Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Drogowskaz - Michorowo 1871 / Mirowice
Autor Wiadomość
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 18:55   Drogowskaz - Michorowo 1871 / Mirowice

Podpatrzone u sąsiadów ;-) http://wolneforumgdansk.pl/viewtopic.php?t=2266
dziś zbadane przez mafię buraczaną (dzięki Hag za cynk).
Od razu małe sprostowanko - kamień znajduje się obecnie przy drodze na Mirowice. Zmyliła nas informacja na WFG. Ale że ładna okolica, zapuścilim się dalej w teren ;-) No i przy ostatnim drzewku ukazał się naszym oczom ten niesamowity drogowskaz. Rozpoczęliśmy oględziny...i kolejna niespodzianka. "Plecy" kamienia też były zagospodarowane - tożsama strzałka oraz napis Mirahnen (Mirowice) i wszystko stało się jasne. Kamień zapewne znajdował się pierwotnie na rozstaju dróg.
Mam nadzieję, że takich niespodzianek jeszcze kilka kryje się w naszych okolicach 8-)

kamien.jpg
Plik ściągnięto 156 raz(y) 200,63 KB

drwsmich.jpg
Plik ściągnięto 99 raz(y) 193,79 KB

mi1871.jpg
Plik ściągnięto 103 raz(y) 214,2 KB

micho.jpg
Plik ściągnięto 92 raz(y) 167,04 KB

rozstaj.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 213,74 KB

mirahnen.jpg
Plik ściągnięto 97 raz(y) 162,18 KB

_________________
Surge Polonia
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 06:39   

śliczny kamyczek i świetna robota Sister! :kciuki:
_________________

 
 
markis 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 08:13   

Ekscytujące znalezisko :-D :ok:
_________________
"Dopiero, gdy się człowiek ruszy z własnej norki, docenia cuda, które czają się nawet w bliskiej okolicy." ( Linka)
 
 
J.JEW 

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 22:51   drogowskaz

Niestety dziś się przekonałam,że droga na prawo - nie istnieje. Istnieje za to na mapach GOOGLE i Targeo - ha ha. Pozwoliłam sobie na mapie zaznaczyć - by ktoś przypadkiem nie został wprowadzony na manowce jak my :)

t_kamien_227.jpg
Plik ściągnięto 9420 raz(y) 83,05 KB

_________________
J.Jew
Ostatnio zmieniony przez J.JEW Wto 10 Kwi, 2012 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 14:05   

Mam pytanie - Kto i kiedy przeniósł ten kamień? Chyba jest on w pierwotnym miejscu, skrzyżowanie było tam gdzie jest kamień. Takie jest moje "przeczucie"... Zwróćcie uwagę jak są ukształtowane drogi. Ta nieistniejąca (z Michorowa) wije się w sposób malowniczy, ta z Mirowic do Ramz Małych biegnie pod sznurek. To wskazuje, że ta "malownicza" jest starsza, ta prosta powstała w XIX wieku. Jak zbudowano tą nowszą to stary przebieg drogi z Mirowic do Postolina oraz do Ramz uległ przesunięciu, wraz z nim lokalizacja skrzyżowania. Ale kamień pozostał na swoim pierwotnym miejscu. Może się mylę ... ale drzewo, pod którym stoi kamień też nnie jest najmłodsze...
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
harry 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012 19:29   

Droga z Ramz do Michorowa przestała istnieć w momencie, gdy zniszczeniu uległ most na Postolińskiej Strudze. Kiedy to się stało? Nie wiem. Bynajmniej na pewno po wojnie. Zapomniana droga jest obsadzona topolą szarą, na którą był bum w latach 60-siątych XX wieku. Przypuszczam, że droga istniała do tego czasu.
Grab, pod którym stoi kamień ma około 40 cm. Rośnie w odosobnieniu, nie ma konkurencji w walce o światło dlatego z tego powodu jest niski i gruby. Jego wiek to około 60-70 lat.
 
 
KrzysztofW 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012 21:07   

Czy wiadomo co oznacza to "1871". Data na drogowskazie nie ma sensu. Odległość powinna być w kilometrach, lub milach. Trochę dużo to 1871 :idont:
 
 
pucior 


Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012 23:31   

Rok wykonania i ustawienia drogowskazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group