Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Oblężenie Twierdzy Wisłoujście
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2011 20:49   Oblężenie Twierdzy Wisłoujście

http://www.mhmg.gda.pl/in...t,296&oddzial=7

Cytat:
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na imprezę rekonstrukcyjną "BITWA MORSKA. OBLĘŻENIE TWIERDZY WISŁOUJŚCIE"

Zapraszamy 16 kwietnia 2011 (sobota) w godzinach 11.00 - 16.00.

Nabrzeże przy przeprawie promowej przez Wisłę. Nowy Port (ul. Starowiślna)

Imprezę zorganizowano z okazji oficjalnego zakończenia projektu PL0248 "Prace Ratownicze Twierdzy w Wisłoujściu - Unikatowa Fortyfikacja w Skali Europejskiej"

Na przeciwległym do Twierdzy Wisłoujście brzegu Wisły w Nowym Porcie (obok przeprawy promowej) stanie średniowieczne obozowisko. W ciągu całego dnia wszyscy chętni będą mogli przenieść się do czasów rycerzy i zostać świadkami ich zmagań turniejowych oraz samemu wziąć udział w grach i zabawach z dawnych czasów.

Plan imprezy obejmuje:
godz. 11.00 - Rozpoczęcie imprezy salwą z hakownic.
godz. 11.15 - Pokaz walk pieszych różnymi rodzajami broni.
godz. 12.00 - Turniej Miecza Długiego.

godz. 13.00 - 14.10 - Bitwa morska na Martwej Wiśle na wysokości Twierdzy Wisłoujście z udziałem grup rekonstrukcyjnych oraz galeonu "Czarna Perła".

godz. 14.20 - Melee na drewno - walki drużynowe z przymrużeniem oka.
godz. 15.00 - Turniej Łuczniczy.
godz. 15.30 - Fireshow i pokaz strzelania z balisty.

Podczas całej imprezy do dyspozycji zwiedzających będą kramy i warsztaty rzemieślnicze w tym: warsztat mincerski na którym można będzie własnoręcznie wybić monetę, stoisko z kwasem chlebowym, kram płatnerza stoisko cateringowe z rycerskim jadłem, kram ze strojami historycznymi, rękodziełem i zabawkami. Wyjątkową okazją będzie możliwość obejrzenia z bliska repliki średniowiecznej machiny oblężniczej - balisty

Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami m.in.: rzut podkową, wyścigi na nartach bolkowskich, strzelanie z łuku, a także obejrzeć wnętrze i wyposażenie namiotu rycerskiego, repliki broni i uzbrojenia średniowiecznego.

Do Nowego Portu dojazd z Gdańska Głównego : tramwaje nr 7 i 10

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
prusak52 
Ein Preusse


Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011 17:28   

Jam będę jako Dżak Sparrow;)
_________________
Pro Gloria et Patria!
www.prusy1807.fora.pl
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011 19:10   

A ja jako kapitan Hak. :hihi: :mrgreen: :ok:
 
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011 13:47   

a ja jako turysta :hihi:
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 10:17   

Niestety paraliż komunikacyjny Trójmiasta uniemożliwił dotarcie na imprezę. Pierwsze podejście z Gdyni: 1 kilometr w 15 minut, dalej w centrum, Sopocie, Oliwie i Wrzeszczu nie sprawdzałem wydostałem się na obwodnicę. Po ujechaniu ok. kilometra od obwodnicy w kierunku Słowackiego napotkałem korek. Szybka decyzja nawrót i zwiedzanie marketu koło obwodnicy :mrgreen:
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 19:25   

I oficer na" Czarnej Perle" :mrgreen: . Niestety nasza próba przedarcia się pod neutralną banderą zawiodła i stoczyliśmy krwawą bitwę z Twierdzą i z galeonem "Dragon".
Kilka zdjęć z tej świetnej inscenizacji.

Podziękowania dla Prusaka52 !!! :mrgreen: ;-)

fot. Izabela Sitz-Abramowicz

B1150281.jpg
Plik ściągnięto 18669 raz(y) 66,71 KB

B1150326.jpg
Plik ściągnięto 18669 raz(y) 52,44 KB

B1150559.jpg
Plik ściągnięto 18669 raz(y) 45,55 KB

szał.jpg
Plik ściągnięto 18669 raz(y) 45,92 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 18669 raz(y) 45,2 KB

Ostatnio zmieniony przez Kuglow Nie 17 Kwi, 2011 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
feyg 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 19:30   

stanisławn napisał/a:
Niestety paraliż komunikacyjny Trójmiasta uniemożliwił dotarcie na imprezę. Pierwsze podejście z Gdyni: 1 kilometr w 15 minut, dalej w centrum, Sopocie, Oliwie i Wrzeszczu nie sprawdzałem wydostałem się na obwodnicę. Po ujechaniu ok. kilometra od obwodnicy w kierunku Słowackiego napotkałem korek. Szybka decyzja nawrót i zwiedzanie marketu koło obwodnicy :mrgreen:

Przejazd przez Wrzeszcz ulicą Słowackiego to wariant najgorszy z możliwych - trasa "nadmorska" była pusta tylko spóźnialscy mieli problem z zaparkowaniem auta w pobliżu imprezy.
Ostatnio zmieniony przez feyg Nie 17 Kwi, 2011 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fritzek 
Frysia z Warzywodu


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 20:17   

Impreza była fantastyczna! Mam nadzieję, że się oglądającym podobało.

Co do dojazdu i parkowania. Feyg już wyjaśnił kwestię dojazdu. Natomiast parkowanie...Moi drodzy, ja wiem że każdy najchętniej swoje członki dowozi do domu i z garażu czy podjazdu pakuje się od razu do chaty, albo ogrodu.Bezpłatnych, parkingowych miejsc w Nowym Porcie jest multum. Ja mieszkam w zachodniej części dzielnicy i dojście nad Martwą Wisłę to jest 5 min.
_________________
www.wolneforumgdansk.pl
Frysia - poszukiwacz bursztynowej komnaty
 
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 21:21   

feyg napisał/a:
trasa "nadmorska"
jechałem z Gdyni miałem zamiar jechać przez Przymorze niestety pierwszy korek spowodował że wybrałem obwodnicę następnym razem dojadę rowerem :mrgreen:
 
 
prusak52 
Ein Preusse


Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011 08:14   

Kuglow napisał/a:
Podziękowania dla Prusaka52 !!!

I wzajemnie-oby wspołpraca w "kadrze" tka sie przyszłościowo dobrze układała na pokładzie ;)
_________________
Pro Gloria et Patria!
www.prusy1807.fora.pl
 
 
fritzek 
Frysia z Warzywodu


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011 15:02   

Relacja z punktu widzenia uczestnika tego widowiska u mnie na blogu :

Bitwa o Twierdzę Wisłoujście A.D. 2011

Zapraszam! :-D

_________________
www.wolneforumgdansk.pl
Frysia - poszukiwacz bursztynowej komnaty
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group