Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Cmentarz Powązkowski
Autor Wiadomość
Jag_Panzer 


Wysłany: Czw 20 Paź, 2011 15:27   Cmentarz Powązkowski

Chyba każdy słyszał o tym cmentarzu, ale nie każdy był. Do dziś także i ja byłem taką osobą. Korzystając z dnia wolnego, zrobiłem sobie małą wycieczkę do Warszawy. Planowałem odwiedzić też cmentarz żydowski przy Okopowej, ale ten był zamknięty. Udałem się więc do mojego głównego dziś celu. Wielokrotnie widziałem ten cmentarz z okien tramwaju, jednak stojąc przy jego bramie, człowiek staje się przytłoczony jego rozmiarem.
Po przekroczeniu bramy, natychmiast uderza nas klimat tego miejsca. Cmentarz jest mocno zadrzewiony, drzewa dają lekki półcień, co komponując się z kilkuset letnimi niekiedy grobami daje niesamowite wrażenia.
Chodząc po tym miejscu nie wiedziałem co mam fotografować, byłem zafascynowany pięknem tego miejsca i detalami zdobień poszczególnych nagrobków.Szczerze mówiąc to został bym tam dłużej, ale mój aparat sam wybrał dogodny czas i wyłączył się z powodu wyczerpania baterii. :hihi:
Nie wiem co tu wiecej mam napisać. powiem tylko tyle, ze warto odwiedzić to miejsce i mogę szczerze powiedzieć, ze ja jeszcze tam wrócę. Tylko tym razem z zapasem baterii. ;-)

Dodałem tylko jedno zdjęcie bo to jedynie po zmniejszeniu ważyło na tyle mało by można było je dodać. Reszte dodam później jak wrzucę zdjęcia na jakiś serwer.

PIC04992.JPG
Plik ściągnięto 11181 raz(y) 73,56 KB

 
 
 
Jag_Panzer 


Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 15:24   

No więc obiecane zdjęcia. Trochę długo to trwało. No cóż taki jest niestety internet mobilny. :-/
https://picasaweb.google.com/115138830842888388002/CmentarzPowazkowski
 
 
 
groszek 
mały kot na wielkiej drodze...


Wysłany: Sob 11 Sie, 2012 22:04   

Byłyśmy w tych dniach w Wawce z córką , zobaczyłyśmy Powązki , fakt niezaprzeczalny robią wrażenie . Jednakże powiem szczerze iz klimat Cmentarza Żydowskiego jest nie do opisania.
Slowami nie wyrazisz tej aury jak unosi sie nad tą nekropolią.
Dzien /popołudnie jakie spędziysmy tam , leciutki deszcz i promienie słońca przedzierające się przez gęste liście drzew porosłych dzikim winem....macewy i płyty nagrobne oparte na łapach Lwa Judy. I portrety dzieci z getta.
_________________
mały kot na wielkiej drodze...
kot przyparty do muru staje się Lwem ...
 
 
Marielka 

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012 15:15   

zdjecia przepiekne, musze przyznac, ze nigdy tam nie bylam, teraz sie napewno wybiore :)
 
 
Picasso
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014 20:21   

Dobre zdjęcia, też kiedyś miałem swoją dużą kolekcję zdjęć z Powązek ale dysk trzeba było formatować i nie dało się tego uratować ;)
 
 
Kacperek92
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2014 15:11   

Ja nie przepadam za cmentarzem, wolę zwiedzić np Łazienki jeśli już mówimy o Warszawie. Ale szczerzę ten cmentarz budzi we mnie grozę i strach... te portrety dzieci z getta, to jest coś przerażającego i do tego ten klimat/aura ponura nad całym cmentarzem takie odnoszę wrażenie, nie dla mnie takie miejsca..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group