Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ostróda Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 19:23   

Laskowski napisał/a:
patrząc na stare zdjęcia to tej zieleni było jeszcze mniej niż dziś.

Te cztery drzewka przez 30 lat nie urosłu, bo były przycinane jak widać na okrągło, w sumie Plac to skupisko różnych domów dobudowywanych jeden do drugiego, dla mnie nie wyglądał zbyt atrakcyjnie, ściana domów rózżnorakich i wyjścia tylko 5 ulicami, 2 do Mickiewicz, 2 do Pułaskiego i jedno na Drwęcką, całą architekturę od klaustrofobii ratował duży plac na środku, ale tam nie mogło być zieleni bo defilady były.
 
 
klika73 
Znawca


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 18:03   

Neuer Markt 10 rzeźnik Albert Kessler, na wystawie produkty innego rzeźnika Adolfa Duschy (Pausenstrasse 6). Zdjęcie:internet

Osterode_01.jpg
Plik ściągnięto 6314 raz(y) 22,9 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 18:33   

klika73 napisał/a:
Neuer Markt 10 rzeźnik Albert Kessler, na wystawie produkty innego rzeźnika Adolfa Duschy (Pausenstrasse 6). Zdjęcie:internet

Mam te zdjęcie z sieci, ale nie wiedziałem gdzie wrzucić. :ok:
 
 
markis 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009 20:36   

Do kolekcji - 1916r. :-)

009-Ratusz-1916r.-kol..jpg
Plik ściągnięto 127 raz(y) 56,07 KB

_________________
"Dopiero, gdy się człowiek ruszy z własnej norki, docenia cuda, które czają się nawet w bliskiej okolicy." ( Linka)
 
 
markis 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 23 Lis, 2009 17:37   

Dorzucę kilka drzewek ;-) - oczywiście na tle ratusza :-D

013-Ratusz-1916r.-cz.b..jpg
Plik ściągnięto 126 raz(y) 61,7 KB

012-Ratusz-1914r.-cz.b..jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 60,98 KB

011-Ratusz-1924r.-cz.b..jpg
Plik ściągnięto 128 raz(y) 66 KB

_________________
"Dopiero, gdy się człowiek ruszy z własnej norki, docenia cuda, które czają się nawet w bliskiej okolicy." ( Linka)
 
 
GOZDAWA 

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013 12:04   Róg ul.Pułaskiego i Placu 1000lecia

Chciałbym dopowiedzieć coś o tym budynku a raczej jego piwnicy. W latach osiemdziesiątych pracowałem w firmie / PBK Ostróda / , która budowała budynek obok / na parterze jest kwiaciarnia /. Pracowałem jako uczeń w ekipie , która montowała instalacje c o . Naszym zadaniem było wykuć dziury w ścianach piwnic w tym starym budynku aby można było poprowadzić poziomy centralnego ogrzewania do nowo budowanego budynku. Ku naszemu zaskoczeniu ściana piwnicy ta od strony nowego domu była wykonana z dużych kamieni i miała grubość ok. 1,5m . I tak aby przeprowadzić 2 rury o średnicy ok. 80 mm trzeba było wykuć dziurę o powierzchni ok. 1 m2 w całej grubości muru. Ciekawostką może być także to , że po drugiej stronie budynku / od podwórka / na wysokości garaży była / lub / jeszcze istnieje dosyć głęboka studzienka kanalizacyjna o głębokości ok. 6-7m, przy pracach kanalizacyjnych na tej głębokości natrafiliśmy na duże kawałki zmurszałego drewna - być może były to pozostałości po starych urządzeniach wodno-kanalizacyjnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group