jak się wywinąć od odpowiedzialności - "a co złego to nie ja". Na 10 rodzin, może 8 będzie segregowało śmieci, ale zawsze znajdzie się taki co powie - ja tam pie** nie będę segregował , bo mnie stać... No i jak tu rozliczyć taki blok wielorodzinny??
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 12:56   

Mówi się tylko o opłatach lecz nigdzie nie spotkałem się za jaką ilość śmieci będą te opłaty.
Czy to znaczy, że ceny będą obowiązywały bez względu na ilość wyprodukowanych śmieci?
Np. teraz pod domem mam pojemnik 120 litrowy, czy po nowej regulacji będę mógł wyrzucać miesięcznie dowolną ilość śmieci, np. 3 metry sześcienne?
 
 
seiko 


Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 15:35   

No to urzędnicy mają problem jak to pogodzić.A jeśli chodzi o segregacje odpadów to ja bym chciał by stały dodatkowo jeszcze pojemniki na odpady papierowe,odpady pochodzenia metalowego i na szkło białe.Nie wspomnę o odpadach elektronicznych ,świetlówki i baterie. I wtedy te odpady miałyby miano posegregowanych,i też wtedy można dopiero negocjować cenę .
_________________
SEIKO
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 18:06   

pszemot napisał/a:
Niemcy - to zdyscyplinowany naród, nie to co Polak, kombinuje jak się wywinąć od odpowiedzialności - "a co złego to nie ja". Na 10 rodzin, może 8 będzie segregowało śmieci, ale zawsze znajdzie się taki co powie - ja tam pie** nie będę segregował , bo mnie stać... No i jak tu rozliczyć taki blok wielorodzinny??

Na początek taka statystyka była by ogromnym osiągnięciem. Konieczna jest też sortownia odpadów i spalarnia. I nie pomogą żadne protesty. Te, tak, czy siak, prędzej, czy później i tak w okolicy powstaną.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 19:42   Na chwile obecna chyba...

Andrzej 123 napisał/a:
pszemot napisał/a:
Niemcy - to zdyscyplinowany naród, nie to co Polak, kombinuje jak się wywinąć od odpowiedzialności - "a co złego to nie ja". Na 10 rodzin, może 8 będzie segregowało śmieci, ale zawsze znajdzie się taki co powie - ja tam pie** nie będę segregował , bo mnie stać... No i jak tu rozliczyć taki blok wielorodzinny??

Na początek taka statystyka była by ogromnym osiągnięciem. Konieczna jest też sortownia odpadów i spalarnia. I nie pomogą żadne protesty. Te, tak, czy siak, prędzej, czy później i tak w okolicy powstaną.

Na chwile obecna chyba takie nie istnieją. I tak oto podatnik jest obarczony ich powstaniem.
A tak poza tym to w żaden sposób "nowy wyimaginowany system" nie powoduje ze miałbym starać się by segregować odpady. Teraz płacąc 9,6/oś za niesegregowane, władza, znaczy sie magicy z UM mówią mi że mam płacić wiecej za to że jeszcze im je posegreguje. Coś chyba nie halo jest. Sorki . Dlaczego mam płacić za herbatki w gabinetach? Podobnie liczenie od osoby czy od gospodarstwa to jakaś sciema. Jak prawnie , w sposób rzeczowy chcą określać ilośc osób? Wszystko sie sprowadza do równania jak w komunie: wszyscy równo, jest gospodarstwo to i śmieci muszą być. Nieważne ile. Nijak to z rzeczywistym utylizowaniem śmieci nie ma nic wspólnego. I takie jest założenie tych zmian.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 21:09   

seiko napisał/a:
A jeśli chodzi o segregacje odpadów to ja bym chciał by stały dodatkowo jeszcze pojemniki na odpady papierowe,odpady pochodzenia metalowego i na szkło białe.Nie wspomnę o odpadach elektronicznych ,świetlówki i baterie.

