Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień otwartego lotniska
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 23 Sie, 2012 17:41   Dzień otwartego lotniska

Cytat:
Szanowni Państwo

Wzorem lat ubiegłych jest nam niezmiernie miło zaprosić wszystkich entuzjastów lotnictwa i mieszkańców naszego regionu na "DZIEŃ OTWARTEGO LOTNISKA".

Tegoroczne nasze spotkanie uświetni również 60-lecie istnienia polskiego lotnictwa na malborskiej ziemi.




Zapraszamy Państwa w dniu 8 września 2012 r. na lotnisko w Królewie Malborskim.



Bramy lotniska zostaną otwarte od godz 09:00


W programie między innymi:

pokazy statyczne samolotów MiG-29, SU-22, F-16;
pokazy statyczne śmigłowców Wojsk Lądowych Mi-24, Mi-2, W-3 Sokół;
pokazy statyczne statków powietrznych Marynarki Wojennej AN-28, SH-2G;
pokazy statyczne pojazdów Wojsk Lądowych czołg T-71, KTO Rosomak, HAMMV "Hammer";
pokazy w locie samolotów MiG-29, SU-22;
loty zapoznawcze Aeroklubu Elbląskiego, Olsztyńskiego i Nadwiślańskiego;
wystawy sprzętu militarnego i pokazy grup rekonstrukcyjnych;

i wiele wiele innych


Od 16:30 zaprezentuje się Państwu Bartek Wrona.

http://www.22blot.wp.mil.pl/pl/27.html

ost b2.jpg
Plik ściągnięto 29923 raz(y) 198,52 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
JacekB 

Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 23 Sie, 2012 21:03   

A wie ktoś już, o której godzinie będą pokazy w powietrzu, naturalnie jeżeli pogoda pozwoli?
Cieszę się, że tym razem prawdopodobnie mi się uda odwiedzić malborskie lotnisko podczas dnia otwartego, co przez wiele lat było niewykonalne, ale akurat tego właśnie dnia po południu mam uroczystość rodzinną i mogę sobie pozwolić na udział w imprezie do maksymalnie około 13.30. Podręcznikowy przypadek uczuć ambiwaletnych. :-/
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 24 Sie, 2012 07:19   

Oby pogoda dopisała :ok:
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 07:53   

Cytat:
Trwają intensywne przygotowania do kolejnej już edycji imprezy Dnia Otwartego Lotniska organizowanej w dniu 08 września. na lotnisku wojskowym 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim. Jest to największa tego typu impreza lotnicza w regionie podczas której organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek dla odwiedzających. W zeszłym roku lotnisko w Królewie Malborskim odwiedziło około 15 000 miłośników lotnictwa. W tym roku zobaczymy m.in. prezentację w powietrzu samolotów: MIG-29 i Su-22.



09.00 – Otwarcie bram lotniska

10.00 – Uroczyste otwarcie imprezy (scena główna)

10.15 – Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łobeskiego Domu Kultury

10.30 – 16.00

Pokaz statyczny samolotów Sił Powietrznych :MiG-29, SU-22, F-16
Pokaz statyczny śmigłowców Wojsk Lądowych: Mi-24, Mi-2, W-3 Sokół
Pokaz statyczny statków powietrznych Marynarki Wojennej: samolot AN-28, śmigłowiec pokładowy SH-2G
Pokaz statyczny pojazdów Wojsk Lądowych: Czołg T-71, HAMMV „Hammer”
Loty zapoznawcze samolotów Aeroklubu Elbląskiego, Olsztyńskiego, Nadwiślańskiego
Pokazy lotów modeli samolotów
Wystawy sprzętu militarnego i pokazy grup rekonstrukcyjnych
Stoiska służb mundurowych i kolekcjonerów militarii.
12.00 - Pokazy w locie samolotów MiG-29

15.00 – Pokazy w locie samolotów SU-22

16.30 – Gwiazda wieczoru – koncert Bartka Wrony



Organizatorzy przygotowują także wiele atrakcji dla dzieci, a między innymi mini wesołe miasteczko, dmuchane zamki, loterie. Strzelnica do PaintBall’a



W celu usprawnienia ruchu pojazdów organizatorzy utrzymali (jak w ubiegłym roku) ruch jednokierunkowy tzn. wjazd w Krasnołęce z drogi krajowej 22, a wyjazd w Nowej Wsi Malborskiej.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 15:18   

Prawdopodobnie na Open Air Day będzie można zobaczyć Migi-29 z Mińska Mazowieckiego.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
JacekB 

Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012 23:12   

Ten na siłę wciskany "Open Air Day" to mi trochę prowincjonalizmem trąci. Jeżeli już ktoś chciał być bardziej angielski od Anglików, to mógł się wysilić na "Malbork Air Force Base Open Day" albo coś w tym guście. :-P
Niestety na razie jedne informacje przeczą innym: raz są MiGi-29 o 12.00, a wg innego portalu o 14.00. Nadal nie wiem, czy zobaczę loty. :-/
 
 
aszmbk 
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012 23:27   

Jedna mała literówka: [quote="]Pokaz statyczny pojazdów Wojsk Lądowych: Czołg T-71 [/quote] powinno być T-72. A dokładniej T-72M1 być może z 9 Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego z Braniewa.
_________________
Witam!
Ostatnio zmieniony przez aszmbk Wto 28 Sie, 2012 23:32, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
koks 

Wysłany: Sob 01 Wrz, 2012 11:52   

A ja się przyczepię do plakatu: na tej wysokości to samolot ma już schowane podwozie - wstawili jeden ze zdjęcia zrobionego zaraz po starcie.
Ale żeby nie było, że się czepiam: niezły pomysł na plakat, no i super, że impreza dostała skrzydeł ;-) w stosunku do lat ostatnich.
:kciuki:
_________________
Malbork ? Nie polecam.
 
 
sp2-16004 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012 11:40   dojazd

hmm . . . czy w tym roku będzie jakiś zorganizowany dojazd na. jak w zeszłym roku przez firmę AZ Rydwan???
 
 
morfeusz 

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012 22:04   

Trzeba będzie trochę fotek porobić, bo zapowiada się nieźle... jedynie co może trochę zdezorganizować transport to niefortunne targi w Starym Polu.
 
 
Boczniak 

Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 19:34   

Zależy co kto lubi. Dla mnie te pseudoimpreza na lotnisku będzie przeszkadzać w dojeździe do Starego Pola
 
 
JacekB 

Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 19:43   

Jeżeli spora atrakcja dla kilkunastu tysięcy ludzi jest pseudoimprezą, to co w takim razie jest prawdziwą imprezą?
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 20:34   

JacekB napisał/a:
to co w takim razie jest prawdziwą imprezą?

Armageddon? ;-)
_________________

 
 
duszy 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 21:23   

Boczniak napisał/a:
Zależy co kto lubi. Dla mnie te pseudoimpreza na lotnisku będzie przeszkadzać w dojeździe do Starego Pola

Chyba chciałeś napisać że pseudo targi rolnicze będą przeszkadzać w dojechaniu na lotnisko.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :hahaha:
_________________

 
 
Boczniak 

Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 16:55   

Nie rozśmieszajcie mnie. Jeśli pokazy jakiegoś starego złomu nazywacie super wydarzeniem to współczuję. A na Migi 29 to się chyba każdy dość napatrzył. Su 22 przylecą ze Świdwina ale nawet nie będą lądować, rundka i do domu. Sprzęt MW to już tylko zabytki, jakieś transportery, Rosomaki - to samo i do tego zaznaczone - pokazy statyczne.Przywiozą na lawetach bo się toto poruszać nie może. No chyba że to w ramach muzeum. A jeśli chodzi o porównanie liczby gości na targach w Starym Polu i na tym pikniku to bez jaj.
 
 
dix62 
Janek

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 18:04   

Cytat:
Małymi krokami zbliża się kolejna edycja największej lotniczej imprezy w regionie - Open Air Day - Dzień Lotniska, która odbędzie się 8 września 2012r. Organizatorzy jak co roku przygotują dla nas dużą liczbę atrakcji (dla dzieci jak i dorosłych).

9:00 - Otwarcie bram lotniska
10:00 - Uroczyste otwarcie imprezy dla zwiedzających (scena główna)
10:15 - Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łoboskiego Domu Kultury
10:30 - 18:00

- pokaz statyczny samolotów Sił Powietrznych: MiG-29, SU-22, F-16
- pokaz statyczny śmigłowców Wojsk Lądowych: Mi-24, Mi-2, W-3 Sokół
- pokaz statyczny statków powietrznych Marynarki Wojennej: samolot AN-28, śmigłowiec pokładowy SH-2G
- pokaz statyczny pojazdów Wojsk Lądowych: Czołg T-72, KTO Rosomak, HAMMV Hammer
- loty zapoznawcze samolotów Aeroklubu Elbląskiego, Olsztyńskiego, Nadwiślańskiego
- wystawy sprzętu militarnego i pokazy grup rekonstrukcyjnych
- stoiska służb mundurowych i kolekcjonerów militarii

od 12:00 - Pokazy w locie samolotów MiG-29, SU-22
16:30 - Gwiazda wieczoru - koncert Bartka Wrony

Impreza cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Malborka i okolic co widać po tłumach jakie tworzą się na lotnisku.


