Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum Handlowo-Usługowe - ul. Kościuszki
Autor Wiadomość
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010 20:31   

argus napisał/a:
Lumpeks w galerii :?: :!:
na dzisiejsze czasy najbardziej dochodowy interes :mrgreen: to taki ciuchowy "antykwariat" :hahaha:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010 21:06   

Niestety, ale coraz częściej lumpeksy pysznią się na uroczych starówkach niewielkich miasteczek. W sumie niby sklep, jak każdy inny, ale sprawia przygnębiające wrażenie takich kilka w centrum mieściny, jakby była ona tak biedna, że nawet na rynku szmatami handlują...
Do samych lumpków nic nie mam, często się w nich zaopatruję ;-) Chodzi o pierwsze wrażenie w mieście.
Ale to był taki :ot: więc na tym zakończę.
_________________
.............................................
Ostatnio zmieniony przez Linka Czw 16 Gru, 2010 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010 21:13   

stanisławn napisał/a:
to taki ciuchowy "antykwariat


Książkowy nie miał racji bytu w tym "kulturalnym" mieście. :roll:
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010 21:29   

Książkowy antykwariat miał rację bytu. Powód jego zlikwidowania nie był zależny od popytu na tego typu przedsięwzięcie. Decyzja przyszła z góry, nie zwracano uwagi na obroty i popularność antykwariatu.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010 22:10   

Wielka szkoda, bo kupiłam tam parę książek, kiedy jeszcze księgarnia mieściła się na osiedlu.
_________________
.............................................
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010 17:29   

Mytoon napisał/a:
Książkowy antykwariat miał rację bytu
nie jestem pewien ale w nowym miejscu chyba też handlują używanymi książkami.
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010 17:39   

stanisławn napisał/a:
Mytoon napisał/a:
Książkowy antykwariat miał rację bytu
nie jestem pewien ale w nowym miejscu chyba też handlują używanymi książkami.

W nowym miejscu od początku nie było antykwariatu. Na pewno nie do października. od tego czasu nie mam informacji z pierwszej ręki ;-) Myślę jednak, że jest zbyt mało miejsca, aby uruchomiono antykwariat.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
rroarr 

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010 22:33   

trochę nieśmiało, pełna obaw wkroczyłam do nowopowstałej Galerii. Pierwsza myśl: o tak, muszą się jeszcze wiele nauczyć. Pierwszej potrzeby jest patent na zbierający się z obrotowych szczotko-drzwi śnieg, który już na pierwszym kroku zagraża życiu i zdrowiu zmarzniętych i spragnionych zakupów mieszkańców.

Brak wykończenia rehabilitowany tanimi ozdóbkami, kolędą i zapachem gładzi szpachlowej.

Cóż. Należy się cieszyć z pewnego przełomu, odblokowania inwestycji oraz powiewu miejskości. Pewnie niechlujstwo, próby zadowolenia klienta półśrodkami i wybiórczym asortymentem zemszczą się w niedalekiej przyszłości.

Malborskie sieciowe sklepy, zaopatrzone raczej outletowo, Empik, w którym na pytanie o dany tytuł polecają Ci filię zakupową on-line...
Póki co są to nasze realia, jednak w miarę rozkwitu handlowo- usługowego,
a co za tym idzie zwiększeniem świadomości i potrzeb Konsumentów liczę na coraz lepszą organizację. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Zacieram zmarznięte ręce ciepłą myślą o Tym cudownym mieście, w którym wreszcie zaczyna wyrastać coś nowego, które zaczyna tętnić życiem. Spójrzcie, jak jest pięknie na deptaku nocą ;] pozdrawiam
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010 23:44   

Trzy foty z wnętrz, ograniczona możliwość fotografowania z powodu klientów galerii ;-)
Na jednym zdjęcia, wystawa zdjęć Kamy Trojak :-)

_MG_6621.JPG
Plik ściągnięto 103 raz(y) 75,49 KB

_MG_6645.JPG
Plik ściągnięto 82 raz(y) 56,06 KB

_MG_6633.JPG
Plik ściągnięto 91 raz(y) 93,74 KB

_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010 15:35   

Cytat:
W nowym miejscu od początku nie było antykwariatu
i nie ma, dzisiaj sprawdziłem nie kupują, nie sprzedają używanych
 
 
copyfield 

Wysłany: Pią 24 Gru, 2010 12:48   

[quote="Bartosz"]
argus napisał/a:
Tego jeszcze nie przerabiano, ale w Malborku wszystko jest mozliwe. :hahaha:


Naprawdę nic dziwnego. Centrum miasta- to wielki pasaż kredytów, lumpeksów,el. komórkowych. Jaki przemysł taka podaż. :idont:
 
 
sebek5566 

Wysłany: Sob 29 Sty, 2011 22:14   

w naszej galeryjce ktoś pobił szybe w obrotowych drzwiach tylko patrzeć jak komuś szkło na głowe tam zleci!!ludzie pchają się przez te drzwi że mało ich nie wyrwą :hihi:
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011 22:22   

Pewnie drzwi za wolno się kręcą. :hahaha: A ludzie, jak wiadomo, bardzo niecierpliwi. :roll:
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011 22:26   

Są boczne, szybciej jest ;-)
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
grizli 


Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 11:19   

Dla mnie i wielu moich znajomych, nasze ukochane miasto jest niestety nieprzyjazne dla mieszkańców. Ulica Kościuszki(celowo nie nazywam jej deptakiem) co centrum, które skupia w sobie banki, apteki i sprzedawców komórek. Teraz otwartą tam ,,galerię", która od samego początku jest wg nas skazana na ,,zagładę". Nieważne, jaki standard wykończenia czy też obsługi reprezentuje. Malbork to miasto ludzi biednych raczej, nie oszukujmy się. Zarobki są o wiele niższe od tych choćby z rejonu 3miasta. Natomiast wysokie ceny oraz słabiutki asortyment w sklepach, nie wpływają korzystnie na kondycję takich miejsc. Mamy kosmicznie wysokie czynsze za powierzchnie użytkowe oraz grunty. To zmusza przedsiębiorców do zawyżania cen, a płacimy za to my wszyscy.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 17:21   

grizli napisał/a:
Dla mnie i wielu moich znajomych, nasze ukochane miasto jest niestety nieprzyjazne dla mieszkańców. Ulica Kościuszki(celowo nie nazywam jej deptakiem) co centrum, które skupia w sobie banki, apteki i sprzedawców komórek. Teraz otwartą tam ,,galerię", która od samego początku jest wg nas skazana na ,,zagładę". Nieważne, jaki standard wykończenia czy też obsługi reprezentuje. Malbork to miasto ludzi biednych raczej, nie oszukujmy się. Zarobki są o wiele niższe od tych choćby z rejonu 3miasta. Natomiast wysokie ceny oraz słabiutki asortyment w sklepach, nie wpływają korzystnie na kondycję takich miejsc. Mamy kosmicznie wysokie czynsze za powierzchnie użytkowe oraz grunty. To zmusza przedsiębiorców do zawyżania cen, a płacimy za to my wszyscy.


Przykładem może być sklep "Top Secret". Dalej nie otwarty. Nie wiem czy zrezygnowali czy mają jakąś "obsówę" w realizacji. Bo z tego co mi się kiedyś obiło to miał być....
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 20:12   

grizli napisał/a:
Natomiast wysokie ceny oraz słabiutki asortyment w sklepach
na Sikorskiego i Żeromskiego są tanie sklepy i to z zagranicznym towarem :hihi:
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 21:19   

Szyld na dachu GM :mrgreen:

_MG_8029.JPG
Plik ściągnięto 15994 raz(y) 67,73 KB

_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
grabowski.s 
literki, typografia, projekty

Wysłany: Pon 21 Lut, 2011 00:06   

Skoro już pojawiła się ta informacja. Pozwolę sobie PO FAKCIE zapytać Was o opinie:

Od razu zaznaczam, że nie chcę niczego prowokować, proszę tylko o opinie na temat projektu, który zobaczycie na kilku stronach w pliku PDF - jest to wczesna wersja projektu logo dla Galerii Malborskiej. Obecnego nie ja jestem projektantem, nawet nie wiem jak dokładnie będzie wyglądać...