Ja jeszcze dorzucę pojemniki na tkaniny ( w końcu wyrzuca się jakieś stare majtki, czy dziurawe rajstopy), pojemniki na odpady organiczne ( a tu pytanie: co zrobić z wysmażonymi tłuszczami z patelni?) - a co zrobić ze starymi butami, torebkami itp?
A co zrobić z opakowaniami z surowców mieszanych - plastik+tektura? Gdzie wywalać zawartość kuwet zwierzaków hodowanych w domu?
Faktycznie, w blokowiskach będzie trudność z segregacją, bo jak się ktoś nawet nie złosliwie pomyli, to zapłaci za to całe "blokowisko".
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 21:25   

Jeśli chodzi o segregację śmieci to należałoby wprowadzić system typu suche-mokre, pozostałą segregacją i odzyskiem zajmują się zakłady utylizacji. Systemy te już od dwóch lat wdrażane są na terenie Polski szczególnie w miejscach o zabudowie wielorodzinnej, np. w Gdańsku. Ilość pojemników zarówno w domu jak i zbiorczych ograniczona jest do dwóch, co się do jakiej kategorii zalicza, można sobie druknąć karteczkę i powiesić koło śmietnika albo otrzyma się broszurę od zakładu odbierającego odpadki. To w tej chwili najlepszy system segregacji dla mieszkańców miast i wsi.
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013 22:46   Re: Na chwile obecna chyba...

agrest123 napisał/a:
(....)
A tak poza tym to w żaden sposób "nowy wyimaginowany system" nie powoduje ze miałbym starać się by segregować odpady.
Może odrobina dobrej woli, chęć zadbania o środowisko, presja dzieci na rodzicach, które w szkole powinne być informowane o korzyściach z segregacji śmieci?
agrest123 napisał/a:
Teraz płacąc 9,6/oś za niesegregowane, władza, znaczy sie magicy z UM mówią mi że mam płacić wiecej za to że jeszcze im je posegreguje. Coś chyba nie halo jest. Sorki . Dlaczego mam płacić za herbatki w gabinetach? Podobnie liczenie od osoby czy od gospodarstwa to jakaś sciema. Jak prawnie , w sposób rzeczowy chcą określać ilośc osób? Wszystko sie sprowadza do równania jak w komunie: wszyscy równo, jest gospodarstwo to i śmieci muszą być. Nieważne ile. Nijak to z rzeczywistym utylizowaniem śmieci nie ma nic wspólnego. I takie jest założenie tych zmian.
Może kiedyś ktoś wpadnie na sposób, czy wynajdzie metodę olicznikowania śmieci. Dziś Widzę potrzebę zmian, jeśli chodzi o śmieci, jednak metoda jaką próbują zafundować nam nasi przedstawiciele w Radzie Miasta jakoś mi nie leży. Bo chyba miastu nie o ekologię idzie, a o kasę. Coś mi się wydaje, że po raz kolejny w naszym kraju "Duch Prawa" zaplątał się i pobłądził w gąszczu "Liter Prawa"
 
 
Blitz 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 13:17   

Mieszkam na Starym Cieście.W sezonie letnim śmietnik blokowy zasilany jest przez śmieci z namiotów pamiątkarskich,około zamkowych.Codziennie i nie mało;)ciekawe kto za sponsoruje zadaszona klatkę i klucze dla mieszkańców bloku?Z tego co widzę mieszkańcy-pracownicy Muzeum Zamkowego nie mają śmietników zamkowych :shock: czy się mylę? ...ogólnie to paranoja z udowodnieniem nie segregacji i cenami.Kiedy wejdzie ustawa zniesienia obowiązku meldunkowego(1 stycznia 2016 ) pewnie wiele rodzin 2+X znacznie się zmniejszy,oficjalnie przez co płacić będą mniej :hihi:
_________________
istnieje tylko teraźniejszość
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 13:39   

Ważna informacja to ta, że zgodnie z Uchwałą RM:
"§ 1 pkt.1. Ustala się, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, wynika z liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość."
Więc jest mowa o zamieszkiwaniu, a nie o zameldowaniu i osoby zameldowane wcale nie muszą być zamieszkałe, z tego wynika, że nie trzeba ich uwzględniać do opłat za wywóz śmieci.
Aby uniknąć drakońskich podwyżek wystarczy w deklaracji wpisać "odpowiednią" ilość osób zamieszkującą daną nieruchomość. ;-)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 20:26   

Np. 0 :clap: :hahaha: :hahaha:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 21:00   Postawa obywatelska :)

StormChaser napisał/a:
Np. 0 :clap: :hahaha: :hahaha:

