Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
"Krzyżacy" - prapremiera zremasterowanej wersji
Autor Wiadomość
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 13:39   "Krzyżacy" - prapremiera zremasterowanej wersji

Aż dziw, że nikt jeszcze nie założył tematu :-) Wczoraj, ok. 22, na dziedzińcu zamkowym odbyła się prapremiera zremasterowanej cyfrowo wersji klasycznego już i liczącego sobie dokładnie 50 lat ( :!: ) filmu Aleksandra Forda "Krzyżacy". Wejściówki w postaci pamiątkowych monet można było już od jakiegoś czasu kupić i sporo ludzi skorzystało z tej okazji.
Przed filmem odbyło się spotkanie z częścią ekipy filmowej, które poprowadził wspaniały Stanisław Janicki, dzięki któremu np. ja poznałam i pokochałam stare, przedwojenne filmy (ach, gdzie ten cykl "W starym kinie"...).
Aktorów reprezentowała godnie trójka artystów: Mieczysław Kalenik - Zbyszko z Bogdańca, Barbara Horawianka - służka Zakonu, która podstępnie uprowadziła Danusię do Szczytna oraz Ryszard Ronczewski - komtur Henryk z Człuchowa. Przybyli również: syn nieżyjącego reżysera, Aleksander Ford jr.oraz Wiesława Chojkowska i Halina Dobrowolska - panie, które w zawodach scenografek i kostiumolożek, pod okiem ówczesnych sław, stawiały wówczas pierwsze kroki, a które dziś są wybitnymi specjalistkami w swoim fachu.
Sama zremasterowana kopia prezentuje się znakomicie :clap: . A film? To nadal ci sami "Krzyżacy" ;-) Może i staroświeccy, może i naiwni (fabularnie - ale to raczej "wina" Sienkiewicza oraz ówczesnej propagandy antyniemieckiej), ale wciąż robią wrażenie rozmachem realizatorskim, doskonałą reżyserią i świetnymi zdjęciami. Myślę, że stanowią kawałek dobrego kina rozrywkowego i z pewnością na stałe zapisali się w annałach polskiego kina.

02Stanisław Janicki.JPG
Plik ściągnięto 215 raz(y) 134,26 KB

Mieczysław Kalenik - Zbyszko z Bogdańca rozdaje autografy.JPG
Plik ściągnięto 263 raz(y) 138,1 KB

od lewej - R. Ronczewski, M. Kalenik, W. Chojkowska, B. Horawianka,H. Dobrowolska.JPG
Plik ściągnięto 268 raz(y) 135,31 KB

Na to wszyscy czekaliśmy.JPG
Plik ściągnięto 232 raz(y) 124,14 KB

po remasteringu.JPG
Plik ściągnięto 229 raz(y) 128,1 KB

_________________
.............................................
Ostatnio zmieniony przez Linka Nie 11 Lip, 2010 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 14:09   

Miło było posłuchać pana Janickiego oraz zaproszonych gości, a następnie obejrzeć "wyczyszczoną" wersję Krzyżaków. Robi wrażenie. :ok:

P1410863.JPG
Plik ściągnięto 240 raz(y) 126,35 KB

P1410874.JPG
Plik ściągnięto 247 raz(y) 119,37 KB

P1410891.JPG
Plik ściągnięto 236 raz(y) 145,84 KB

P1410912.JPG
Plik ściągnięto 256 raz(y) 138,42 KB

P1410924.JPG
Plik ściągnięto 233 raz(y) 136,11 KB

 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 17:58   

Super-dzięki za relację,fajnie sobie przypomnieć te przecież znajome twarze. :ok:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 18:39   

Ja także tam byłem , a wszystko to , co zostało napisane i pokazane powyżej , własnym słowem potwierdzam. :ok: Dzięki wielkie za relację !!! :clap: :ok:
 
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 19:39   

Również byłem, wg programu (dołączonego do monet) miała być wystawa oraz wernisaż przed pokazem filmu, ale na zamek można było wejść około 20.30. No trudno... film też był później, ale to ze względu na warunki (za widno było na wyświetlanie na niżej pokazanym ekranie)... Sam film- faktycznie spora różnica w jakości... jakby nówka z wytwórni wyszedł :ok:
Nie znam się na technice 3D, ale skoro tyle pracy poświecili poprawie jakości filmu to może skusili się by też na też wersje trójwymiarową.. takie coś przyciągnęło by tłumy do kin ... Pewnie są też ograniczenia finansowe... nie znam sie :idont:

ekran.jpg
Plik ściągnięto 227 raz(y) 76,61 KB

_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 20:06   

Otwarcie wystawy odbyło się o godz. 17:00. Wystawa znajduje się w pomieszczeniach kancelarii Wielkich Mistrzów.
 