Malbork7.pl
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 20:07   

Dix wnosisz coś nowego do wątku czy reklamujesz "ową " stronę?
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
JacekB 

Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012 20:32   

duszy napisał/a:
Chyba chciałeś napisać że pseudo targi rolnicze będą przeszkadzać w dojechaniu na lotnisko.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :hahaha:


Tak ekstremalnie nie stawiałbym sprawy. Dla zainteresowanych regionalne targi rolnicze są na pewno imprezą wartą odwiedzenia. Ale tak samo dla innych zainteresowanych warte odwiedzenia jest lotnisko. Zgadzam się, że punkt siedzenia o tym decyduje.

Boczniak napisał/a:
Nie rozśmieszajcie mnie. Jeśli pokazy jakiegoś starego złomu nazywacie super wydarzeniem to współczuję.A na Migi 29 to się chyba każdy dość napatrzył.


Obywatelu, nie pieprz bez sensu. Złom nie złom, pokaż w którejkolwiek wypowiedzi w tym wątku słowo "superwydarzenie". Po prostu fajna impreza dla sympatyków lotnictwa i wojska, których w Malborku i okolicy żyje całkiem sporo. Nikt tu nie zamierza jej przeciwstawiać targom rolniczym, które niewątpliwie mają gospodarcze znaczenie dla regionu. Jeżeli bardziej niż lotnictwem interesujesz się rolnictwem, do czego masz święte prawo, to nikt nie broni Ci jechać na targi rolnicze. Ale racz się odwalić od tych wielu tysięcy ludzi, którzy interesują się czymś innym i którzy w większości sprzęt wojskowy widują tylko na obrazkach, a bardzo rzadko mają szansę go dotknąć na żywo. Mnie MiGów nigdy nie jest za dużo. Widziałem je wiele razy z bliska i z daleka, ale mógłbym codziennie oglądać.

Boczniak napisał/a:
A jeśli chodzi o porównanie liczby gości na targach w Starym Polu i na tym pikniku to bez jaj.


Co bez jaj? Wyczytałem, że na czerwcowych dwudniowych targach rolniczych w Starym Polu było około 40-50 tysięcy gości, a wrześniowe na pewno są mniejsze. Na jednodniowym pikniku lotniczym będzie w granicach 15-20 tysięcy, więc pod względem frekwencji są to imprezy jak najbardziej porównywalne. Szkoda, że ich terminy kolidują ze sobą, bo w malborskich warunkach na pewno utrudni to dojazd wszystkim zainteresowanym. Jedyne wyjście, to nastawić budzik na bardzo wczesną godzinę i punktualnie o 9.00 w sobotę oczekiwać w pierwszym szeregu pod bramą jednej albo drugiej imprezy, zależnie od zainteresowań.
Ostatnio zmieniony przez JacekB Sro 05 Wrz, 2012 20:53, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
morfeusz 

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012 21:15   

Nie czepiajcie się Boczniaka, chłopak chce w sobotę z rana na głodniaka po chleb ze szmalcem i ogórasem pojechać, zajadając go w rytmie taktowanym przez koło gospodyń wiejskich, a tu takie wredne maszyny będą mu zakłócały konsumpcję :mrgreen:
 
 
duszy 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012 07:37   

morfeusz napisał/a:
Nie czepiajcie się Boczniaka, chłopak chce w sobotę z rana na głodniaka po chleb ze szmalcem i ogórasem pojechać, zajadając go w rytmie taktowanym przez koło gospodyń wiejskich, a tu takie wredne maszyny będą mu zakłócały konsumpcję :mrgreen:

Ja tam proponuję aby kolega Boczniak udał się na zacną imprę do Starego Pola koleją, która nie koliduje z zatłoczoną tego dnia trasą 55 Malbork -Elbląg a jeżeli dokona większych zakupów może je przewieźć PKP Cargo. Ja sam najprawdopodobniej udam się na kromkę chleba ze smalcem w niedzielę. :-D Polecam : Kromka chleba ze smalcem i ogórkiem kosztuje 5 złotych a połowa tegoż chleba 6 złotych, więc poprosiłem będąc na wiosennych targach o połowę chleba z którego kazałem odkroić kromkę, którą sprzedawca posmarował mi gratis smalcem i wręczył wraz z ogórasem w ramach reklamy.Czyli kromkę miałem za zeta i zostało mi prawie połowa chleba na kolację i śniadanie dla całej rodziny. Takie rzeczy tylko w Starym Polu. :hihi:
_________________

