Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojska Polskiego 506 - reprywatyzacja
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2008 17:18   Wojska Polskiego 506 - reprywatyzacja

Jestem ciekaw kto jest właścicielem budynku Wp 506, że miasto zapałało chęcią oddania, czy inne budynki też będą zwracane właścicielom?
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Pią 22 Lut, 2008 09:06, w całości zmieniany 2 razy  

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2008 17:47   

napioo napisał/a:
jestem ciekaw kto jest właścicielem budynku Wp 506, że miasto zapałało chęcią oddania

no właśnie i nie idzie do rozbiórki...

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008 09:08   

http://malbork.naszemiast...nia/821281.html
Cytat:
Malbork. Kłopot z piecem od roku, a z oknami od... dwunastu lat

Zimą nie we wszystkich malborskich domach można zaznać ciepła. Przekonuje się o tym Euzebia Sielezin, lokatorka budynku przy alei Wojska Polskiego 506, która od kilku miesięcy uskarża się na zepsuty piec i przeraźliwy chłód w mieszkaniu. Domaga się naprawy od Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku.

Euzebia Sielezin od ponad pięćdziesięciu lat mieszka w domu przy alei Wojska Polskiego, ale od ub. roku ma wielkie problemy z utrzymaniem ciepła w swoim mieszkaniu. Winny jest piec stojący w piwnicy, który nie zapewnia odpowiedniej temperatury, bo zapycha się i osadza się w nim wilgotna maź.

- Jest zima, a ja siedzę w chłodnym mieszkaniu i w ZGKiM nie mogę się doprosić o interwencję. Każdy mnie odsyła do innej osoby - relacjonowała nam Euzebia Sielezin, uskarżając się na Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku.

Pełna komórka...

Poprosiliśmy o interwencję prezesa ZGKiM, który obiecał pomóc starszej kobiecie.

- W domu pani Sielezin byli specjaliści, kominiarze, którzy twierdzą, że ta pani pali w piecu jakimiś nieodpowiednimi rzeczami i dlatego piec nie działa prawidłowo - usłyszeliśmy od Władysława Krawczyka, prezesa ZGKiM. - W ubiegłym roku była identyczna sytuacja. Piec wymieniliśmy na nowy i historia się powtarza.

Pani Euzebia zaprzecza, by paliła niedozwolonymi rzeczami.

- Już mi jedna osoba z ZGKiM mówiła, że wrzucam jakieś butelki, ale jak ja mogę to robić? Przecież tym nie ogrzeję mieszkania - mówi. - Palę normalnym węglem, który można kupić w Malborku.

Na potwierdzenie swych słów kobieta pokazała nam komórkę pełną węgla i drewnianą podpałkę.

- Mieszkam w tym domu od 1956 roku i dopiero od ubiegłego dzieją się tu takie rzeczy - opowiada Euzebia Sielezin. - W środku komina musi coś być, że ścieka mi do niego woda i osadza się maź. Płacę za czynsz, a nie mam zapewnionego ciepła.

Prezes ZGKiM zapowiedział, że wkrótce specjaliści zajmą się poszerzeniem czopucha (element łączący piec z kominem) oraz uszczelnieniem drzwiczek pieca.

- Mam nadzieję, że to pomoże i piec zacznie dobrze grzać - mówi Krawczyk.

Związek puka po dom

Pani Euzebia ma też inny problem. Pod koniec 1995 roku ZGKiM zakwalifikował do wymiany okna w jej mieszkaniu. Minęło 12 lat… i nic.

- Z wymianą jest teraz problem, bo ten dom być może będzie przekazany pierwotnym właścicielom. Toczy się postępowanie sądowe - mówi prezes ZGKiM.

Komunalna spółka nie chce inwestować w okna, nie wiedząc, czy budynek nadal będzie do niej należał. Dlatego sprawa wymiany jest zawieszona. O dom walczy związek wyznaniowy, który miał być jego właścicielem przed drugą wojną światową.

Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki

malborczyk 

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008 09:36   

Azaziz napisał/a:
napioo napisał/a:
jestem ciekaw kto jest właścicielem budynku Wp 506, że miasto zapałało chęcią oddania

no właśnie i nie idzie do rozbiórki...

Budynek jest własnością miasta, o ten budynek stara sie przedwojenny właściciel czyli Gmina Nowoapostolska z siedzibą w Gdyni. Jest to jedna z dwóch nieruchomości która nalezała do tej gminy. W lokalnej prasie było o tym budynku dużo.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008 10:14   

Kościół Nowoapostolski przez wiele innych wyznań chrześcijańskich uznawany jest za rodzaj sekty ciekawe jak to jest w Malborku?

Cytat:
W archidiecezji gdańskiej działa: Nowoapostolski Kościół, mormoni, świadkowie Jehowy, dwie grupy „Badaczy Pisma Świętego" i 8 ruchów orientalnych - razem 13 sekt
http://www.opoka.org.pl/v...informacji.html

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 30 Mar, 2008 18:58   

Zbliżenie na detal na szczycie budynku

20080330_170609.JPG
Plik ściągnięto 4369 raz(y) 116,9 KB

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 15 Sie, 2008 19:47   

Całość budynku

20080330_170618.JPG
Plik ściągnięto 4203 raz(y) 118,01 KB

Larina 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 15:41   

Cytat:
Nie wygląda dobrze i stwarza zagrożenie. Mowa u budynku przy al. Wojska Polskiego w Malborku. To jaskrawy przykład tego, co z pustostanem, pozostawionym bez dozoru, potrafią zrobić złodzieje.

http://malbork.naszemiast...ojska,id,t.html

Odpowiedz do tematu