Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Murem za Camerimage
Autor Wiadomość
szymon 


Wysłany: Sob 09 Sty, 2010 15:59   Murem za Camerimage

Niedawno my, Malborczycy wspólnie walczyliśmy o ważną dla nas inwestycję, drugą nitkę mostu. Wygląda na to że odnieśliśmy sukces.
Dzisiaj w Łodzi młodzi ludzie okupują Urząd Miasta w walce o Camerimage Łódź Center.
Inwestycja, choć odważna i kosztowna ma szansę stać się symbolem Łodzi, ale też ważnym ośrodkiem kultury na mapie Polski, rozpoznawalnym w Europie.

więcej na temat inicjatywy łódzkich studentów:
http://www.strajkokupacyjny.pl

Sprawa jest dla mnie ważna ponieważ wśród protestujących jest moja dobra znajoma. Informowała mnie o przebiegu akcji jeszcze zanim temat stał się medialny.

Ja kilka dni temu pozwoliłem sobie na napisanie listu otwartego do protestujących. Oto jego treść:

Cytat:
LIST OTWARTY

W dniu dzisiejszym dotarła do mnie informacja o działaniach podjętych przez młodych Łodzian w gmachu Urzędu Miasta. Społeczność walczy w słusznej sprawie. Chodzi bowiem o ogromną inwestycję która ma szansę stać się nie tylko wizytówką Łodzi, ale i ważnym ośrodkiem kultury w kraju, a nawet Europie.

Ideę powstania Centrum popierają prezydent miasta, artyści i animatorzy kultury.

Szczególnie mocno cieszy zaangażowanie ludzi młodych, środowisk akademickich. Działania które podjęliście już przyniosły owoce. Temat zainteresował media, również ogólnopolskie. Informacja obiega kraj. Rada Miasta Łodzi poddawana jest presji społecznej. Wasze działanie kolejny raz pokazuje jak wielką moc mają oddolne inicjatywy obywatelskie.

Z radością oglądam zdjęcia na Waszej stronie internetowej. Pokazujecie że można protestować z uśmiechem na twarzy, w sposób pokojowy. Bez palenia opon i nienawiści. Można poprzez strajk nawoływać do dialogu, przetaczać merytoryczne argumenty.

Widać w Was mądrość, młodzieńczą pasję i ogromną determinację. Gratuluję podejścia i konsekwencji w działaniu.

W ubiegłym roku poprzez podobną akcję społeczną również walczyliśmy o ważną dla nas inwestycję. Mieszkańcy Malborka wspólnie stanęli w inicjatywie pod hasłem „Murem za Mostem”. Naszym celem było przekonanie Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad do projektu budowy nowej przeprawy przez rzekę Nogat. Obecny most na przebiegającej przez miasto drodze krajowej ma ponad 60 lat, jego stan techniczny jest coraz gorszy a przepustowość niewystarczająca.

W działania społecznego komitetu „Murem za mostem” włączyły się organizacje pozarządowe, podmioty biznesowe oraz władze samorządowe. Pod listami poparcia podpisało się ponad 6 tysięcy osób. W wiecu uczestniczyła ogromna rzesza mieszkańców, w tym liczna młodzież. Nasze poczynania również śledziły media.

Efekt – w 2011 roku mają ruszyć prace nad budową nowego mostu.

Inicjatywy społeczne mają więc ogromne znaczenie, są potrzebne i przynoszą efekty.

Trzymam kciuki za wszystkich uczestników protestu. W pełni popieram to co robicie. Wierzę że cel uda się osiągnąć.

Raz jeszcze gratuluję odwagi. Z uwagą śledzić będę kolejne doniesienia z Łodzi.


Pozdrawiam serdecznie

Szymon Klein


Zachęcam Was do popierania petycji dostępnej na stronie :ok:

CŁnk.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 138,1 KB

Ostatnio zmieniony przez szymon Sob 09 Sty, 2010 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
starykot 


Wysłany: Nie 10 Sty, 2010 13:39   

Jakoś nie widzę związku pomiędzy drugą nitką mostu a zadymą Żydowicza. Sprawę znam z relacji jedynie a w tych była mowa o odmowie finansowania budowy przez miasto.
Widać pieniędzy brakuje w kasie. Najprostszym rozwiązaniem jest zaciągniecie kredytu przez ekipę przekonaną do budowy i wybudowanie centrum, a potem zarabianie tych wielkich pieniędzy, o których mówią. W czym problem?
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010 14:41   

Problem tkwi we władzach, bowiem chyba nie potrafią się jedni z drugimi dogadać w tej sprawie. Centrum wraz z Lynchem przydałoby się Łodzi, która ma ostatnio złą prasę ze względu na biedę, przestępczość i niepopularne działania prezydenta "gdzie masz czapkę, ch.." Kropiwnickiego (w tym przypadku on chce tego Centrum).
Nie obraź się Szymonie, bo nie mam zamiaru Ci dopiec, ale w tym liście za dużo jest napuszonych stwierdzeń i frazesów :-)
Nie wiem, czy popierać akcję, bo mam za mało obiektywnych danych.
_________________
.............................................
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group