Zaczną sie nagminne : " uprzejmie donoszę... "
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
PanHavranek 

Wysłany: Sob 16 Mar, 2013 14:00   Re: Postawa obywatelska :)

agrest123 napisał/a:

Zaczną sie nagminne : " uprzejmie donoszę... "

Czyżbyś trzymał z tymi "sprytnymi i cwanymi" którzy wywalają śmieci do lasu,
lub z tymi dla których szczytem buraczanej zaradności jest podrzucenie śmieci sąsiadom , lub wrzucenie do rzeki ??
Ludzi dbających o poszanowanie zasad współżycia społecznego chcesz nazywać donosicielami ??? :shock:
Co to za kraj się zrobił , że zamiast piętnować chamstwo i buractwo obraża się mianem donosiciela tego który na te zjawiska reaguje ....
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013 15:47   Re: Postawa obywatelska :)

PanHavranek napisał/a:
agrest123 napisał/a:

Zaczną sie nagminne : " uprzejmie donoszę... "

Czyżbyś trzymał z tymi "sprytnymi i cwanymi" którzy wywalają śmieci do lasu,
lub z tymi dla których szczytem buraczanej zaradności jest podrzucenie śmieci sąsiadom , lub wrzucenie do rzeki ??
Ludzi dbających o poszanowanie zasad współżycia społecznego chcesz nazywać donosicielami ??? :shock:
Co to za kraj się zrobił , że zamiast piętnować chamstwo i buractwo obraża się mianem donosiciela tego który na te zjawiska reaguje ....

Nie nie trzymam z takimi ludźmi. Napiętnuje takie zjawiska. Myślę jedynie,że po wejściu nowego zarządzania śmieciami, ludzie będą bardziej kombinować by nie ponosić tak dużych kosztów. A jak widziałem jednego z szanowanych obywateli Malborka, który po wyprowadzce z bloku do domku przywoził śmieci na stare miejsce zamieszkania, to mnie nic nie dziwi. Mentalność ludzi jest ciężko zmienić. A podnoszenie ceny za śmieci nie uczy ludzi szacunku dośrodowiska w którym żyjemy.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013 16:59   

Pamiętajcie, że samodzielnie należy wypowiedzieć umowę dotychczasowemu odbiorcy śmieci.
W przypadku ZGKiM obowiązuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia, więc należy to uczynić najpóźniej do 31 marca.
http://tvnwarszawa.tvn24....ieci,80081.html
 
 
StormLord 

Wysłany: Sro 20 Mar, 2013 20:15   

Wie ktos moze gdzie mozna znalesc albo przytoczy fragment odnosnie sposobu segregacji smieci jaki ma obowiazywac?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 20 Mar, 2013 20:34   

StormLord napisał/a:
Wie ktos moze gdzie mozna znalesc albo przytoczy fragment odnosnie sposobu segregacji smieci jaki ma obowiazywac?
Uchwała nr 291
 
 
StormLord 

Wysłany: Pią 22 Mar, 2013 18:57   

argus napisał/a:
StormLord napisał/a:
Wie ktos moze gdzie mozna znalesc albo przytoczy fragment odnosnie sposobu segregacji smieci jaki ma obowiazywac?
Uchwała nr 291


dziękuje
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013 19:54   

Nie jest to mój autorski pomysł. Ktoś już to wymyślił, ale warto by było gdyby miasto pochyliło się na d tym rozwiązaniem. Ale do rzeczy. Miasto rozprowadza plastikowe worki w kilku rozmiarach, np 20,40,60 litrów w odpowiedniej do pojemności cenie. Mieszkaniec nabywa te worki, pieczołowicie je zapełnia i wystawia w umówionym miejscu do odbioru przez panów w śmieciarce. Każdy obywatel nabywa tyle worków i ile potrzebuje, i zapełnia we własnym tempie. Co najważniejsze płaci tyle ile zostawiana śmietniku. Nie ma sztucznego różnicowania na mieszkańców bloków i domków, nie ma problemów z ilością mieszkańców, powierzchnią zamieszkiwanego domu, zużytej wody i innych dziwnych parametrów. Jest w miarę sprawiedliwie. Piszę o tym, bo zdaje się, że ustawa w obecnym kształcie zdaje się została zaskarżona do jakiegoś trybunału, i jest wielce prawdopodobne, że nie przejdzie. Warto więc by było może przemyśleć moje propozycje?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013 20:26   