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 21:26   

Kuglow napisał/a:
Otwarcie wystawy odbyło się o godz. 17:00. Wystawa znajduje się w pomieszczeniach kancelarii Wielkich Mistrzów.


ups... no to przegapiłem :-/
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010 06:53   

A czy ktoś wie co się dzieje z aktorką, która grała Danuśkę (chyba Grażyna Staniszewska?). Nie przypominam sobie, by po nakreceniu Krzyżaków wystąpiła jeszcze w jakimś filmie?
Pamiętam pierwszą projekcję w Malborku. Nie tylko u nas, ale w całej Polsce byli ludzie, którzy chodzili na ten film po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy. Nowe filmy najpierw wyświetlano w "Capitolu", potem za jakiś czas w " Lotniku" (ostatni nazwa "Klubowe"), a w trzeciej kolejności we "Włókniarzu"(nieistniejacy już budynek na Piastowskiej). W kioskach "Ruchu" natomiast można było kupić czarno-białe pocztówki z aktorami i ujęciami z filmu. Miałam Danuśkę, niestety, gdzieś się w ciągu lat zapodziała.
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Pon 12 Lip, 2010 07:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010 07:06   

Grażyna napisał/a:
A czy ktoś wie co się dzieje z aktorką, która grała Danuśkę (chyba Grażyna Staniszewska?). Nie przypominam sobie, by po nakreceniu Krzyżaków wystąpiła jeszcze w jakimś filmie?
Pamiętam pierwszą projekcję w Malborku. Nie tylko u nas, ale w całej Polsce byli ludzie, którzy chodzili na ten film po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy. Nowe filmy najpierw wyświetlano w "Capitolu", potem za jakiś czas w " Lotniku" (ostatni nazwa "Klubowe"), a w trzeciej kolejności we "Włókniarzu"(nieistniejacy już budynek na Piastowskiej). W kioskach "Ruchu" natomiast można było kupić czarno-białe pocztówki z aktorami i ujęciami z filmu. Miałam Danuśkę, niestety, gdzieś się w ciągu lat zapodziała.

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/113271
 
 
dirschauowiec 


Wysłany: Pon 12 Lip, 2010 22:06   

Jutro (wtorek) i w środę wraz z częścią nakładu "Gazety Wyborczej" będzie można zakupić wyczyszczonych "Krzyżaków" na DVD (ceny nie znam - w reklamie w tv nie mówili). Kto żyw rano do kiosku :-D
Ostatnio zmieniony przez dirschauowiec Pon 12 Lip, 2010 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010 22:13   

Obie części razem około 15-16 zł.
 
 
zybi2000
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010 13:13   

wersja z płytą chyba 8,99 ale w kioskach zostało tylko wspomnienie dostali po 1 egzemplarzu na kiosk
 
 
mac28 


Wysłany: Wto 13 Lip, 2010 13:38   

tak to już jest , najpierw reklamy zachęcają do kupna a jak przychodzi co do czego to w kioskach mają mały nakład. :idont:
 
 
 
zybi2000
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010 16:12   

reklama dźwignią handlu teraz będą sprzedawać po wyższych cenach
 
 
dirschauowiec 


Wysłany: Wto 13 Lip, 2010 21:38   

Byłem przed ósmą w trzech kioskach i rzeczywiście - rzucili po jednym egzemplarzu na kiosk. Jedna z pań sprzedających zaproponowała mi odłożenie jutrzejszego wydania, ale co mi po drugiej części, gdy nie mam pierwszej... :-(
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 13 Lip, 2010 21:57   

Mam nadzieję, że będzie tak, jak zazwyczaj, tj. że obie części dostaniemy za jakiś czas za dyszkę w przejściu podziemnym w Gdańsku ;-)
_________________
.............................................
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 14 Lip, 2010 08:39   

Linka napisał/a:
obie części dostaniemy za jakiś czas za dyszkę w przejściu podziemnym w Gdańsku
jest jeszcze Alledrogo :mrgreen:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
dirschauowiec 


Wysłany: Sro 14 Lip, 2010 21:05   

"Krzyżacy" po cyfrowej obróbce już w tę sobotę, o 20.20 w TVP 1.
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 14 Lip, 2010 23:03   

na prapremierze mówili o tym że film znów trafi do kin, dla kogo w takim razie będzie wyświetlany skoro można go już od razu kupić? (wiem wiem nie wszyscy maja DVD ;-) )
_________________

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 14 Lip, 2010 23:06   

rob3rt napisał/a:
na prapremierze mówili o tym że film znów trafi do kin
... domowych ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 14 Lip, 2010 23:09   

Znajdą się zapewne koneserzy, którzy wolą prawdziwe kino od tego domowego nawet "wielocalowego" ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group