wstępny projekt logo dla Galerii Malborskiej

Uzasadnienie wyboru krojów pisma jak również sygnetu usunąłem... zainteresowanych zapraszam na PW
 
 
sebek5566 

Wysłany: Pon 21 Lut, 2011 00:58   ooo

wszystkie te loga są do słoika to jest jak sama nazwa wskazuje Galeria Malborska a więc np jakiść szkic zamku naszego a nie takie cos
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 21 Lut, 2011 09:58   

sebek5566 napisał/a:
jakiść szkic zamku naszego
mi się kojarzy z galerią i może taki był zamysł projektanta, popróbuj z logiem Malborka w końcu to Galeria Malborska
 
 
Ichu 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 21 Lut, 2011 21:34   

Nie wiem czemu, ale ciemnożółto - karmazynowe wariacje z logiem kojarzą mi się bardziej z cukiernią niż galerią handlową. Osobiście odpowiada mi wariant nr 2 u góry 4 strony. Tu krój tekstu jest najbardziej odpowiedni, ale te "domki" i "tęcza" nie pasują w ogóle. To powinno być coś subtelnego i komponującego się z tekstem, ale z drugiej strony będącego wyraźnym symbolem galerii.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012 21:20   

Euro unijno jakiś tam mix

20120528_152154.JPG
Plik ściągnięto 14973 raz(y) 96,43 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 13:35   Ciekawe jak?

Ciekawe jak lokalne "byznesmeny" i inwestorzy chcą zarobić w porównaniu z konkurencją tuż tuż...

Zmarnowana przestrzeń.

Nowo otwarta galeria w TCZEWIE przy dworcu PKP
Proszę sobie nawet porównać strony internetowe.

Bilet do Tczewa w porównaniu z cenami i jakością i wyborem "towarów" pewnikiem nie będzie stanowił wyznacznika by kupować w Malborku.

Czy podobnie będzie z AQUAbrodzikiem?
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Czw 21 Cze, 2012 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 20:00   Re: Ciekawe jak?

agrest123 napisał/a:

Bilet do Tczewa w porównaniu z cenami i jakością i wyborem "towarów" pewnikiem nie będzie stanowił wyznacznika by kupować w Malborku.


Nie przesadzaj. Obecnie jakość i cena oferty handlowej jest tak "ogromnie zróżnicowana", że chyba tylko niska samoocena mogłaby skłaniać do jeżdżenia na zakupu np. "do Tczewa", czy "do Gdańska", a może i "do Elbląga".

Ciekaw jestem, co takiego mogłoby być w Tczewie w Galerii Kociewskiej, aby jechać tam specjalnie po to?

Np. moja piękniejsza połowa kupuje buciory często przy okazji wizyt w Malborku, właśnie. Atrakcyjność cenowa w porównaniu z Gdańskiem jest przekonywująca. Słyszę od niej: "za takie w Gdańsku musiałabym dać 300 złotych więcej" i ... srrrru! Paragon się drukuje, ech ;/
Nie do końca jestem pewny, czy to prawda, ale cóż... paragony tj. przepraszam: buty są. ;)
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
margan1983 
...


Wysłany: Pią 22 Cze, 2012 07:41   

Moim zdaniem trochę Pan Agrest123 przesadza bo ludzie podejrzewam z czystego lenistwa nie pojadą do Tczewa czy Gdańska, chyba że zakupy są robione przy okazji, ale na pewno między Malborkiem a Gdańskiem nie ma różnicy w cenach 300zł :D chyba że w Gdańsku kupuje się oryginały a w Malborku podróbki to ok... Ja prywatnie tego nie zauważyłem
Jako, że moja praca wymaga ciągłych delegacji to widzę niestety, że w Malborku jest słabiej, co jak Pan Agrest zauważył widać nawet po jakości strony internetowej, jakieś rabaty, konkursy itp tego brak w naszej galerii. A co do butów to wolę kupić w internecie bo w Malborku czy w Tczewie nie znalazłem takich aby mi się podobały, a w Gdańsku były lecz sporo drożej...
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
Ostatnio zmieniony przez margan1983 Pią 22 Cze, 2012 07:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 15 Lut, 2015 17:11   

Luty 2008 i luty 2015

galeria1z.jpg
Plik ściągnięto 13608 raz(y) 56,33 KB

galeria2z.jpg
Plik ściągnięto 13608 raz(y) 50,78 KB

_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group