Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
OC: Co to za tablica ???
Autor Wiadomość
legokid 

Wysłany: Sob 16 Paź, 2010 22:55   OC: Co to za tablica ???

Witam serdecznie !!
Miałem dziś okazję zobaczyć wasze piekne miasto. Jednocześnie uczestniczyłem w pewnej zabawie zwanej geocachingiem (w info na www.opencaching.pl ).
Przechodząc do sedna sprawy. Aby zaliczyć "zadanie" potrzebuję pewnej informacji, której niestety nie doczytałem i zapomniałem sprawdzić. Do Malborka pewnie się szybko nie wybiorę, dlatego prosze o pomoc.
Cytuję:
"Do zaliczenia należy odczytać hasło z tablicy pamiątkowej Zamku przy bramie wejściowej - chodzi o pierwszą linijkę polskich napisów, pisaną tak jak na tablicy."
Szukałem na necie i mimo przeglądnięcia wszystkich tablic zamkowych jakie znalazłem - zadna mi nie pasuje.
Pewną podpowiedzią moze być fakt, że nie trzeba wchodzić na teren muzeum by tą tablicę znaleźć (ma to być bezpłatne).
Dziekuję za podpowiedź
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez legokid Sob 16 Paź, 2010 22:56, w całości zmieniany 2 razy  

ADI 

Wysłany: Nie 17 Paź, 2010 07:23   

legokid, Od kiedy skrzynki znajduje się via internet.

argus 

Wysłany: Nie 17 Paź, 2010 08:46   

To tablica upamiętniającą fakt wpisania zamku na światowa listę UNESCO W 1997 R.
Pełen napis brzmi:
"Zamek w Malborku został wpisany na listę UNESCO zgodnie z konwencją o ochronie światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Stanowi to potwierdzenie wyjątkowej wartości tego zabytku, który zasługuje na ochronę dla dobra całej ludzkości"

legokid 

Wysłany: Nie 17 Paź, 2010 09:42   

Serdecznie dziękuję argusowi za szybka odpowiedź. Temat uważam za zamknięty.
PS do ADI: Samą skrzynkę znalazłem i się wpisałem, tylko nie doczytałem ,że hasło jest.

Odpowiedz do tematu