Cytat:
SLD zaskarżył ustawę śmieciową do TK

SLD złożył do TK wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją tzw. ustawy śmieciowej, która nakłada na gminy obowiązek całkowitego przejęcia odpowiedzialności za gospodarkę odpadami komunalnymi - poinformował rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
 
 
Sowa44 

Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 08:05   

Kilka-kilkanaście lat temu mówiło sie otwarcie o wale z wszelkimi objawami monopolu, a teraz na nowo go wprowadzają.
_________________
Zobacz monety numizmatyczne - newsy.
Serwis mówi o monetach 2 zł, tzw. dwójkach GN.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 14:22   Dziwne rozwiązanie -bubel

Sowa44 napisał/a:
Kilka-kilkanaście lat temu mówiło sie otwarcie o wale z wszelkimi objawami monopolu, a teraz na nowo go wprowadzają.

A ja jestem ciekaw rozwiązania we wspólnotach. Cześć podpisze umowy segregowane, część lokatorów nie będzie segregować. W jaki sposób samorząd wyegzekwuje opłatę wyższą za niesegregowane jeśli obywatele nie będą segregować i wrzucać do niesegregowanych pojemników? Rozumiem wypełniając deklarację, zawiązuję umowę. Płącę za usługę. W jaki sposób urzędniki będą mogli potencjalnie zmienić mi warunki tej umowy? Myślę że w żaden sposób. Tak długo radzili i taki bubel wypuścili, pomijając fakt że nazwałbym to zwykłym zbieraniem haraczu a nie rzeczywistym systemem gospodarki odpadami.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 19:00   

Koszt utylizacji śmieci niesegregowanych jest niewiele wyższy od kosztu utylizacji śmieci segregowanych, a segregacja ma spowodować oddawanie surowców wtórnych za darmo firmie wywożącej śmieci. Może przestańmy stawiać konia za wozem. Bez budowy sortowni i utylizacji odpadów wszelkie manipulacje śmieciami nie mają najmniejszego sensu, Jak już wcześniej pisałem woki na śmieci, segregacja na zasadach dobrej woli mieszkańca. Do tego budowa sortowni i utylizacji odpadów. Najlepsze są proste rozwiązania. Wszelkie próby gmatwania spowodują tylko nadużycia i totalny bałagan.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 19:38   

Domyślam się, że aktualny system charytatywny nie jest i wychodzi minimum na zero. Co takiego stanie się 1 lipca, ze z dzisiejszej ceny za mieszane odpady 10,48 za osobę w bloku poszybuje ona niemalże o 100%?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 23:43   Jak to co?

StormChaser napisał/a:
Domyślam się, że aktualny system charytatywny nie jest i wychodzi minimum na zero. Co takiego stanie się 1 lipca, ze z dzisiejszej ceny za mieszane odpady 10,48 za osobę w bloku poszybuje ona niemalże o 100%?


Dosłownie NIC. Odnośnie śmieci i utylizacji. Nie - przesadzilem, skoro kasa będzie płynąć do URZĘDU, to pewnie poprawi się płynność i spinanie się budżetu w celach wiadomych.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Mike 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013 19:52   

W Bydgoszczy po protestach mieszkańców obniżono opłatę za śmieci i będzie ona wynosić 10,- zł od osoby a za niesegregowane odpadki 20,- zł od osoby (wcześniej było 25,- zł tak jak w Malborku obecnie).

http://www.portalsamorzadowy.pl/pliki/40806.html
Z kolei według powyższego zestawienia w gminach miejskich średnia cena w Polsce na 1 osobę za śmieci nieposegregowane wynosi 15,03 zł
Tym samym opłaty za śmieci w Malborku stały się najwyższe w POlsce - brawo! możemy się cieszyć, jesteśmy w czołówce :clap:
Czy zamierzamy coś z tym zrobić ?