 
 
dix62 
Janek

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012 10:47   

duszy napisał/a:
morfeusz napisał/a:
Nie czepiajcie się Boczniaka, chłopak chce w sobotę z rana na głodniaka po chleb ze szmalcem i ogórasem pojechać, zajadając go w rytmie taktowanym przez koło gospodyń wiejskich, a tu takie wredne maszyny będą mu zakłócały konsumpcję :mrgreen:

Ja tam proponuję aby kolega Boczniak udał się na zacną imprę do Starego Pola koleją, która nie koliduje z zatłoczoną tego dnia trasą 55 Malbork -Elbląg a jeżeli dokona większych zakupów może je przewieźć PKP Cargo. Ja sam najprawdopodobniej udam się na kromkę chleba ze smalcem w niedzielę. :-D Polecam : Kromka chleba ze smalcem i ogórkiem kosztuje 5 złotych a połowa tegoż chleba 6 złotych, więc poprosiłem będąc na wiosennych targach o połowę chleba z którego kazałem odkroić kromkę, którą sprzedawca posmarował mi gratis smalcem i wręczył wraz z ogórasem w ramach reklamy.Czyli kromkę miałem za zeta i zostało mi prawie połowa chleba na kolację i śniadanie dla całej rodziny. Takie rzeczy tylko w Starym Polu. :hihi:


Dobre !
 
 
 
verdi1511 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 07:23   

Wie ktoś już tak na pewno o której będą wyloty Migów i co ważniejsze Su?
_________________
"Człowiek nie żyje wyłącznie swoim życiem osobistym, jako jednostka, ale świadomie lub nieświadomie, również życiem swojej epoki i swojego pokolenia." Tomasz Mann
 
 
 
seiko 


Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 10:55   

Proszę koleżanki i kolegów o jakieś materiał z tej pięknej imprezy ,fotki może jakiś filmik.Obowiązki nie pozwalają mi stawić się na lotnisku.Ale gdy coś się znajdzie na forum zjem to wzrokiem.Pozdrawiam miłośników lotnictwa.
_________________
SEIKO
 
 
sp2-16004 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 14:54   

gdyby nie jako takie loty migów i su byłaby katastrofa... słabo było przeloty ratowały wszystko. rok temu było lepiej. ale zawsze coś i tak miło było spędzić tam czas :)
 
 
ADI 

Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 18:49   

seiko napisał/a:
Proszę koleżanki i kolegów o jakieś materiał z tej pięknej imprezy ,fotki może jakiś filmik.Obowiązki nie pozwalają mi stawić się na lotnisku.Ale gdy coś się znajdzie na forum zjem to wzrokiem.Pozdrawiam miłośników lotnictwa.

Proszę bardzo kilka fotek :
http://picasaweb.google.c...enAirDayMalbork
 
 
verdi1511 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 18:58   

Ja niestety nie naniosłem poprawki na korek drogowy Malborka do lotniska i loty SU, bo te najbardziej mnie interesowały widziałem tylko z samochodu. Widziałem, że piloci ładnie prezentowali zmienną geometrię skrzydeł, to znaczy, jeden miał rozłożone, drugi złożone i na zdjęciu pary widać różnicę. SU startowały z lotniska? I czy F16 dzisiaj odleciał?
_________________
"Człowiek nie żyje wyłącznie swoim życiem osobistym, jako jednostka, ale świadomie lub nieświadomie, również życiem swojej epoki i swojego pokolenia." Tomasz Mann
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 20:18   

Dzisiejszy dzień otwarty na lotnisku to wg mnie wielka porażka organizatorów.
Widzowie najbardziej oczekiwali pokazów w powietrzu, a te zostały zupełnie potraktowane po macoszemu.
Owszem MiGi-29 zobaczyliśmy w powietrzu, ale lot parą i to przeważnie daleko od lotniska nie wzbudziły entuzjazmu a na pewno rozczarowanie.
Su-22 przeleciały nad lotniskiem w dwóch nawrotach i tak samo szybko jak się pojawiły zniknęły za horyzontem.
Obiecany F-16 do Malborka w ogóle nie doleciał, a szkoda.
Poza tym na lotnisku królował kicz i ... stoiska z jedzeniem.
Słowem wielkie rozczarowanie i to do tego stopnia, że na kolejne dni otwarte już nie przyjadę.
Ostatnio zmieniony przez argus Sob 08 Wrz, 2012 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 20:38   

Rzygać się chce od tego ciągłego marudzenia...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 20:44   

StormChaser napisał/a:
Rzygać się chce od tego ciągłego marudzenia...

Rzygać się chce na komentarze, które są ripostą na moje prywatne odczucia.
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012 20:50   

Dajcie foty, a nie kwasicie 8-)
_________________
Surge Polonia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group