Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Żuławki - dom podcieniowy (IV)
Autor Wiadomość
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011 16:01   Żuławki - dom podcieniowy (IV)

Trzeba się naszukać, ale warto. Wiadomo, że nad drzwiami znajdują się inicjały C.C i data 1859 - tego nie pokażą zdjęcia, bo dom dostępny jest jedynie z boku, gdyż do bocznej drogi ustawiony jest szczytem, zaś front ginie w ogrodowej zieleni. Jeden z piękniejszych i wciąż zadbanych żuławskich domów podcieniowych (te pieczołowicie odnowione, lub zrekonstruowane okna, ten podcień!), z zachowanym podcieniem gospodarczym, znajdującym się z tyłu budynku.

01.JPG
Plik ściągnięto 5661 raz(y) 90,61 KB

02.JPG
Plik ściągnięto 5661 raz(y) 95,16 KB

03.JPG
Plik ściągnięto 5661 raz(y) 97,87 KB

04.JPG
Plik ściągnięto 5661 raz(y) 94,9 KB

05.JPG
Plik ściągnięto 5661 raz(y) 93,71 KB

_________________
.............................................
 
 
starykot 


Wysłany: Pon 30 Maj, 2011 00:45   

Kiedyś nieżyjący już właściciel tego domu dostał nawet nagrodę ministerialną za doprowadzenie go do świetności. Jego spadkobierca pokpił trochę sprawę ale nowy posesjonat, jak widać, trochę zdziałał. ;-)
_________________
Lubię tu wpadać
Ostatnio zmieniony przez starykot Pon 30 Maj, 2011 00:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gral8 

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012 23:39   

Mój świętej pamięci Dziadek był właścicielem tego zabytku do roku 1999 kiedy zmarł na nowotwór. Sprawa spadkowa toczyła się od 1999 do 2004 roku. Siostrzeniec mojego Dziadka wykorzystał jego chorobę i zasugerował sporządzenie testamentu na swoją korzyść. Po 5 latach walki wygrał rzekomo na podstawie testamentu i doszczętnie spustoszył ten przepiękny obiekt wieloletniej pracy mojego Dziadka. Całość majątku i zabytków znajdujących się w samej nieruchomości wyprzedawał za grosze lub za alkohol. Na szczęście ja złożyłem swoje roszczenie do spadkobiercy, ten się nie wywiązywał i doszło do licytacji komorniczej. Dom został kupiony przez bardzo porządnych ludzi, którzy już mają na koncie jeden odrestaurowany dom. Życzę im wszystkiego najlepszego pomimo trudu jaki trzeba ponownie włożyć w jego renowację.
Mój Dziadek w grobie się przewracał jak widział to co robi z jego domem siostrzeniec. Teraz z pewnością patrzy na jego losy spokojnie i z nadzieją, że jego praca nie poszła na marne.
Ostatnio zmieniony przez gral8 Pią 07 Wrz, 2012 23:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group