Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Kościeleczki. Wieś z ograniczeniem
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 15:27   Kościeleczki. Wieś z ograniczeniem

Cytat:

Mieszkańcy podmalborskich Kościeleczek mają nadzieję, że na piratów drogowych, którzy uprzykrzają im życie, wystarczy zwiększenie ograniczenia prędkości. Jeżeli ich prośba, złożona w Zarządzie Dróg Powiatowych (bo to zarządca trasy), zyska akceptację, we wsi będzie obowiązywało ograniczenie 40 km na godz. Obecnie jest - jak przystało na teren zabudowany - 50 km na godzinę.

Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że potrzeba zmiany.

- Przez naszą wieś przebiega droga do Nowego Stawu, nowa, dobra. Kierowcy jeżdżą tutaj dużo za szybko - mówi Teresa Wdowiak, członkini Rady Sołeckiej Kościeleczek.

Na poparcie tych słów są zdjęcia z fotoradaru. Podczas niedawnej policyjnej akcji zmotoryzowany szaleniec pędził 109 km na godz., czyli o ponad 50 km za szybko. Statystyki malborskiej policji pokazują, że tutaj kierowcy nagminnie łamią przepisy.

- Rozumiemy, że mieszkańcy złożyli ten wniosek w trosce o bezpieczeństwo swoje i ich dzieci - mówi Edward Żak, dyrektor ZDP w Malborku, który jest pierwszą "instancją" w sprawie. - My petycję przesyłamy do naczelnika wydziału komunikacji w starostwie.

Na końcu zajmie się nią powiatowa komisja ds. zmian w organizacji ruchu drogowego. Ona zdecyduje, czy zaaprobować wniosek.

- Mamy nadzieję, że komisja przychyli się do naszej prośby - mówi Teresa Wdowiak. - W ostatnim czasie zrobiło się bardzo niebezpiecznie.

Zdarzają się nawet "wyścigi" na motorach, bo - jak mówią miejscowi - motocykliści mkną jak oszalali. Doszło do tego, że mieszkańców strachem napawa marsz wąskimi poboczami i przechodzenie na drugą stronę jezdni.

(ER) - Dziennik Bałtycki

http://malbork.naszemiast...nia/759301.html

Choćby zrobili i 5 km/h co to zmieni przy braku egzekucji przepisów i ludzkiej głupocie.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
BornToRide 
motomaniaq

Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 15:54   

Na wiejskiej drodze przez Grobelno (z M-ka do Kraśniewa) zamiast łatać drogę która jest już w stanie fatalnym postawiono znak ograniczenie prędkości do 30... czyli rower może wyprzedzić samochód.. rok temu lekko zmodyfikowałem znak tak, że było z 30 na 80.. było chociaż z czego się pośmiać...
_________________
"Life to ride , Ride to life" (Żyć żeby jeździć, Jeździć żeby żyć"). I nagle wszystko znów stanie się możliwe.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 16:01   

BornToRide napisał/a:
rok temu lekko zmodyfikowałem znak tak, że było z 30 na 80.. było chociaż z czego się pośmiać...
nie mów głośno to zakazane ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Ryba 


Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 16:19   

kumpel jeździ tam bez prawa jazdy :-D
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 16:20   

I to ci imponuje :?: :-/
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Ryba 


Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 17:00   

nie , imponowało by mi jedzenie bez prawka w centrum malborka :-D
pisze porostu bo to taka wiocha i wiem z jaką prędkością ludzie tam tędy jeżdzą
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 20:14   

Ryba napisał/a:
pisze porostu bo to taka wiocha i wiem z jaką prędkością ludzie tam tędy jeżdzą


Ludzie jeżdżą jak chcą, o ile przejezdni jeżdżą pewnie z 70-80 to miejscowi pewnie i ze 120, jechałem tą drogą wielokrotnie, zakazy są bez sensu, zostawić na 50 kmh bo nic to nie zmieni
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Pią 17 Sie, 2007 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agares 


Wysłany: Sro 15 Sie, 2007 21:59   

tak sie sklada, ze jechalem tam dzisiaj i wprowadzanie takiego zakazu nie ma najmniejszego sensu i tak beda jechac szybciej..na takiej dobrej drodze glupota jest wprowadzanie do 40 skoro i tak to jest teren zabudowany..tam sa takie hawiry wogle i wielkim pana przeszkadza :lol: a na ta droge na Krasniewo i tak jezdza szybciej, a droga jak wiecie jest tragiczna..tym by sie zainteresowali np. w tym Zarządzie Dróg Powiatowych, zeby chociaz je choc troche polatac, a i to jak wiadomo nie jest miejsce odosobnione z takim oplakanym stanem drog..
_________________
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 15 Sie, 2007 22:07   

Teraz się nie łata :!: Stawiają ograniczenie do 30 km/h i tabliczkę "Wyboje" - odszkodowania mają z głowy, już się znajdzie ekspert sądowy co stwierdzi, że prz 30 nie można urwać tego czy tamtego. Ograniczenia postawiono m.in. na drodze Kończewice - Lisewo na niewyremontowanych odcinkach.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 18:32   

Feuchtwangen napisał/a:
Stawiają ograniczenie do 30 km/h i tabliczkę "Wyboje"


łatwo i tanio - a Zarząd Dróg Powiatowych zawsze napisze w oświadczeniu, że poszkodowany urwał koło bo jechał za szybko... ubezpieczyciel wtedy nie płaci, ja urwałem kiedyś listwę w Toyocie w Pogorzałej Wsi jadąc ~5 km/h - można i tak, a ZDP się scfanił, więc kierowcy albo AC albo slalom ala Sebastian Loeb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group