Zostaje na koniec jeszcze jedna kwestia - po jakimś czasie (np. po roku) można będzie sprawdzić rzeczywiste koszty poniesione przez Miasto jak i miejską spółkę (miejską czyli naszą - no bo czyją?) odbierającą od nas śmieci. Prosty rachunek wpływów i wydatków z tego tytułu ukaże nam bilans i pewnie będzie na plus bo przecież nie jest tak, że nagle wszystkie ceny wpływające na koszty uzyskania dochodu (w tym najważniejsze to oczywiście ceny paliw oraz pensje urzędników) w tym także na koszt odbioru śmieci wzrosły nagle o 100-150%... wtedy sprawdzimy gdzie podziała się nadwyżka pieniędzy "zarobionych" przez urząd na naszych śmieciach.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013 20:54   .....?

Mike napisał/a:
W Bydgoszczy po protestach mieszkańców obniżono opłatę za śmieci i będzie ona wynosić 10,- zł od osoby a za niesegregowane odpadki 20,- zł od osoby (wcześniej było 25,- zł tak jak w Malborku obecnie).

http://www.portalsamorzadowy.pl/pliki/40806.html
Z kolei według powyższego zestawienia w gminach miejskich średnia cena w Polsce na 1 osobę za śmieci nieposegregowane wynosi 15,03 zł
Tym samym opłaty za śmieci w Malborku stały się najwyższe w POlsce - brawo! możemy się cieszyć, jesteśmy w czołówce :clap:
Czy zamierzamy coś z tym zrobić ?

Zostaje na koniec jeszcze jedna kwestia - po jakimś czasie (np. po roku) można będzie sprawdzić rzeczywiste koszty poniesione przez Miasto jak i miejską spółkę (miejską czyli naszą - no bo czyją?) odbierającą od nas śmieci. Prosty rachunek wpływów i wydatków z tego tytułu ukaże nam bilans i pewnie będzie na plus bo przecież nie jest tak, że nagle wszystkie ceny wpływające na koszty uzyskania dochodu (w tym najważniejsze to oczywiście ceny paliw oraz pensje urzędników) w tym także na koszt odbioru śmieci wzrosły nagle o 100-150%... wtedy sprawdzimy gdzie podziała się nadwyżka pieniędzy "zarobionych" przez urząd na naszych śmieciach.

I myślisz że doliczysz sie tych pieniędzy nadwyżkowych? Myślisz że ktoś obniży stawkę do rzeczywistej? BTW ... Co zmieniło się w moim przypadku gdy za niesegregowane śmieci ZGKIM brał odemnie 11.70 (po sztucznych podwyżkach z9.6zl) teraz za to samo chce 20 zł na osobę przepuszczając to przez maszynkę urzędasów w magistracie? Tak właśnie zajefajne jest wyliczona ta stawka. Sufit plus prowizja za dobre wyliczenia. Dziwię sie że te wpłaty nie będą robione na oddzielne konto urzędu. Łatwiej można by określić wpływy z tego tytułu.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013 22:19   

A ja się zastanawiam, kto teraz będzie zarabiał na surowcach wtórnych. Dotąd, w śmietnikach grzebał kto chciał i wyciągał, co mu pasowało.
Od 01 lipca większość śmietników będzie niedostępna dla postronnych, ale że ludzie nadal będą wyrzucać puszki po piwie i innych napojach, więc całe cenne aluminium trafi do ZGKiM (ciekawe, czy ktoś zobaczy faktury za sprzedany złom).
Papier, szkło i żelazo są może mało ważne (ale w dużej ilości to już jakiś grosz jest) Natomiast butelki PET są surowcem sprzedawanym do Chin, a tam robią z tego ulubione przez nas polary (materiał na odzież). - Tak, sama byłam zdziwiona, gdy się tego dowiedziałam. Nakrętki od butelek plastikowych to też pożądany towar. Teraz, za wyższą cenę odbioru naszych śmieci, musimy darować czyściutkie, posegregowane surowce.
Od 01lipca 13 właścicielem naszych śmieci stanie się Magistrat, i on prawdopodobnie stanie się beneficjentem. Nie wierzę, że samochody z cennym złomem aluminiowym i butelkami PET z Malborka odjadą beztrosko na wysypisko w Tczewie. Ktoś po drodze zarobi
 
 
Mike 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 19:16   Re: .....?

agrest123 napisał/a:
...I myślisz że doliczysz sie tych pieniędzy nadwyżkowych?

Zdziwiłbyś się, ale NIK +dobry biegły rewident rozliczy każdą złotówkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group