Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za oznaczenia, napisy??
Autor Wiadomość
malborczyk 

Wysłany: Czw 02 Sie, 2007 20:03   Co to za oznaczenia, napisy??

Gdzieś w Malborku istnieje ten budynek, na którym widoczne sa wyryte napisy, co to za budynek i co oznaczają napisy??

DSC07055.JPG
Plik ściągnięto 3443 raz(y) 88,71 KB

Kuglow 

Wysłany: Czw 09 Sie, 2007 22:06   

Ja wiem,ale nie powiem :lol:

Pusjel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 12:28   

Cośmi się widzi ze to chyba poziom wody był, ale głowy uciąć sobie za to nie dam:P

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 20:44   

może płyty z cmentarza w roli budulca

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Pon 13 Sie, 2007 21:21   

Na pewno poziom wody wysokiej (powódź) - kreska poniżej napisu to najwyższy poziom wody, krzyżyk i cyfra to przewyższenie nad poziom morza( te literki oznaczają w skrócie "Nad poziom morza" oczywiście po niemiecku). Fakt sąsiadowania różnych cyfr może wskazywać na wtórne użycie kamieni albo różne jednostki (?) pomiaru. A gdzie - chyba nad Nogatem: przyczółki mostowe (kolejowe), rejon Bramy Mostowej nad Nogatem, mur koło UM (koło nowego mostu), raczej nie na Wawrzyńcu, bo tam są inne znaki. Ale to niech inni zgadują, bo ja nie wiem :-D
Ostatnio zmieniony przez kolekcjoner Pon 13 Sie, 2007 21:23, w całości zmieniany 1 raz  

Kuglow 

Wysłany: Wto 03 Sie, 2010 18:23   

Budynek to wieża maślankowa. Napisy znajdują się obok wejścia. :ok: :hihi: :mrgreen: Tym sposobem po trzech latach zagadka została rozwiązana. :clap: Dzięki Hag za odgrzebanie pokrytej kurzem i pajęczynami zagadki !! :piwo:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Wto 03 Sie, 2010 18:24, w całości zmieniany 1 raz  

Pudel 

Wysłany: Pią 07 Sty, 2011 22:41   

To nawet ja wiedziałem :clap: z tymi oznaczeniami poziomu wody,żałauje że tak długo tu nie zaglądałęm ... :-P

Odpowiedz do tematu